در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی ویرولوژی

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی ویرولوژی

ویرولوژی
مقالات آموزشی

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی ویرولوژی

ویرولوژی و میکروبیولوژی به ترتیب به معنای میکروب‌شناسی و ویروس‌شناسی می‌باشد. این علوم در زندگی روزمره برای عموم ما با محصولاتی چون واکسن‌ها، محصولات پروبیوتیک، آنتی‌بیوتیک‌ها و هر دارویی که ما را در مقابل میکروب‌ها محافظت می‌کند، شناخته می‌شود.

علاوه بر ویروس‌شناسی که زیرشاخه علم میکروب‌شناسی می‌باشد، علوم دیگری مانند باکتری‌شناسی، آغازیان شناسی، قارچ‌شناسی، ایمنی‌شناسی و انگل‌شناسی نیز زیرشاخه میکروبیولوژی می‌باشد.

کتاب تست ویرولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم

خرید بهترین کتاب تست آزمون استخدامی ویرولوژی از گروه آموزشی حدیثی به صورت آنلاین قابل انجام است. همچنین در صورت تمایل میتوانید این کتاب را به صورت تلفنی نیز سفارش دهید. شما میتوانید در تمام نقاط کشور ازگروه آموزشی حدیثی کتب مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

ارسال سفارشات طی ۲ الی ۳ روز کاری انجام شده و به دست شما خواهند رسد. این کتاب به طور کامل و جامع و با پوشش تمامی مطالب و سرفصل ها برای استفاده داوطلبین آزمون استخدامی ویرولوژی تهیه و نگارش شده است.


کتاب تست و دانلود نمونه سوالات ویروس شناسی


ویرولوژی علوم آزمایشگاهی

ویروس‌شناسی مولکولی ویروس‌های بیماری‌زای انسانی پوششی قوی از اصول کلیدی ویروس‌شناسی مولکولی ارائه می‌کند، در حالی که بر ساختار خانواده ویروس‌ها تأکید می‌کند و نکات زمینه‌ای کلیدی را برای پیشرفت‌های موضعی در این زمینه فراهم می‌کند.

این کتاب به شیوه ای منطقی تنظیم شده است تا به کشف و درک دانش آموزان کمک کند و بر اساس بیش از 20 سال تجربه تدریس نویسنده است.

بازار کار ویرولوژی علوم آزمایشگاهی

رشته علوم آزمایشگاهی از نظر کاربرد و بازار کار یکی از رشته‌های خوب در گروه پزشکی است. داوطلبان برای ورود به این بازار کار، باید علاوه بر آشنایی با مهارت‌های تخصصی گرایش خود، با مهارت‌های فردی نیز آشنایی داشته باشند.

در واقع این مهارت‌های فردی است که افراد را از یکدیگر متمایز کرده و سبب موفقیت آنها می‌شود. این مهارت‌ها سبب تعادل بهتر فرد در سازمان ها و محیط های کاری خواهد شد که در آینده شغلی فارغ التحصیلان موثر است.

افرادی که در این رشته تحصیل می کنند، پس از فارغ التحصیلی می توانند در بخش های مختلف یک آزمایشگاه مشغول به کار شوند و باید برای کار در بخش مربوطه روحیه لازم را داشته باشد.

کتاب ویرولوژی

نمونه سوالات ویرولوژی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

حداقل ۲ یا ۳ سوال از ویرولوژی در گروه میکروب آزمون استخدامی معمولا طرح می شود ( البته ممکن است بسته به سلیقه طراح تعداد سوال کم یا زیاد شود ) و بسیاری از داوطلبان زمانی برای مطالعه این درس اختصاص نمی دهند و برای همین است تعداد زیادی موفق نمی شوند .

شما باید بدانید که استخدامی یک رقابت تمام عیار است و زدن سه سوال ویرولوژی می تواند تعیین کننده در موفقیت شما باشد . جزوه ویرولوژی گروه آموزشی حدیثی فقط با ۵۰ صفحه یعنی ۲۵ برگ این درس تعیین کننده را برای شما آماده کرده تا به راحتی و با حداقل زمان و حجم بسیار کمی بتوانید به تمام سوالات ویرولوژی ( پوشش دهی ۱۰۰% ) پاسخ دهید.

دانلود نمونه سوال ویرو لوژی

ویروس‌شناسی شاخه‌ای از میکروبیولوژی می‌باشد. ویروس‌شناسی علم مطالعه ویروس‌ها می‌باشد،که ذراتی بسیار ریز و غیر میکروسکوپی می‌باشند. ویروس‌ها انگل‌های داخل سلولی بوده در مواد ژنتیکی آن‌ها در پوششی پروتئینی جای دارند.

ویروس‌ها را از لحاظ ساختار آنها، طبقه‌بندی و تکامل، نحوه عفونی کردن و چگونگی تخریب سلول میزبان، چگونگی تعامل با ارگانیسم میزبان و سیستم ایمنی آن، بیماری‌هایی که ایجاد می‌کنند، تکنیک‌های جداسازی و کشت آن‌ها و استفاده آن‌ها در مطالعات تحقیقاتی و درمان، مورد مطالعه قرار می‌دهند.

ویروس‌شناسی در دو زیر شاخه میکروبیولوژی و پزشکی مورد مطالعه قرار می‌گیرد.از آنجایی که ویرولوژی جز یکی از دروس سخت پزشکی است می توانید در این قسمت یکی از بهترین جزوات موجود را هم به صورت یکجا و هم به صورت فصل به فصل تهیه نمایید.

رشته علوم آزمایشگاهی مناسب چه کسانی است؟

رشته علوم آزمایشگاهی، یک رشته عمدتا عملی است که در بیشتر موارد جنبه تشخیصی دارد. بنابراین علاقه مندی به کار عملی و نداشتن حساسیت نسبت به کار، در محیطی که بیمار در آن هست، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند با توجه به گرایش، سابقه کار، علاقه مندی خود در بخش‌های مختلف آزمایشگاه مشغول به کار شوند.حوزه فعالیت این رشته تاثیر زیادی در تشخیص درست بیماری ها توسط پزشک و درمان آن دارد.

دروس پایه ویروس شناسی دروس تخصصی ویروس شناسی
فیزیک عمومی مقدمات علوم آزمایشگاهی باکتری ‌شناسی پزشکی
فیزیک کاربردی شیمی و میکروبیولوژی مواد غذایی خون شناسی
شیمی عمومی زبان تخصصی بانک خون
بیوشیمی عمومی انگل و حشره شناسی پزشکی بیوشیمی بالینی
فیزیولوژی قارچ شناسی پزشکی بافت شناسی
زیست ‌شناسی ویروس شناسی پزشکی آسیب شناسی پزشکی
آناتومی ایمنی و سرم شناسی کارآموزی

آزمون استخدامی ویرو لوژی بهداشت و درمان

آزمون استخدامی وزارت بهداشت به منظور جذب نیروی متخصص و متعهد در بخش های مختلف دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز خدمات بهداشتی درمانی هر ساله در بازه زمانی خاصی برگزار می گردد.

اگر داوطلب شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت هستید منابع عمومی و اختصاصی رشته شغلی مورد نظر خود را با دقت مطالعه کنید تا بهترین عملکرد خود را در این آزمون داشته باشید.

  • مهارت های موردنیاز برای رشته علوم آزمایشگاهی
  • علاقمندی زیادی به دروس زیست شناسی و شیمی داشته باشد.
  • نمونه گیری را به دقت انجام دهد.
  • باید به نام های کامل و اختصاری آزمایش ها مسلط باشد.
  • بتواند آزمایش های مختلف هماتولوژی، میکروبیولوژی، بیوشیمی و سایر آزمایش ها را به دقت انجام دهد.
  • از عهده انجام آزمایش های ایمنولوژی و سایر تست های تخصصی بربیاید.
  • در مورد آزمایش های اورژانس کافی داشته باشد و حین انجام آزمایش از بیمار مراقبت کند.
  • در مورد آزمایش، اطلاعات کافی را به بیمار داده و زمان و شرایط آزمایش را به طور دقیق به او توضیح دهد.
  • سرعت عمل لازم را داشته باشد تا در مواقع اورژانسی نتایج را به دست پزشکان برساند.
  • نتایج آزمایش ها را در قالب گزارش برای تحویل پزشکان آماده کند.​

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱