در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

درسنامه و جزوه هماتولوژی ویژه استخدامی

درسنامه و جزوه هماتولوژی ویژه استخدامی

jhgfdsa
عمومی

درسنامه و جزوه هماتولوژی ویژه استخدامی

جزوه هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

جزوه کامل هماتولوژی استخدامی علوم آزمایشگاهی براساس آزمونهای ادوار گذشته تالیف شده و به راحتی پاسخگوی نیاز شما داوطلبان آزمون استخدامی این رشته خواهد بود .جزوه ای روان و سیلیس با تفکیک بسیار عالی،خانا و تماما تایپی،پوشش دهی کاملا بالا و تضمینی،ارتاه کامل ترین نکات ویژه آزمون استخدامی،مورد تایید اساتید مطرح کشور

در چند سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کووید 19 که نوعی از ویروس آنفولانزا میباشد وزارت بهداشت ودرمان علارقم فداکاری های کادر بهداشت و درمان ، موفق به کترل این ویروس منحوس نگردید.

بنابراین با توجه به کمبود پرسنل بهداشتی و درمانی و خستگی مفرط این عزیزان جان بر کف ، با برگزاری آزمون های استخدامی متعدد نسبت به تکمیل پرسنل اقدام نموده است.

هماتولوژیست کیست؟

به پزشکان و دانشمندانی که به بررسی خون و بیماری های خونی می پردازند، هماتولوژیست می گویند. هماتولوژیست کسی است که آزمایش خون شناسی را به پایان رسانده و به معاینه خون و بافت آن در آزمایشگاه می پردازد.

این افراد بعد از شناسایی بیماری هایی مانند کم خونی و لوسمی، به مدیریت این بیماری ها و همچنین مراقبت از افراد بیمار و اقدامات درمانی آن ها می پردازند. بیمارانی که مشکل لخته خون دارند توسط خون شناسان مراقبت و انتقال خون ایمن را کنترل می کنند. محل کار این افراد آزمایشگاه و یا کلینیک ها و بیمارستان است.


درسنامه و جزوه هماتولوژی و بانک خون ویژه آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی


درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

داوطلبان آزمون های استخدامی رشته هماتولوژی این فرصت را دارند که به منظور استخدام در خوشه های شغلی رشته هماتولوژی یکی از مهم ترین منابع آزمون استخدامی تامین اجتماعی را از طریق موسسه آموزشی حدیثی بدست آورند.

اصل نمونه سوالات آزمون استخدامی رشته هماتولوژی در بخش منابع تخصصی به کمک این کتاب ارزشمند و کامل و تمام تخصصی قابل مطالعه و آشنایی است.

بیماری های هماتولوژی

 کم خونی یا آنمی

از دلایل اصلی کم خونی می توان به از دست دادن خون اشاره کرد. همچنین اختلال در تولید گلبول های قرمز و یا از بین رفتن این گلبول ها از دلایل دیگر کم خونی است. از علایم این بیماری احساس خستگی مفرط و ضعف عضلانی و گاهی تنگی نفس می باشد.

در این بیماران میزان هموگلوبین در خون برای حمل اکسیژن کافی نمی باشد. از انواع کم خونی می توان به کمبود آهن خون، کمبود ویتامین B۱۲، کمبود فلات، کم خونی همولیتیک، اختلالات ژنتیکی متابولیسم گلبول قرمز، کم خونی همولیتیک خود ایمنی، کم خونی آپلاستیک اشاره کرد.

هموگلوبینوپاتی 

بیماری ها و اختلالاتی که سلول های قرمز خونی را تحت تأثیر قرار می دهد به عنوان هموگلوبینوپاتی هستند که به سه شکل تالاسمی، بیماری سلول های داسی شکل و مت هموگلوبینمی می باشد این بیماری ها احتمال دارد منشأ ژنتیکی داشته باشند.

در تالاسمی پروتئین های گلوبین به دلیل جهش های ژنتیکی، به مقدار کم تولید می شود. کم خونی داسی شکل نوعی بیماری تک ژنی ارثی بوده و در واقع نوعی ناهنجاری در پروتئین های گلوبین است. این دو بیماری در کنار هم باعث کم خونی می شوند.

 اختلال انعقاد خون 
در این بیماری بدن قادر به تشکیل لخته خون نخواهد بود و در هنگام خونریزی، بدن دچار مشکلاتی خواهد شد. هموفیلی نمونه ای از ناهنجاری در انعقاد خون می باشد که در این افراد خونریزی قابل کنترل نخواهد بود.

 هماتولوژی

آزمایش های هماتولوژی

همان طور که گفته شد در این آزمایشگاه ها، خون، پروتئین های خون و اندام های تولید کننده خون مورد آزمایش قرار می گیرد و بدین وسیله اگر بیماری وجود داشته باشد می تواند شناسایی شود.

این آزمایش ها شامل شمارش کامل خون، تعیین گروه خونی، غربالگری آنتی بادی، غربالگری انعقاد و آزمایش های آنزیم های خون و شیمی خون می باشد. با انجام آزمایشات مختلف بیماری هایی چون کم خونی، سرطان های خون، عفونت ها، نقص سیستم ایمنی بدن، هموفیلی و … تعیین می شود

دانلود جزوه هماتولوژی ویژه استخدامی

مطالعه خون و اختلالات آن را هماتولوژی یا خون شناسی می‌نامند.درس هماتولوژی یکی از مهم ترین دروس رشته های علوم پایه و رشته های مختلف پزشکی می باشد که با توجه به اهمیت این درس تهیه جزوه مناسب و کاربردی که بتواندهم جامع و هم خلاصه باشد شما را به موفقیت در آزمون های کنکوری و دانشگاهی نزدیک خواهد کرد.

جزوه ای که در این قسمت برای شما عزیزان تدارک دیده شده در بر گیرنده توضیحات گام به گام و آموزش جامع و کامل تمامی مباحث حائز اهمیت منابع مورد نظر بوده و از این نظر یک منبع دقیق و جامع از بخش اطلاعات عمومی آزمون های استخدامی محسوب می شود.

پکیج آموزشی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی

بسته هماتولوژی (خون شناسی) با DVD آموزشی مجموعه ای کامل برای دانشجویان کارشناسی ارشد هماتولوژی/علوم آزمایشگاهی 2 است. این بسته پکیجی کامل برای داوطلبان ارشد خون شناسی است که شامل مجموعه کتاب های مهم و کاربردی و کتاب های تست مورد نیاز دانشجویان است.

دانلود کتاب هماتولوژی

با توجه به مفهومی شدن آزمون‌های استخدامی در دوره‌های اخیر، تنها با بررسی سوالات دوره‌های قبلی نمی‌توان به اهداف مورد نظر دست یافت. بنابراین خواندن دروس عمومی که دارای بازه زمانی مناسب‌تری نسبت به سوالات تخصصی هر رشته می‌باشد، دارای اهمیت بالایی است.
در کتاب مجموعه سوالات هماتولوژی، سؤال‌های آزمون‌های کارشناسی ارشد هماتولوژی چند سال اخیر همراه با پاسخ‌های تشریحی جامع آن گردآوری شده است.

گردآوری مجموعه سؤالات آزمون‌های ورودی کارشناسی ارشد خون شناسی اقدام سودمندی است که جهت آمادگی ورود به مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد خون شناسی مفید و مؤثر خواهد بود.

با توجه به اینکه توضیحات نسبتاً جامعی در پاسخنامه سؤالات آورده شده است زحمت دانشجویان را در یادگیری مطالب اساسی و مهم که مدنظر طراحان سؤال می‌باشد کاهش می‌دهد.


کتاب تست و نمونه سوالات آزمون استخدامی هماتولوژی


 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱