در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب تست و نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی

کتاب تست و نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی

هماتولوژی
عمومی

کتاب تست و نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی

استفاده از بهترین کتاب تست هماتولوژی به دلیل اینکه درس هماتولوژی در کنکور ارشد وزارت بهداشت دارای ضریب 4 است بسیار مهم و حیاتی است.

با توجه به ظرفیت کم پذیرش دانشجو و شرکت کنندگان زیاد در آزمون کارشناسی این رشته، میزان رقابت بین داوطلبان بسیار زیاد بوده و فقط تعداد محدودی از داوطلبان با کسب بالاترین درصد دروس، موفق به ورود در مقطع کارشناسی ارشد هستند. بنابراین لارم است دانشجویان برای آمادگی در این آزمون با بهترین کتاب های تست هماتولوژی آشنا شوند.

موسسه آموزشی حدیثی یکی از موسسات معتبر در زمینه ارائه منابع آموزشی برای آزمون های استخدامی است. این موسسه در راستای آمادگی داوطلبان آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی، کتاب تست و نمونه سوالات درس هماتولوژی را منتشر کرده است.

pdf کتاب تست هماتولوژی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

هماتولوژی یکی از شاخه ­های علوم زیستی است که به مطالعه عناصر تشکیل دهنده خون، ارگان­ های خون ساز و بیماری های خونی و انعقادی می پردازد. علم هماتولوژی یکی از جذاب ترین و گسترده ترین رشته های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است.

این رشته مقدار و ساختمان و عمل سلول های خونی، پیش سازهای سلول های خونی در مغز استخوان، ساختار‌های شیمیایی پلاسما و عمل پلاکت ها و پروتئین هایی که در سیستم انعقادی دخالت دارند را بررسی می‌کند.

منابع استخدامی تامین اجتماعی بر اساس جدول رشته های استخدامی تامین اجتماعی معرفی می‌شوند. سازمان تامین اجتماعی هرساله فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف را از طریق آزمون استخدامی برای کار در این سازمان جذب می‌کند.

این آزمون دارای داوطلبان زیادی است. از همین رو رقابت بر سر جایگاه‌های شغلی آن زیاد است. بنابراین داوطلب آزمون استخدامی تامین اجتماعی باید از منابع این آزمون مطلع باشد و آن‌ها را به خوبی مطالعه نماید تا بتواند در این رقابت سخت رتبه کسب کند.

برای شرکت در آزمون استخدامی تامین اجتماعی تست زدن جزو واجبات است. زیرا هر چقدر که درسنامه یا رفرنس بخوانید برای خودآزمایی نیاز به تست زنی دارید. متاسفانه تعداد کتاب تست ارشد هماتولوژی در بازار چندان زیاد نیست، بنابراین داوطلبان انتخاب‌های زیادی ندارند، مگر اینکه از تست‌های تالیفی نیز در کنار این کتاب‌های تست استفاده کنند.


کتاب تست هماتولوژی و بانک خون آزمون استخدامی


دانلود کتاب خون شناسی و بانک خون

موسسه حدیثی به عنوان یکی از پیشگامان ارائه منابع آموزشی در حوزه علوم آزمایشگاهی، کتابی جامع و کاربردی تحت عنوان “خون شناسی و بانک خون” را به تالیف دکتر مریم قیدی شهران و دکتر نسرین حبیبی به زبان فارسی منتشر کرده است. این کتاب با هدف ارائه مرجعی کامل و به‌روز برای دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی، کارشناسان شاغل در آزمایشگاه‌ها و همچنین داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی تدوین شده است.

کتاب خون شناسی و بانک خون موسسه حدیثی در دو جلد مجزا ارائه شده است که جلد اول به مباحث تئوری و پایه ای هماتولوژی و بانک خون و جلد دوم به مباحث کاربردی و عملی این حوزه می‌پردازد.

نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم

بهترین نمونه سوالات هماتولوژی در وهله اول کتاب‌های اعلام شده توسط وزارت بهداشت هستند. اما تمام این کتاب‌ها دارای حجم بسیار زیادی هستند. این درحالی است که ممکن است تنها 2 الی 3 سوال از این کتاب طرح شود. ب

رای مثال کتاب میکروب شناسی تاپلی و ویلسون یک کتاب دوهزار صفحه‌ای است، اما حداکثر سوالی که ممکن است از این کتاب طرح شود، دو یا سه سوال است. بنابراین مطالعه کتابی با این حجم برای کنکور ارشد وزارت بهداشت منطقی نیست.

به همین علت اغلب داوطلبان به سمت کتاب‌های خلاصه شده می‌روند تا بتوانند زمان خود را برای مطالعه تمام دروس مدیریت کنند. برای اطلاع از بهترین کتاب های درسنامه و کتاب‌های خلاصه شده می‌توانید به  بهترین منابع هماتولوژی مراجعه کنید.

دانلود نمونه سوال هماتولوژی

آزمون های هماتولوژی در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین برای استخدام در مشاغل مرتبط با علوم آزمایشگاهی برگزار می شود.

مطالعه نمونه سوالات سال های گذشته می تواند به عنوان یکی از روش های موثر برای آمادگی بهتر در این آزمون ها مورد استفاده قرار گیرد.

با بررسی و حل نمونه سوالات، داوطلبان می توانند با سبک و سیاق سوالات آزمون آشنا شده، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و برای رفع نقاط ضعف خود برنامه ریزی کنند.

موارد استفاده از نمونه سوالات هماتولوژی

 1. آشنایی با سبک و سیاق سوالات: نمونه سوالات سال های گذشته می تواند داوطلبان را با نوع سوالات، نحوه طراحی سوالات و میزان سختی آزمون آشنا کند.
 2. شناسایی نقاط قوت و ضعف: با حل نمونه سوالات، داوطلبان می توانند متوجه شوند که در کدام مباحث قوی تر و در کدام مباحث ضعیف تر هستند.
 3. برنامه ریزی برای مطالعه: بر اساس نقاط قوت و ضعف شناسایی شده، داوطلبان می توانند برای مطالعه دروس مختلف برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند.
 4. افزایش سرعت و دقت: حل نمونه سوالات به مرور زمان می تواند به افزایش سرعت و دقت داوطلبان در پاسخگویی به سوالات کمک کند.
  کاهش اضطراب: آشنایی با سبک و سیاق سوالات و نحوه پاسخگویی به آنها می تواند به کاهش اضطراب داوطلبان در سر جلسه امتحان کمک کند.

قبولی در آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی با جزوات گروه حدیثی

با توجه به حجم سنگین و اغلب جزوه ها جزء سر فصل ها و منابع استخدامی کارشناسی علوم آزمایشگاهی اعلامی سازمان سنجش میباشد برای آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی توصیه نمیشود زیرا منابع معرفی شده بشدت زیاد میباشد و موجبات سردر گمی برای داوطلبین عزیز میشود.

آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی یکی از آزمون‌های متداول در کشور است که هرساله توسط سازمان‌های مختلف مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان استخدامی کشور برگزار می‌شود.

قبولی در این آزمون و ورود به شغل کارشناس علوم آزمایشگاهی، نیازمند تلاش و پشتکار داوطلبان و همچنین استفاده از منابع آموزشی مناسب است.

گروه آموزشی حدیثی به عنوان یکی از موسسات پیشرو در ارائه منابع آموزشی برای آزمون‌های استخدامی، جزوات و منابع جامعی را برای آمادگی داوطلبان آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی تهیه و منتشر کرده است.

این جزوات که توسط اساتید مجرب و متخصص این رشته تالیف شده است، شامل مباحث تئوری و عملی مختلف در حوزه علوم آزمایشگاهی بوده و از منابع مورد استفاده در این آزمون می باشد.

دانلود کتاب تست ارشد هماتولوژی

آزمون کارشناسی ارشد هماتولوژی هرساله برای پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف این حوزه از جمله هماتولوژی، انعقاد خون، ایمونوهماتولوژی و بانک خون برگزار می‌شود.

برای موفقیت در این آزمون، داشتن منابع آموزشی مناسب و برنامه‌ریزی دقیق ضروری است. یکی از مهم‌ترین منابع برای مطالعه، کتاب‌های مرجع هستند که می‌توانند مفاهیم و مباحث کلیدی این رشته را به طور کامل و جامع به داوطلبان ارائه دهند.

انتخاب منابع مناسب و مطالعه دقیق آنها نقش اساسی در موفقیت داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد هماتولوژی دارد.

دروس و ضرایب کنکور ارشد هماتولوژی

نام درس ضریب
خون شناسی و بانک خون ۴
بیوشیمی ۱
زیست شناسی سلولی مولکولی ۱
ایمنی شناسی  ۲
زبان عمومی ۲
میکروب شناسی ۰

کتاب تست IQB خون‌ شناسی و بانک خون

کتاب IQB خون شناسی و بانک خون مجموعه‌ای از سوالات کنکور وزارت بهداشت می‌‌باشد که به ‌صورت موضوعی طبقه‌بندی شده است. پاسخ سوالات با استفاده از منابع معتبر و نیز بهره ‌گیری از اساتید دانشگاهی و آموزشگاهی داده شده است.

این کتاب مجموعه‌ کامل سئوالات هماتولوژی و بانک خون آزمون‌های کاردانی به کارشناسی علوم آزمایشگاهی، کارشناسی ارشد و دکتری خون‌ شناسی و علوم سلولی کاربردی و انگل‌شناسی می‌باشد.

 کتاب تست هماتولوژی

آزمون استخدامی هماتولوژی بهداشت و درمان

آزمون استخدامی هماتولوژی یکی از آزمون های تخصصی است که توسط وزارت بهداشت و درمان برای جذب کارشناسان هماتولوژی در مراکز درمانی و آزمایشگاهی برگزار می شود.

علم هماتولوژی یکی از جذاب ترین و گسترده ترین رشته ­های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا است. در کارشناسی ارشد هماتولوژی به بررسی ساختمان ، میزان ، و عمل سلول های خونی ، پیش ساز های خونی در مغز استخوان پرداخته می شود. هماتولوژی ارتباط نزدیکی با رشته های ایمنی، ژنتیک مولکولی، ژنتیک پزشکی و انسانی دارد.

آزمایشگاه های مراکز درمانی و بهداشتی در امور مربوط به کار های آزمایشگاهی بیماری های خونی و سازمان انتقال خون و فرآورده های خون برای انجام پیش برد کار های خود به کارشناسان ارشد هماتولوژی نیازمندند.

بازار کار رشته هماتولوژی

بازار کار رشته هماتولوژی در آزمایشگاه های مراکز درمانی و بهداشتی و بیماری­ های خونی، تشخیص لام خون محیطی در بدخیمی ­های هماتولوژیکی، انجام تست ­های تخصصی جهت تشخیص بیماری­ های خونی و کار در سازمان انتقال خون می باشد.

مشاوران ارشد هماتولوژی ما بر اساس شرایط شما منابع کنکور ارشد هماتولوژی را معرفی می کنند و موثرترین روش های مطالعه، خلاصه نویسی و ترفندهای تست زنی و مرور مطالب را به شما آموزش می دهند.

هماتولوژیست چه بیماری های را درمان می کند؟

از جمله بیماریهایی که یک متخصص خون ممکن است آن را درمان کند یا در درمان مشارکت داشته باشد، عبارتند از:

 • اختلالات خونریزی مانند هموفیلی
 • اختلالات ژنتیکی خون مانند بیماری سلول داسی شکل
 • اختلالات گلبول قرمز مانند کم خونی یا پلی سیتمی ورا
 • عفونت سیستمیک خون مانند سپسیس یا شوک سپتیک
 • هر شرایطی که نیاز به پیوند مغز استخوان یا سلول های بنیادی دارند.
 • اختلالات انسدادی مانند ترومبوز ورید عمقی (DVT) یا ترومبوآمبولی شریانی
 • سرطان های خون مانند لوسمی، لنفوم، 2 میلوم متعدد یا سندرم های میلودیسپلاستیک (MDS)
 • اختلالات خود ایمنی مانند واسکولیت روماتوئید، کم خونی همولیتیک خود ایمنی، تالاسمی یا پورپورای ترومبوسیتوپنیک ایدیوپاتیک

هدف و رسالت رشته هماتولوژی

یک هماتولوژیست کاملاً باید بر روی مطالبی مثل مطالب پایه و آزمایشگاهی هماتولوژی، خون‌سازی، ساختار و غشاء اریتروسیت‌، بیماری‌های کمپلمان، ساختار هموگلوبین، متابولیسم آهن و بیماری‌های مرتبط با آن اختلالات اریتروسیتی، انواع تالاسمی‌ها و هموگلوبینوپاتی‌ها، بیماری‌های پلاکتی، انعقاد، اختلالات خونریزی دهنده و ترومبوزها و هم‌چنین اختلالات خوش‌خیم و بدخیم لکوسیتی (لوسمی‌ها، لنفوم، میلوم) آنمی آپلاستیک، پیوند مغز استخوان، آزمایشات سیتوژنتیک و … اشراف کامل داشته باشد.


متقاضیان می توانند برای تهیه این کتاب به فروشگاه اینترنتی موسسه حدیثی مراجعه کنند. در کنار این کتاب، موسسه حدیثی منابع آموزشی دیگری مانند جزوات، کلاس های آنلاین و آزمون های آزمایشی را نیز برای درس هماتولوژی ارائه می دهد.

با استفاده از این منابع آموزشی، داوطلبان می توانند با اعتماد به نفس بیشتری در آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی شرکت کنند و موفقیت خود را در این آزمون افزایش دهند.​

 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱