در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

جزوه آزمون استخدامی و پکیج آموزشی خون شناسی

جزوه آزمون استخدامی و پکیج آموزشی خون شناسی

خون شناسی
مقالات آموزشی

جزوه آزمون استخدامی و پکیج آموزشی خون شناسی

جزوه خون شناسی : داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی خون شناسی به منظور کسب حدنصاب علمی در این آزمون های کتبی می بایست از کتاب ها و منابع جامع و موثقی برای دروس عمومی و اختصاصی استفاده نمایند تا میزان آمادگی خود را به بالاترین سطح ممکن برسانند.

با به کارگیری این منابع و بهره مندی از محتوای آن ها و حتی شرکت در کلاس آمادگی آزمون استخدامی ، امکان پذیرش و استخدام در سازمان وزارت بهداشت دور از دسترس نخواهد بود.

جزوه خون شناسی و بانک خون

گروه آموزشی حدیثی با سابقه درخشان در ارائه منابع آموزشی تخصصی، جزوه خون شناسی و بانک خون را به عنوان مرجعی جامع و کاربردی برای دانشجویان و متخصصان علوم آزمایشگاهی، پزشکی و متقاضیان آزمون های استخدامی ارائه می دهد. این جزوه با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص، برترین و به روزترین مطالب علمی را در قالبی ساختاریافته و قابل فهم به مخاطبان ارائه می دهد.

جزوه خون شناسی

خون، پروتئین های خون و اندام های تولید کننده خون مورد آزمایش قرار می گیرد و بدین وسیله اگر بیماری وجود داشته باشد می تواند شناسایی شود.

این آزمایش ها شامل شمارش کامل خون، تعیین گروه خونی، غربالگری آنتی بادی، غربالگری انعقاد و آزمایش های آنزیم های خون و شیمی خون می باشد. با انجام آزمایشات مختلف بیماری هایی چون کم خونی، سرطالن های خون، عفونت ها، نقص سیستم ایمنی بدن، هموفیلی و … تعیین می شود.

 کتاب خون شناسی

دانلود کتاب خون شناسی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

این کتاب شامل بخش‌هایی نظیر خونسازی، آنمی، گلبول‌های سفید، بدخیمی‌های هماتولوژیکریال سولمی‌ها و مطالب دیگر مربوط به خون شناسی است.

مطالب آن برای آمادگی برای آزمون استخدامی بسیار مفید و کامل است. محتوای این کتاب شامل مروری سریع و جامع بر منابع به همراه آزمون‌های برگزیده سال های گذسته است. همچنین مطالب آن با مجموعه‌ای از پرسش‌های چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی شده کامل می‌شود.


کتاب تست و نمونه سوالات آزمون استخدامی هماتولوژی


خرید کتاب خون شناسی

مجموعه کتاب حاضر شامل برگزیده ای از دروس موجود در منابع مرجع می باشد که تلاش شده است نکات با اهمیت و گزیده به صورت چکیده ارائه گردد و با در بر داشتن تمامی مطالب و جامع بودن، در عین حال متنی روان و قابل درک داشته باشد. در بین متون سوالاتی ارائه گردیده است تا ضمن آشنایی با سوالات، نحوه ارائه سوالات مرتبط ارائه گردد. این مجموعه برای دانشجویان علوم آزمایشگاهی و همچنین دانشجویان علوم پایه پزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت، زیست شناسی، میکروبیولوژی و سایر دانشجویان علوم پزشکی می تواند مفید باشد.

تخصص هماتولوژی چیست؟

کارهای معمول متخصصان هماتولوژی عمدتا شامل مراقبت و درمان بیماران مبتلا به بیماری‌های خونی است، برخی از هماتولوژیست‌ها مستقیما در آزمایشگاه خون شناسی با مشاهده نمونه خون و مغز استخوان زیر میکروسکوپ کار می‌کنند.

نتایج مختلف آزمایشات خون و نتایج آزمایش لخته شدن را تفسیر و تأیید می‌کنند. در بعضی از مؤسسات، متخصصان هماتولوژی آزمایشگاه خون شناسی را مدیریت کرده و مسئول فنی آزمایشگاه هستند.

منابع کارشناسی ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی
زیست‌شناسی سلولی مولکولی Molecular cell biology آخرین ویرایش -لودیش و همکاران
ایمنی‌شناسی 1-    ایمنولوژی – ایوان رویت
2 – ایمنولوژی – دکتر محمد وجگانی
3 – اصول و تفسیر آزمایش‌های سرولوژی بالینی – دکتر پرویز پاکزاد
Medical Immunology – Stites et al
Cellular & Molecular Immunology – Abul K. Abass et al
میکروب‌شناسی Microbiology- Walker & etal
Microbiology- Jawetz & etal
Zinsser microbiology- Jokike & etal
Diagnostic microbiology- Finegulld (baily & scoit)
Microbiology- Murray
منبع توصیه شده صفر تاصد باکتری شناسی دکتر شکری مقدم
خون‌شناسی و بانک خون Essential Hematology- Hoffbrand
Clinical Diagnosis- Davidson & Henry
Practical Hematology- Dacie
Text Book of Blood Banking and Transfusion Medicine- Sally. V. Rudmann
خون‌شناسی پزشکی- مجتبی طبرستانی: جلد 1 و 2، مشهد
بیوشیمی 1. Principles of Biochemistry – Text book of Biochemistry – devlin
2. Biochemistry – stryer
3. Principles of Biochemistry

دانلود جزوه خون شناسی آزمون استخدامی وزارت علوم

سازمان علوم و تحقیقات کشور هر ساله با هدف تامین نیروهای متخصص و متعهد اقدام به جذب نیرو بصورت رسمی، پیمانی، قراردادی و … با مرجعیت برگزاری سازمان سنجش آموزش کشور بصورت مستقل و یا در قالب استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مینماید.

این آزمون و به بالطبع شغل های آن مانند علوم آزمایشگاهی، پرستاری و … جزو پر متقاضی ترین آزمون هایی است که هر ساله در کشور برگزار می گردد و رقابت تنگاتنگی میان داوطلبین این آزمون ها برای استخدام شدن وجود دارد.

در این وبسایت در راستای دسترسی آسان شما به منابع آزمون استخدامی تلاش کرده ایم تا با جمع‌آوری و ارائه و معرفی یک‌ جزوه کمک آموزشی و مروری کاملا کاربردی و سوالات دوره های گذشته آزمون ها مسیر را برای موفقیت شما آسان تر کرده و بتوانیم شانس قبولی شما در این آزمون را به میزان‌ قابل توجهی بالا ببریم.

جزوه خون شناسی استخدامی

تاریخچه خون شناسی

اولین مطالعات روی خون در مصر انجام شده است. اما آنتونی ون لیوونوئک کسی بود که در سال ۱۶۴۲ با ساخت میکروسکوپ، به شناسایی سلول های خونی پرداخت. خواص لخته خون در سال ۱۷۷۰ توسط پدر علم هماتولوژی، یعنی ویلیام هویسون بررسی شد. برای اولین بار انتقال خون در سال ۱۸۱۸ توسط جیمز بلوندل ثبت و بعد از صد سال انواع گروه های خونی توسط روین اوتنبرگ شناسایی شد

اختلالات مرتبط با هماتولوژی

اختلالات و بیماری های متعدد، ابتدا بر روی خون اثر می گذارد.

 • Anemia: شامل کاهش در تعداد گلبول های قرمز سالم برای حمل اکسیژن کافی در بدن است.
 • Sickle cell disease: این شکل از آنمی سبب تغییر شکل سول های خونی می شود.
 • Thalassemia: در این اختلال، بدن توانایی ساخت هموگلوبین کافی و با ساختار درست را ندارد.
 • Bleeding disorders: این اختلالات سبب پیشگیری از انعقاد خون می شود.
 • Thrombocytopenia: این مشکل شامل پلاکت پایین است که باعث مشکل در انعقاد خون می شود.
 • Malaria: این عفونت می تواند سلول های قرمز خون را تخریب کند.
 • Von Willebrand’s disease: این اختلال در افرادی که در خون خود پروتئینی به نام فاکتور von Willebrand را ندارند، رخ می دهد.
 • Thrombosis: این حالت مربوط به وجود لخته در رگ است.
 • Hypercoagulability: این حالت نشان دهنده ی افزایش تمایل خون به انعقاد خون است.
 • Blood cancers: در این حالت عملکرد سول های خونی فرد تحت تاثیر قرار می گیرد.

درسنامه خون شناسی

رشته خون شناسی شاخه ای از مجموعه آزمایشگاه بالینی و تحقیقاتی است که توسط دانش آموختگان این رشته به منظور پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریهای خونی انسان با به کارگیری اصول، روشها و فناوری‌های نوین در عرصه‌های بالینی پزشکی و پژوهشی با هدف ویژه بهبود و ارتقای سلامت ایجاد شده، و دردو دهه اخیر با شتاب زیادی رشد و توسعه یافته است.

اما جهش و رشد تصاعدی این رشته با شناسایی عوامل ایجاد کننده سلولی و ملکولی در ایجاد و پیشرفت بیماریهای سیستم خون ساز به ویژه بدخیمی های خونی بوده است. که باعث شده امروزه ارتباط بالین و تشخیصهای آزمایشگاهی را در حیطه خون شناسی بیشتر و بیشتر نماید.


درسنامه و جزوه هماتولوژی ویژه استخدامی


بازار کار خون شناسی

 1. آزمایشگاههای تشخیصی و تحقیقاتی بکار گیری سلولهای بنیادی در پیوند مغز استخوان
 2. آزمایشگاه های تشخیصی و تحقیقاتی بکارگیری سلولهای بنیادی در پیوند بند ناف
 3. بخش تخصصی خونشناسی آزمایشگاههای تشخیص طبی ( شامل ، مورفولوژی، سیتوشیمی ، فلوسایتومتری ، انعقاد و بانک خون )
 4. شرکتهای دانش بنیان تولیدات آزمایشگاهی
 5. شرکت های تهیه و فروش دستگاههای تخصصی خون شناسی و مواد مصرفی آنها
 6. هیئت علمی و مدرس دانشگاه های علوم پزشکی

دانلود نمونه سوال خون شناسی آزمون استخدامی

سازمان انتقال خون ایران که از سازمان های زیر مجموعه وزارت بهداشت و درمان است تنها مرجع تهیه خون فرآورده های خونی سالم در ایران عزیزمان است.این سازمان که در اکثر استانهای کشور شعبه دارد، نیازمند پرسنل با گرایش های علوم آزمایشگاهی، پرستاری و مامایی و تعدادی دیگر از رشته ها میباشد.

این در حالی است که بیشترین میزان استخدامی ها در این سازمان را کارشناسان رشته علوم آزمایشگاهی با عنوان استخدامی کارشناس انتقال خون و یا کارشناس علوم آزمایشگاهی میباشد.با این دیدگاه گروه تولید محتوای حدیثی بسته ای حاوی سوالات تخصصی و عمومی منحصر بفرد را برای شما تدارک دیده است که مطالعه آن برای شما عزیزان توصیه میگردد.

چشم انداز رشته خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون

امروزه ارتباط بالین و تشخیص های آزمایشگاهی در حیطه خون شناسی بیشتر و گسترده شده است. در سایه این تحولات سریع و روزافزون امروزه می توان از رشته خون شناسی بعنوان یکی از گرایشها یا شاخه های توسعه یافته و تکمیل کننده نیاز درمان و تشخیص پزشکی نام برد.

انتظار می رود طی سال های آینده با حضور دانش آموختگان این رشته در کشور، ایران سهم قابل قبولی را در زمینه تولید و ارائه خون شناسی به جامعه پزشکی و علمی جهانی به ویژه در منطقه کسب نماید.

توانمندسازی نیروها، ثروت آفرینی، افزایش سهم در روند توریسم درمانی و تعامل فعال با مراکز معتبر علمی جهان از چشم اندازهای این دانش می باشد.

با توجه به پیشرفت های اخیر در زمینه خون شناسی و مراکز درمانی بیماریهای خونی و حضور همکاران بالینی در رشته هماتولوژی و انکولوژی بزرگسالان و اطفال و بیمارستانهای تخصصی و فوق تخصصی در این زمینه باعث شده علی رغم گسترش محدوده بالینی، نیاز به تربیت افراد متخصص با گرایش های تخصصی خون شناسی آزمایشگاهی افزایش یابد.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱