در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

دانلود نمونه سوالات و کتاب تست آزمون استخدامی خون شناسی

دانلود نمونه سوالات و کتاب تست آزمون استخدامی خون شناسی

آزمون استخدامی خون شناسی
مقالات آموزشی

دانلود نمونه سوالات و کتاب تست آزمون استخدامی خون شناسی

کتاب تست آزمون استخدامی خون شناسی، یکی از آزمون های تخصصی در حوزه علوم آزمایشگاهی است که هرساله برای جذب کارشناس و کاردان در مراکز درمانی و بهداشتی برگزار می شود. قبولی در این آزمون نیازمند دانش و تسلط کافی بر مباحث مختلف خون شناسی است.

کتاب تست خون شناسی شامل بخش‌هایی نظیر خونسازی، آنمی، گلبول‌های سفید، بدخیمی‌های هماتولوژیکریال سولمی‌ها و مطالب دیگر مربوط به خون شناسی است.

مطالب آن برای آمادگی برای آزمون استخدامی بسیار مفید و کامل است. محتوای کتاب تست خون شناسی شامل مروری سریع و جامع بر منابع به همراه آزمون‌های برگزیده سال های گذسته است. همچنین مطالب آن با مجموعه‌ای از پرسش‌های چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی شده کامل می‌شود.

رشته خون شناسی یا هماتولوژی به مطالعه یاخته‌های (سلول ها، واحدهای بنیادین ساختاری و کارکردی همه اندامها) خونی، انعقاد خون و فرایند خونسازی می‌پردازد. رشته هماتولوژی دارای ضریب 4 است و خیلی اهمیت دارد.


کتاب تست و نمونه سوالات آزمون استخدامی هماتولوژی


نمونه سوالات خون شناسی وزارت بهداشت

آزمون های استخدامی و کارشناسی ارشد رشته خون شناسی که توسط وزارت بهداشت برگزار می شوند، از جمله آزمون های پرطرفدار و رقابتی در میان داوطلبان هستند. برای موفقیت در این آزمون ها، داشتن منابع مطالعاتی مناسب و برنامه ریزی اصولی امری ضروری است.

یکی از منابع مفیدی که می تواند به داوطلبان در آمادگی برای این آزمون ها کمک کند، “نمونه سوالات خون شناسی وزارت بهداشت” است. این مجموعه سوالات که از آزمون های سال های گذشته استخراج شده اند، می توانند داوطلبان را با سبک و سیاق سوالات آزمون آشنا کرده و به آنها در شناسایی نقاط قوت و ضعفشان کمک کنند.

با به کارگیری این منابع و بهره مندی از محتوای آن ها و حتی شرکت در کلاس آمادگی آزمون استخدامی ، امکان پذیرش و استخدام در سازمان وزارت بهداشت دور از دسترس نخواهد بود.

دانلود کتاب خون شناسی و بانک خون

گروه آموزشی حدیثی، نامی شناخته شده در میان دانشجویان و متخصصان علوم آزمایشگاهی، با ارائه منابع آموزشی جامع و کاربردی، همواره یار و همراه علاقه‌مندان به این حوزه بوده است. کتاب خون شناسی و بانک خون این مجموعه نیز از جمله آثار ارزشمند این گروه آموزشی است که به عنوان منبعی کامل و دقیق برای دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی، خصوصاً در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، و همچنین کارشناسان شاغل در آزمایشگاه‌های خون شناسی و بانک خون به شمار می‌رود.

دانلود رایگان کتاب خون شناسی

کتاب خون شناسی و بانک خون گروه آموزشی حدیثی با ارائه محتوایی جامع و دقیق، به همراه تصاویر و نمودارهای رنگی، لحن بیان روان و ارائه مثال‌ها و نکات کاربردی، منبعی ارزشمند برای دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی و متخصصان شاغل در آزمایشگاه‌های خون شناسی و بانک خون به شمار می‌رود.

علاوه بر این، تطابق مطالب این کتاب با سرفصل‌های آموزشی دانشگاهی، آن را به گزینه‌ای مناسب برای دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تبدیل کرده است.

چرا کتاب خون شناسی و بانک خون گروه آموزشی حدیثی را انتخاب کنید؟

 1. تالیف توسط اساتید مجرب و برجسته: این کتاب توسط اساتید برجسته و مجرب گروه آموزشی حدیثی تالیف شده است که از دانش و تخصص بالایی در زمینه خون شناسی و بانک خون برخوردارند.
 2. پوشش کامل مطالب مورد نیاز آزمون: تمامی مباحث و سرفصل‌های مهم مرتبط با خون شناسی و بانک خون که در آزمون استخدامی مورد سوال قرار می‌گیرند، به طور کامل و دقیق در این کتاب پوشش داده شده است.
 3. ارائه درسنامه‌های جامع و کاربردی: درسنامه‌های ارائه شده در این کتاب، به زبانی ساده و روان، مطالب را به طور کامل شرح داده و نکات کلیدی و مهم را به داوطلبان آموزش می‌دهد.
 4. گردآوری نمونه سوالات متعدد: در این کتاب، تعداد قابل توجهی نمونه سوال از آزمون‌های استخدامی سال‌های گذشته گردآوری شده است تا داوطلبان با سبک و سیاق سوالات آشنا شده و مهارت حل تست خود را افزایش دهند.
 5. ارائه پاسخ‌های تشریحی: برای تمامی نمونه سوالات ارائه شده در کتاب، پاسخ‌های تشریحی کامل و دقیق ارائه شده است که به داوطلبان در درک بهتر مفاهیم و رفع نقاط ضعفشان کمک می‌کند.

خون شناسی

آزمون استخدامی خون شناسی سازمان علوم و تحقیقات

سازمان علوم و تحقیقات کشور هر ساله با هدف تامین نیروهای متخصص و متعهد اقدام به جذب نیرو بصورت رسمی، پیمانی، قراردادی و … با مرجعیت برگزاری سازمان سنجش آموزش کشور بصورت مستقل و یا در قالب استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور مینماید.

این آزمون و به بالطبع شغل های آن مانند علوم آزمایشگاهی، پرستاری و … جزو پر متقاضی ترین آزمون هایی است که هر ساله در کشور برگزار می گردد و رقابت تنگاتنگی میان داوطلبین این آزمون ها برای استخدام شدن وجود دارد.

در این وبسایت در راستای دسترسی آسان شما به منابع آزمون استخدامی تلاش کرده ایم تا با جمع‌آوری و ارائه و معرفی یک‌ جزوه کمک آموزشی و مروری کاملا کاربردی و سوالات دوره های گذشته آزمون ها مسیر را برای موفقیت شما آسان تر کرده و بتوانیم شانس قبولی شما در این آزمون را به میزان‌ قابل توجهی بالا ببریم.

تخصص هماتولوژی چیست؟

کارهای معمول متخصصان هماتولوژی عمدتا شامل مراقبت و درمان بیماران مبتلا به بیماری‌های خونی است، برخی از هماتولوژیست‌ها مستقیما در آزمایشگاه خون شناسی با مشاهده نمونه خون و مغز استخوان زیر میکروسکوپ کار می‌کنند، نتایج مختلف آزمایشات خون و نتایج آزمایش لخته شدن را تفسیر و تأیید می‌کنند. در بعضی از مؤسسات، متخصصان هماتولوژی آزمایشگاه خون شناسی را مدیریت کرده و مسئول فنی آزمایشگاه هستند.

تاریخچه خون شناسی

اولین مطالعات روی خون در مصر انجام شده است. اما آنتونی ون لیوونوئک کسی بود که در سال ۱۶۴۲ با ساخت میکروسکوپ، به شناسایی سلول های خونی پرداخت. خواص لخته خون در سال ۱۷۷۰ توسط پدر علم هماتولوژی، یعنی ویلیام هویسون بررسی شد. برای اولین بار انتقال خون در سال ۱۸۱۸ توسط جیمز بلوندل ثبت و بعد از صد سال انواع گروه های خونی توسط روین اوتنبرگ شناسایی شد.

آزمایشهای خون شناسی

خون، پروتئین های خون و اندام های تولید کننده خون مورد آزمایش قرار می گیرد و بدین وسیله اگر بیماری وجود داشته باشد می تواند شناسایی شود.

این آزمایش ها شامل شمارش کامل خون، تعیین گروه خونی، غربالگری آنتی بادی، غربالگری انعقاد و آزمایش های آنزیم های خون و شیمی خون می باشد. با انجام آزمایشات مختلف بیماری هایی چون کم خونی، سرطالن های خون، عفونت ها، نقص سیستم ایمنی بدن، هموفیلی و … تعیین می شود.

اختلالات مرتبط با هماتولوژی

اختلالات و بیماری های متعدد، ابتدا بر روی خون اثر می گذارد.

 • Anemia: شامل کاهش در تعداد گلبول های قرمز سالم برای حمل اکسیژن کافی در بدن است.
 • Sickle cell disease: این شکل از آنمی سبب تغییر شکل سول های خونی می شود.
 • Thalassemia: در این اختلال، بدن توانایی ساخت هموگلوبین کافی و با ساختار درست را ندارد.
 • Bleeding disorders: این اختلالات سبب پیشگیری از انعقاد خون می شود.
 • Thrombocytopenia: این مشکل شامل پلاکت پایین است که باعث مشکل در انعقاد خون می شود.
 • Malaria: این عفونت می تواند سلول های قرمز خون را تخریب کند.
 • Von Willebrand’s disease: این اختلال در افرادی که در خون خود پروتئینی به نام فاکتور von Willebrand را ندارند، رخ می دهد.
 • Thrombosis: این حالت مربوط به وجود لخته در رگ است.
 • Hypercoagulability: این حالت نشان دهنده ی افزایش تمایل خون به انعقاد خون است.
 • Blood cancers: در این حالت عملکرد سول های خونی فرد تحت تاثیر قرار می گیرد.

خون شناسی علوم آزمایشگاهی

رشته خون شناسی شاخه ای از مجموعه آزمایشگاه بالینی و تحقیقاتی است که توسط دانش آموختگان این رشته به منظور پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریهای خونی انسان با به کارگیری اصول، روشها و فناوری‌های نوین در عرصه‌های بالینی پزشکی و پژوهشی با هدف ویژه بهبود و ارتقای سلامت ایجاد شده، و دردو دهه اخیر با شتاب زیادی رشد و توسعه یافته است.

از نقاط عطف این رشته تخصصی در بکارگیری سلولهای بنیادی در پیوند مغز استخوان و همچنین استخراج و نگهداری آنها از بند ناف می باشد.

اما جهش و رشد تصاعدی این رشته با شناسایی عوامل ایجاد کننده سلولی و ملکولی در ایجاد و پیشرفت بیماریهای سیستم خون ساز به ویژه بدخیمی های خونی بوده است. که باعث شده امروزه ارتباط بالین و تشخیصهای آزمایشگاهی را در حیطه خون شناسی بیشتر و بیشتر نماید.

دانلود نمونه سوال خون شناسی آزمون استخدامی

سازمان انتقال خون ایران که از سازمان های زیر مجموعه وزارت بهداشت و درمان است تنها مرجع تهیه خون فرآورده های خونی سالم در ایران عزیزمان است.

این سازمان که در اکثر استانهای کشور شعبه دارد، نیازمند پرسنل با گرایش های علوم آزمایشگاهی، پرستاری و مامایی و تعدادی دیگر از رشته ها میباشد.

این در حالی است که بیشترین میزان استخدامی ها در این سازمان را کارشناسان رشته علوم آزمایشگاهی با عنوان استخدامی کارشناس انتقال خون و یا کارشناس علوم آزمایشگاهی میباشد.

با این دیدگاه گروه تولید محتوای حدیثی بسته ای حاوی سوالات تخصصی و عمومی منحصر بفرد را برای شما تدارک دیده است که مطالعه آن برای شما عزیزان توصیه میگردد.


درسنامه و جزوه هماتولوژی ویژه استخدامی


خرید کتاب تست آزمون استخدامی خون شناسی

موسسه آموزشی حدیثی با سابقه ی درخشان در ارائه ی منابع آموزشی علوم آزمایشگاهی، همواره یار و یاور داوطلبان بوده و با ارائه ی کتاب تست آزمون استخدامی خون شناسی، گامی بلند در جهت آماده سازی داوطلبان برای این آزمون برداشته است.

با تهیه ی این کتاب و مطالعه ی دقیق آن، آمادگی خود را برای موفقیت در آزمون استخدامی خون شناسی به طور چشمگیری افزایش خواهید داد.

موسسه آموزشی حدیثی، با اتکا به سابقه ی درخشان خود در زمینه ی ارائه ی منابع آموزشی علوم آزمایشگاهی، انتخابی مطمئن برای داوطلبان آزمون استخدامی خون شناسی خواهد بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱