در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب تست آزمون استخدامی مدیریت و کنترل کیفیت

کتاب تست آزمون استخدامی مدیریت و کنترل کیفیت

اصول کار در آزمایشگاه
مقالات آموزشی

کتاب تست آزمون استخدامی مدیریت و کنترل کیفیت

کتاب مدیریت کنترل کیفیت نوشته‌ی اقبال جباری، علی ابراهیمی و مریم دیلمی طریفی، مفاهیم اولیه و مهارت‌های مهم مدیریت و کنترل کیفیت را توضیح می‌دهد و از تأثیر این دانش در بازارهای رقابتی و افزایش سودآوری می‌گوید. این کتاب راهنما و کاربردی، به مباحثی همچون کنترل هزینه‌های کیفیت و نمونه‌گیری می‌پردازد و خواننده را با مفهوم کنترل کیفیت آماری و ابزارهای هفتگانه‌ی آن آشنا می‌سازد.


دانلود کتاب کنترل کیفیت و تضمین کیفیت


معرفی کتاب مدیریت کنترل کیفیت 

بررسی رابطه کیفیت و رقابت‌پذیری ابعاد ظریف و در عین حال مهمی بین نگرش‌های مختلف کیفیت و موفقیت شرکت را آشکار می‌سازد. پیروزی در بازارهای رقابتی امروز مستلزم عوامل متعددی است. یکی از مهم‌ترین این عوامل بهبود مستمر در امر کیفیت است. در این کتاب مطالب زیر را در زمینه کنترل کیفیت می‌آموزید :
 • مفهوم و تاریخچه کیفیت
 • کنترل کیفیت آماری
 • هفت ابزار SPC
 • هزینه‌های کیفیت
 • روش‌های نمونه گیری

دانلود کتاب تست مدیریت کیفیت آزمون تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی هر ساله به منظور تکمیل کادر اجرایی و اداری خود و به منظور استخدام نیروهای مجرب و متخصص در هر بخش، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی متمرکز می کنند.

با توجه به مفهومی شدن آزمون‌های استخدامی در دوره‌های اخیر، تنها با بررسی سوالات دوره‌های قبلی نمی‌توان به اهداف مورد نظر دست یافت. بنابراین خواندن دروس عمومی که دارای بازه زمانی مناسب‌تری نسبت به سوالات تخصصی هر رشته می‌باشد، دارای اهمیت بالایی است.
در این پکیج سعی شده است تا قسمت‌های مهم و مختلف از مراجع مختلف جمع‌آوری شود تا داوطلبان آزمون‌های استخدامی در وقت و زمان صرفه جویی کنند.
لازم به ذکر است که پس از مطالعه دروس مختلف سوالات چند دوره آزمون استخدامی بررسی شود تا تسلط کافی برای داوطلبان عزیز آزمون های استخدامی ایجاد شود.

درباره‌ی مدیریت کنترل کیفیت

تقریباً از همان زمانی که بشر توانست ابزار را ابداع کند، مفهوم کیفیت هم شکل گرفت. انسان به تجربه درک کرد که وسیله‌ای که می‌سازد باید از مقاومت و دوام برخوردار باشد تا بتواند از آن استفاده کند. تا پیش از قرن بیستم، در مورد درک انسان از مفهوم کیفیت کاملاً ابتدایی بود و بیشتر آن را به مرغوبیت تعبیر می‌کردند، اما در حدود صد سال پیش و با انقلاب صنعتی، حالت مدرن آن به وجود آمد. این بار کیفیت نه صرفاً به رضایت مشتری، که به کسب سهم بیشتر از بازارهای رقابتی و سودآوری هم ارجاع می‌داد. به همین خاطر کیفیت به یکی از ارکان اصلی تولید تبدیل شد و نقشی انکارناپذیر در این فرآیند بر عهده گرفت.

اگر کیفیت پیش‌تر فقط یک مفهوم بود، حالا دانشی است که مفاهیم زیادی حول آن به وجود آمده؛ مفاهیمی که درهم‌تنیده شده‌اند و نمی‌توان از هم تفکیکشان کرد. امروزه به این مجموعه، مدیریت کیفیت جامع یا اصطلاحاً TQM گفته می‌شود؛ به معنای رویه و خطی مشی‌ای که بر همه‌ی فعالیت‌ها و تولیدات نظارت دارد و آن‌ها را کنترل می‌کند. کتاب مدیریت کنترل کیفیت نوشته‌ی اقبال جباری، علی ابراهیمی و مریم دیلمی طریفی کلیات این دانش را مطابق با آخرین استاندارد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای‌ گروه شغلی مدیریت و صنایع توضیح می‌دهد و می‌کوشد برخی از روش‌های کاربردی آن را به خواننده بیاموزد.

تاریخچه کنترل کیفیت

در طی قرن بیستم چند تحول مهم در بحث کیفیت رخ داد؛ تا پیش از صنعتی شدن دنیا، کیفیت از طریق مشتری سنجیده می‌شد. یعنی به‌نوعی پس از تولید آن را می‌سنجیدند و بعد بر روی محصول اصلاحاتی صورت می‌گرفت یا تغییرش می‌دادند. اما صنعت مدرن که بر حفظ بازار و سود تأکید داشت، از تولیدکننده خواست بازرسی کیفیت را در حین تولید و پیش از عرضه انجام بدهد. این‌چنین بود که واحد کنترل کیفیت شکل گرفت و به خط تولید اضافه شد. تحول دوم در مورد حوزه‌های کنترل کیفیت بود. تا مدت‌ها کیفیت فقط برای تولید تعریف می‌شد، اما کم‌کم به حوزه‌ی خدمات، نیروی انسانی و کارهای دفتری و اداری هم وارد شد. در این دوران معیارها و استانداردهای خلق شدند که به مدیر و رهبر اجازه می‌دادند تمام ارکان و فعالیت‌های سازمانش را بررسی و ارزیابی کند، ضعف‌ها و خطاها را بشناسد و آن‌ها را بهبود دهد.
کتاب تست آزمون استخدامی مدیریت و کنترل کیفیت

کتاب مدیریت و کنترل کیفیت

مدیریت کیفیت در سال‌های اخیر رویکردی استراتژیک پیدا کرده و از فرآیندی کارشناسی یا بازرسی به مدیریت و برنامه‌ریزی تبدیل شده. اقبال جباری، علی ابراهیمی و مریم دیلمی طریفی در کتاب مدیریت کنترل کیفیت، پس از بررسی تاریخچه و مسیر تکامل این مفهوم، به شیوه‌های پیاده‌سازی آن می‌پردازند. آن‌ها در کتابشان، کنترل کیفیت آماری (SPC) را تعریف می‌کنند و هفت ابزار اصلی آن را شرح می‌دهند؛ ابزارهایی همچون هیستوگرام‌ها، برگه‌ی کنترل، دیاگرام پارتو، نمودارهای علت و معلول، تمرکز نقص‌ها، پراکندگی و کنترل. در ادامه نیز بحث هزینه‌های کنترل کیفیت را پیش می‌کشند و انواع هزینه‌های بازرسی و مهندسی کیفیت را توضیح می‌دهند. در فصل آخر نیز شرایط و شیوه‌های درست نمونه‌گیری را می‌آموزند.

کتاب مدیریت کنترل کیفیت برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب راهنما به مدیران و رهبران سازمان‌ها و کارشناسان کنترل و تضمین کیفیت توصیه می‌شود.

تعریف کیفیت چیست؟

این سؤالی است که همگان به دنبال یافتن پاسخ مناسبی برای آن می‌باشند دانشمندان هم تعاریف مختلفی از کیفیت ارائه داده‌اند. این تعاریف هر کدام نکات ضعف و قوتی داشته‌اند، یکی کیفیت را مطلوب و دیگری لوکس بودن می‌داند، یکی آن را تحویل به موقع و دیگری آن را رعایت استانداردها تعریف می‌کند.

تعریف کیفیت در سال‌های مختلف به‌ تبع تغییر فرهنگ صنعتی و توسعه آن تغییرات مختلفی نیز داشته است. گرایش تعریف کیفیت از محدوده کالا به‌طرف سیستم بوده است. از طرفی با شروع جنبش مدیریت کیفیت جامع تعریف کیفیت دامنه وسیعی را شامل شده و از چارچوب تولید محصول در محیط بسته خارج و به بازارها و خدمات بعد از فروش و تضمین بازارهای آتی کشیده شده است.

جوزف جوران کیفیت را» مناسب بودن «تعریف می‌کند. وی اذعان می‌دارد هر آنچه که از بعد استفاده مناسب و راحت باشد و رضایت مصرف‌کننده را تأمین نماید، دارای کیفیت بالایی می‌باشد.

شاید بتوان تعریف کامل کیفیت را در بیان دانشمندی به نام دیوید گاردین پیدا کرد. وی کیفیت را در پنج نگرش اساسی تعریف می‌نماید. این پنج نگرش عبارت‌اند از:

 1. نگرش فلسفی کیفیت
 2. نگرش کیفیت برمبنای محصول‌گرایی
 3. نگرش کیفیت برمبنای کاربرد
 4. نگرش کیفیت برمبنای تولید
 5. نگرش کیفیت برمبنای ارزش
 6. نگرش فلسفی به کیفیت

طبق این نگرش، کیفیت یک مفهوم فلسفی بوده و به معنای یک وضعیت مطلق و بی‌عیب و نقص و کامل می‌باشد. طبق این نگرش نمی‌توان کیفیت را اندازه‌گیری نمود و آن را چارچوب مقیاس و اندازه نشان داد، بااین‌حال قابل شناسایی می‌باشد.


دوره جامع کنترل کیفیت و تضمین کیفیت


در آخر

هدف ما در مجموعه کتاب استخدامی گسترش اطالاعات درست و جامه درباره آزمون های استخدامی و کمک به شما عزیزان در جهت انتخاب درست بهترین منابع می باشد. در این بخش بهترین منابع برای رسیدن به بهترین نتیجه در آزمون استخدامی مدیریت را بررسی کرده ایم.

شما می توانید کتاب های مورد نظر خود را در فروشگاه مجموعه کتاب استخدامی موسسه حدیثی با بیشترین تخفیف تهیه نمایید.​

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱