در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب تست درس ریاضی آزمون استخدامی

کتاب تست درس ریاضی آزمون استخدامی

زبان فارسی
مقالات آموزشی

کتاب تست درس ریاضی آزمون استخدامی

انتشارات گروه آموزشی حدیثی با سابقه درخشان در ارائه منابع آموزشی کنکور و آزمون‌های استخدامی، کتاب تست درس ریاضی را برای متقاضیان آزمون استخدامی گروه‌های آموزشی حدیثی به چاپ رسانده است. این کتاب جامع و کامل، با برخورداری از مزایای متعدد، می‌تواند راهنمای داوطلبان در مسیر رسیدن به موفقیت در این آزمون باشد.

امروزه اهمیت یادگیری ریاضیات و آمار بر کسی پوشیده نیست و عمدتا برای موفقیت و پیشرفت در هر کاری، انسان باید مبانی ریاضی و محاسبات مربوطه را بداند. از این رو همواره بخش عمده‌ای از سوالات آزمون‌های استخدامی متنوعی که در کشور عزیزمان برگزار می‌شود، سوالات ریاضی و آمار است. فراگیری ریاضیات و آمار مقدماتی از طرفی برای یادگیری ریاضیات سطح عالی و فهم بسیاری از علوم وابسته مثل فیزیک و شیمی ضروری است و از طرفی هم به عنوان بازی ذهن، باعث تقویت قوه تحلیل و استنباط اشخاص می‌گردد.


دانلود کتاب تست ریاضی ویژه آمون استخدامی


کتاب و منابع استخدامی ریاضی و آمار مقدماتی (عمومی)

کتاب تست و منابع درس ریاضی و آمار گروه آموزشی حدیثی با ارائه درسنامه‌های جامع، مجموعه سوالات متنوع و پاسخ‌های تشریحی کامل، می‌تواند به عنوان منبعی بی‌نظیر برای آمادگی داوطلبان آزمون استخدامی گروه‌های آموزشی حدیثی مورد استفاده قرار گیرد. داوطلبان با استفاده از این کتاب می‌توانند به طور کامل بر مباحث ریاضی آزمون مسلط شده و شانس قبولی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهند.

علاوه بر این کتاب، گروه آموزشی حدیثی منابع آموزشی دیگری مانند جزوه و درسنامه ریاضی استخدامی و ویدئوهای آموزشی را نیز برای درس ریاضی آزمون استخدامی ارائه می‌دهد که داوطلبان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این گروه آموزشی از آنها نیز استفاده کنند.

دانلود کتاب ریاضی و آمار عمومی آزمون استخدامی

کتاب ریاضی و آمار مقدماتی ویژه آزمون استخدامی موسسه حدیثی شامل درس‌نامه، نمونه سؤال‌های آزمون استخدامی و پاسخ‌نامه‌ی آن‌ها است.‌ ریاضی و آمار جزو دروسی هستند که داوطلبان به‌خاطر سختی سؤلات از پاسخ دادن به آن‌ها پرهیز می‌کنند اما با مطالعه‌ی کتاب ریاضی و آمار مقدماتی ویژه آزمون استخدامی و رعایت راهکاری که محمدرضا لشگری در آغاز کتاب ارائه می‌دهد پاسخ دادن به سؤالت دو درس ریاضی و آمار بسیار راحت خواهد بود.

در این کتاب چه چیزی و چگونه یاد می‌گیریم؟

معتقدم وجود نظم و پیوستگی باعث افزایش علاقه‌مندی، یادگیری و کارایی در فراگیران می‌شود، لذا درس‌ها شامل ۴۰ درس ریاضی، ۱۰ درس هندسه و ۱۰ درس آمار به گونه‌ای تعیین و تقطیع شده‌اند که پوشش‌دهنده تمام مطالب موجود در آزمون‌های استخدامی باشند و از طرفی مدت زمان لازم برای ارائه تمام دروس، تقریبا یکسان باشد. در هر درس بعد از ارائه فرمول‌ها، روش‌ها و نکات، مثال‌هایی برای فهم کاربرد مطالب و سپس دو تست آورده و حل شده است تا بیننده محترم بتواند علاوه بر یادگیری مطالب، در حل تست‌های مربوطه تسلط پیدا کند.

همچنین در انتهای آموزش ۶۰ تست پرتکرار در آزمون‌های استخدامی اخیر ارائه و حل شده است. فرادرس حاضر، جوابگوی نیاز افراد متقاضی در انواع آزمون‌های استخدامی، دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور رشته‌های علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی، هنر و کلیه عزیزانی که علاقه‌مند به یادگیری ریاضیات و آمار مقدماتی هستند، خواهد بود.


همچنین بخوانید : علوم آزمایشگاهی


بودجه بندی سوالات ریاضی و آمار مقدماتی

درس ریاضی از جمله دروس مهم و چالشی در بخش سوالات عمومی، آزمونهای استخدامی ست که عموما شامل مباحثی از جمله مجموعه ها، دنباله و تصاعد، جبر و معادله، آمار و احتمال و … میباشد. در سالهای گذشته به طور متوسط بین 10 الی 15 سوال از این مبحث مطرح شده که گروه آموزشی ایران استخدام به نحوه بودجه بندی مباحث سوالات ریاضی و آمار مقدماتی در آزمون استخدامی سال 99 پرداخته است:

مبحث تعداد سوال سال 99(گروه دوم) تعداد سوال سال 99(گروه پنجم) تعداد سوال سال 99(گروه ششم)
مجموعه ها 2 1 1
دنباله ها، دنباله حسابی و هندسی 1 1
جبر و معادله، چند جمله ای ها و اتحاد ها</td 1 1
توان و رادیکال 1 1
هندسه (مساحت و حجم و تشابه و …) 1 1
معادله خط 1 1
تابع و روابط آن و دامنه و برد 1 1 1
مثلثات 1 1
معادله درجه دوم 1
ماتریس و مختصات 1
ترکیب و ترتیب  و شمارش 1 1 1
دسته بندی داده ها 1 1
جدول یا نمودار اطلاعات داده ها 1 1 1
شاخص های پراکندگی (واریانس و انحراف معیار) 2 2 2
مجموع کل سوالات 13 15 11

مباحث عمده ریاضی و آمار در آزمون‌ استخدام

الف ـ ریاضی مقدماتی

1ـ حساب: (اعداد و نماها، بردار، توان­ رسانی و ریشه­ گیری، مجموعه­ ها، الگو و دنباله) 2ـ جبر: (معادلات درجه اول و معادله خط، معادلات درجه دوم و حل آنها، چندجمله­ ای­ ها و اتحادها، عبارات گویا، تابع، توابع ­نمایی و لگاریتمی، نامعادلات، ماتریس) 3- هندسه: (دایره، مثلث، اشکال فضایی) 4- مثلثات: (نسبت­ ها و قوانین مثلثاتی)

ب- آمار مقدماتی

1ـ آمار و کاربردهای آن: (جامعه و نمونه، شاخص­ های مرکزی، شاخص­ های پراکندگی، همبستگی و رگرسیون) 2- ترکیبیات: (اصول شمارش) 3-احتمال وکاربردهای آن: (احتمال و پدیده ­های تصادفی در فضای پیوسته و گسسته)

توجه: توابع، مشتق و کاربرد آن، احتمال و آمار از منابع دانشگاهی و کتب سال آخر دبیرستان (سال یازدهم و دوازدهم) و همچنین نمونه سؤالات و کتب کنکوری مشتق و حد پرسؤال میباشد ولی مبحث پیچیده و زمانبری میباشد. اگر بخواهید مطالب آسان و قابل فهم تری را مطالعه نمایید بهتر است به سراغ مباحثی مانند الگو، دنباله (دنباله های هندسی و حسابی)، اتحاد و عبارت های گویا بروید. مثلثات بخشی گسترده اما پرسؤال است و در همه سؤالات تقریبا مطرح میشود.

پکیج ریاضی آزمون استخدامی

دوره آموزش ریاضی و آمار آزمون استخدامی

مطالب این دوره برای داوطلبان شرکت در آزمون های استخدامی بانک ها و دستگاه های اجرایی مناسب است. در این دوره، مطالب به‌صورت مفهومی و جامع و با بیانی بسیار ساده و روان تدریس شده و سپس تست‌های مربوط به هر مبحث کار خواهد شد.

این تست‌ها از آزمون های استخدامی بانک ها و دستگاه های اجرایی ۲۰ سال اخیر و همچنین تست های تالیفی انتخاب می‌شوند. آموزش‌ها به نحوی است که می‌توان یک‌بار برای همیشه خود را به سطح آمادگی کامل رساند و به راحتی به درصد بالایی در پاسخگویی به سوالات درس حسابداری مالی دست یافت.

مزایای استفاده از کتاب تست درس ریاضی گروه آموزشی حدیثی

  1. افزایش شانس قبولی در آزمون: با استفاده از این کتاب جامع و کامل، داوطلبان می‌توانند به طور کامل بر مباحث ریاضی آزمون استخدامی گروه‌های آموزشی حدیثی مسلط شده و شانس قبولی خود را در این آزمون به طور قابل توجهی افزایش دهند.
  2. صرفه‌جویی در زمان و هزینه: داوطلبان با استفاده از این کتاب می‌توانند از مراجعه به منابع متعدد و پراکنده بی‌نیاز شده و در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنند.
  3. ارتقای مهارت تست‌زنی: با حل تست‌های متنوع و گوناگون این کتاب، داوطلبان مهارت تست‌زنی خود را ارتقا داده و در زمان آزمون می‌توانند به سرعت و به طور صحیح به سوالات پاسخ دهند.
  4. افزایش اعتماد به نفس: تسلط بر مباحث ریاضی و داشتن آمادگی لازم برای آزمون، به داوطلبان اعتماد به نفس لازم را برای حضور در آزمون و پاسخگویی به سوالات را می‌دهد.

آزمون‌های استخدامی چیست؟

آزمون‌های استخدامی، آزمون‌هایی هستند که در آن مهارت‌ها، دانش و صلاحیت‌های یک فرد برای اشتغال در یک شغل ارزیابی می‌شود. این آزمون‌ها معمولا توسط شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و سایر موسسات برگزار می‌شوند و هدف اصلی آن، انتخاب بهترین افراد برای یک شغل است. یکی از بخش‌های مهم و تاثیرگذار در اکثر آزمون‌های استخدامی، بخش ریاضی و آمار است و موضوعات مورد آزمون معمولا شامل مباحث ریاضی پایه مانند جبر، هندسه، آنالیز ریاضی و احتمالات، آمار و… است.

کتاب ریاضی عمومی آزمون های استخدامی

این کتاب ویژه شامل درسنامه آموزشی و گام به گام مباحث پرتکرار و مهم ریاضیات و آمار مقدماتی، همراه با اصل نمونه سوالات استخدامی آزمونهای استخدامی می باشد.

شیوه آموزشی به کار گرفته شده در این کتاب بدین شکل می باشد که در پایان توضیحات گام به گام هر مبحث از هر فصل، عین و اصل نمونه سوالات آزمونهای استخدامی سالهای قبل همراه با ذکر نام سازمان برگزارکننده برای مثال و تمرین همراه با پاسخ تشریحی ارائه شده است.
علاوه بر آن در پایان هر فصل از این کتاب آموزشی یک و یا چند خودآزمایی شامل یک سری از نمونه سوالات گلچین شده آزمونهای استخدامی به همراه پاسخنامه تشریحی آنها قرار گرفته است.

ویژگی های کتاب تست ریاضی و آمار موسسه حدیثی

  • ارائه همه جانبه مهم ترین مطالب دروس ریاضی و آمار جهت شرکت در آزمونهای استخدامی
  • توضیخ و تشریح مباحث مهم و کلیدی و طبقه بندی مناسب مطالب در هر فصل
  • ارائه گزینه وار مطالب و همراه کردن مثال جهت فهم آسان تر
  • پنج سری شبیه ساز آزمون های استخدامی به همراه پاسخ تشریحی در انتهای کتاب
  • آوردن سوالات آزمون های استخدامی سال های گذشته مرتبط با مباحث در انتهای هر فصل بصورت خودآزما (سوالات استخدامی بانک ها، فراگیر دستگاه های اجرایی، شهرداری، وزارت نیرو، دیوان محاسبات، راه آهن، دانشگاه های علوم پزشکی، وزارت بهداشت، پتروشیمی، تامین اجتماعی، آموزش و پرورش)

همچنین بخوانید : نمونه سوال ریاضی استخدامی


سخن آخر

کتاب فوق، در راستای برطرف کردن نیازهای آموزشی و تستی متقاضیان استخدام، چاپ شده است. ساختار این کتاب برای برطرف کردن نیازهای کلیه متقاضیان در مقاطع دیپلم، کاردانی و کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا طرح ریزی و گردآوری شده است. آموزش نکات و یادآوری فرمول های ریاضی و آمار، آزمون های طبقه بندی شده ریاضی و آمار و پاسخ های تشریحی آزمون های طبقه بندی شده، قسمت های مختلف این کتاب را تشکیل می دهند.

با یادآوری نکات و فرمول ها سعی بر آموزش سریع نکات کلیدی آزمون ها، و با طبقه بندی آزمون ها و ارائه پاسخ تشریحی تلاشی هدفمند برای آموزش بیشتر، کاربرد نکات ذکر شده و آشنا کردن متقاضیان با نمونه سوالات، صورت پذیرفته است. با توجه به پوشش کلیه ی منابع طرح سوال در این کتاب، مطالعه ی آن برای آزمون های علمی، دانشگاهی و کنکور پیشنهاد می شود.

در نگارش و گردآوری کتاب اغلب نکات ذکر شده؛ بدین منظور در پاسخ تشریحی سوالات نیز به طور مبسوط به تشریح و آموزش پرداخته شده است. امید است مجموعه حاضر، برای متقاضیان استخدام در ادارات، بانک ها، سازمان ها، شرکت ها، نهادها و موسسات دولتی و خصوصی مفید واقع گردد.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱