در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب تست و نمونه سوال زبان فارسی آزمون استخدامی

کتاب تست و نمونه سوال زبان فارسی آزمون استخدامی

زبان و ادبیات فارسی
مقالات آموزشی

کتاب تست و نمونه سوال زبان فارسی آزمون استخدامی

کتاب آزمون استخدامی زبان و ادبیات فارسی قابل استفاده در کلیۀ آزمون های استخدامی، ادارات، شرکت های خصوصی و دولتی و سایر موسساتی که با ادبیات و زبان سر و کار دارند می باشد. از ویژگی های این مجموعه می توان به نکات زیر اشاره کرد:

پرفروش ترین کتاب آزمون استخدامی کشور
سبک آموزشی منحصربفرد
سؤالات طبقه بندی شدۀ آزمون های ادوار گذشته استخدامی
پاسخ نامه کلیدی و تشریحی


دانلود کتاب تست زبان و ادبیات فارسی آزمون استخدامی


کتاب عمومی استخدامی ادبیات فارسی

درس زبان و ادبیات فارسی در آزمون استخدامی خود شامل بر هفت مبحث است:

در آزمون استخدامی فرض بر این است که متقاضی به عنوان فردی فارغ التحصیل از مقطع (حداقل) کاردانی، دروس پایه‌ای ادبیات فارسی را گذارنده است. به عبارت دیگر حداقل درسی سه واحدی در زمینۀ ادبیات فارسی را گذرانده است. مفاد این سه واحد درس ادبیات بر مبنای سیلابس تعیین شده توسط وزارت علوم در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و سرفصل‌های آن فارغ از کتاب مورد استفاده توسط استاد، بر اساس سیلابس وازرت علوم مشخص هستند.

در آزمون استخدامی نیز این سرفصل‌ها و سیلابس وزارت علوم مبنای طراحی سوال قرار می‌گیرد. علاوه بر این سرفصل‌ها، ممکن است سوالاتی نیز از کتاب‌های ادبیات فارسی دوران دبیرستان در آزمون استخدامی مطرح شوند. بر همین اساس می‌توان مباحث مطرح در درس ادبیات فارسی آزمون استخدامی را به صورت مشخص شناسایی کرد.

مباحت مطرح زبان فارسی در آزمون استخدامی

پس نکتۀ اولی که باید در نظر بگیرید این است که در آزمون استخدامی از شما انتظار می‌رود تا بر ادبیات فارسی در حد یک درس سه واحدی دانشگاهی تسلط داشته باشید. مباحث مطرح در آزمون استخدامی به شرح زیر هستند:

 1. آرایه: حدود یک هفتم سوالات در بخش عمومی آزمون استخدامی در درس ادبیات مربوط به آرایه‌ها هستند. سطح این بخش از مطالب در حد آن چیزی است که دانش‌آموزان غیر علوم انسانی در دبیرستان داشته‌اند. نکتۀ مهم اینجاست که شما علاوه بر دانستن تعاریف آرایه‌ها، باید قادر به تشخیص آنها در سوالات تستی باشید.
 2. لغت: معانی لغات از شما سوال می‌شوند و عموماً از درس ادبیات و کتاب‌های نشر دانشگاهی و همچنین کتاب سال آخر دبیرستان استخراج می‌شوند.
 3. درک مطلب: شما باید معنای متن و اشعار را درک کنید و شباهت معنایی متون یا اشعار مختلف را متوجه شوید تا تست‌های این قسمت را پاسخ دهید.
 4. دستور زبان: اجزای اصلی جمله و نقش دستوری کلمات مختلف در ترکیب جملات محور اصلی سوالات این بخش هستند.
 5. تاریخ ادبیات: معمولاً سوالات این بخش از کتاب ادبیات فارسی نشر دانشگاهی و یا کتاب نشر سمت طرح می‌شوند.
 6. نگارش: با توجه به اینکه افراد موفق در آزمون استخدامی در ادارات مشغول به کار می‌شوند و نیاز به نگارش نامه‌ها یا متون اداری دارند این بخش در پی بررسی توانایی متقاضی در نگارش صحیح است. پس غلط‌های نگارشی متداول از موضوعات اصلی سوالات این بخش هستند.

در کتاب آموزش به نکته نکته دروس عمومی آزمون استخدامی، درس ادبیات فارسی شامل بر آموزش موارد بالا است و به صورت فشرده و ساده این مباحث را آموزش داده است.

ویژگی های کتاب آزمون استخدامی زبان و ادبیات فارسی

 • مرجعی سریع و جامع در راستای آزمونهای زبان و ادبیات فارسی
 • به کارگیری نکات در حالت‌های گوناگون طرح سوال
 • انطباق با بخشنامه استخدامی جدید دولت
 • یادآوری کلیه نکات در قالبی خلاصه
 • آزمونهای طبقه‌بندی شده موضوعی (شامل بیش از 420 تست زبان و ادبیات فارسی)
 • پوشش کلیه منابع از زیر دیپلم تا دکتری

با توجه به پوشش کلیه منابع، این کتاب برای زمینه‌های ذیل مفید است:

 • آزمونهای استخدامی
 • آزمون و مسابقات علمی
 • آزمونهای دانشگاهی و کنکوری

همچنین این کتاب همانند یک بسته کامل آموزشی نیاز به دسترسی مطالب مهم منابع و نکات برتر و آزمون های ادوار گذشته را همراه با پاسخ نامۀ کلیدی و تشریحی هموار نموده است.

شما با این مجموعه می توانید به خوبی خود را برای آزمون های پیش رو آماده کنید. خود آموز بودن این مجموعه به شما کمک شایانی می کند. تست های در نظر گرفته شده برای این مجموعه هم تراز آزمون های استاندارد می باشد.شما از این مجموعه می توانید به صورت کاملا خودآموز استفاده نمایید. و در پایان هر درسنامه با زدن تست های مربوط به بخش مطالعه یادگیری خود را افزایش دهید از دیگر نکات مثبت این مجموعه پاسخ تشریحی تست های مطرح شده می باشد.

کتاب فارسی آزمون استخدامی

سوالات استخدامی دبیری زبان و ادبیات فارسی آموزش و پرورش

با سلام خدمت شما دوستان و داوطلبین شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، امروز و در این مطلب با ارائه نمونه سوالاتی کاربردی و البته برگرفته از منابع و مواد اعلامی آزمون استخدامی پیش رو تحت عنوان نمونه سوالات استخدامی دبیر زبان و ادبیات فارسی آموزش و پرورش در خدمت شما دوستان و داوطلبین شرکت در آزمون استخدامی سال ۱۴۰۲ آموزش و پرورش در عنوان شغلی دبیری زبان و ادبیات فارسی می باشیم. مجموعه ای متشکل از ۳ بخش عمومی، تخصصی و نیز دفترچه سوالات آزمون های گذشته که تماما همراه با پاسخ نامه تقدیم شما عزیزان می گردد.

جزوه زبان و ادبیات فارسی ویژه آزمون های استخدامی

مبحث زبان و ادبیات فارسی همواره در تمام آزمونها مورد سوال واقع میشود به همین دلیل جز مباحثی میباشد که کاربران به دنبال درسنامه و اصل سوالات آزمونها میباشند. شما با مطالعه و تسلط به درسنامه و سوالات طبق اعلام کاربران شرکت کننده در آزمون درصد بالای ۸۰ کسب نمایید.

این کتاب برای چه آزمونهایی مفید میباشد؟

این کتاب به دلیل شامل بودن درس و نکات آموزشی و اصل سوالات آزمونهای استخدامی برگزار شده توسط سازمان سنجش و سایر مجریان آزمونها، برای تمام آزمونهای استخدامی مانند آموزش و پرورش، آزمونهای فراگیر، تامین اجتماعی، وزارت نیرو، قوه قضاییه، سازمان امور مالیاتی،وزارت بهداشت، دانشگاههای علوم پزشکی و آزمون استخدامی بانکها و … مفید میباشد و شما را بی نیاز از مطالعه سایر منابع و کتابها مینماید.

چرا بسته مطالعاتی سوالات استخدامی دبیر ادبیات فارسی آموزش و پرورش موسسه حدیثی؟

موسسه حدیثی با کمک مشاوران زبده کنکوری و استخدامی خود با پوشش خلاء های دیگر منابع استخدامی دبیر ادبیات فارسی آموزش و پرورش، نیاز داوطلبین عزیز را به یک آرشیو سوالات به همراه پاسخنامه معتبر برطرف نموده و اطمینان دارد این بسته مطالعاتی می تواند کمک شایانی به موفقیت شما داوطلبین محترم در آزمون استخدامی داشته باشد.

درباره‌ی کتاب تست ادبیات فارسی آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش

این مجموعه با همت نویسندگان و طراحان سوالات آزمون‌های استخدامی گردآوری و تدوین شده و خدمت شما ارائه گردیده است. تلاش مولفین در هر یک از مجلدات این مجموعه بر آن بوده که داوطلبین آزمون‌های استخدامی با مطالعه این نمونه سوالات بتوانند اطلاعات عمومی و تخصصی رشته تحصیلی خود را افزایش دهند و در آموزش و پرورش کشور مشغول به کار شوند.

آموزش و پرورش بزرگ‌ترین دستگاه اجرایی کشور به شمار می‌رود که نیازمند نیروهای متخصص و باتجربه است. بنابراین هر ساله این دستگاه آزمون‌های استخدامی را جهت جایگزین کردن نیروهای جوان و تحصیل کرده با افراد بازنشسته برگزار می‌کند تا نظام آموزشی کشور پربارتر از قبل شود. این مجموعه نمونه سؤالات دوره‌های گذشته و سرفصل‌های هر رشته را در اختیارتان قرار می‌دهد.


دانلود کتاب تست زبان و ادبیات فارسی آزمون استخدامی


جمع بندی

همانگونه که ملاحظه فرمودید این بسته مطالعاتی که مخصوص آزمون استخدامی آموزش و پرورش توسط سایت گروه حدیثی ارائه گردیده است، می تواند راه موفقیت را برای شما نازنین هموار سازد.

همچنین موسسه حدیثی با کمک مشاوران گروه تولید محتوای خود نسبت به ایجاد ویدئو های آموزشی اقدام نموده است که می تواند در افزایش روحیه و انگیزه در دوران سخت مطالعات منابع آزمون استخدامی، برای شما داوطلب عزیز مفید باشد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱