در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب تست و دانلود نمونه سوالات ویروس شناسی

کتاب تست و دانلود نمونه سوالات ویروس شناسی

کتاب ویروس شناسی
مقالات آموزشی

کتاب تست و دانلود نمونه سوالات ویروس شناسی

ویروس‌شناسی ( Virology) شاخه‌ای از میکروبیولوژی می‌باشد. ویروس‌شناسی علم مطالعه ویروس‌ها می‌باشد، که ذراتی بسیار ریز و غیر میکروسکوپی می‌باشند.

ویروس شناسی علوم آزمایشگاهی

رشته علوم آزمایشگاهی، که یکی از پرمخاطب ترین رشته های پیراپزشکی محسوب می شود، در چند سال اخیر رشد بسزایی کرده است. از آنجایی که این علم به آنالیز و آزمایشات خون، مایعات و بافت های بدن انسان می پردازد، در زمینه هایی همچون تشخیص بیماری، درمان و حفظ سلامتی افراد نقش خواهد داشت.


کتاب و جزوه ویروس شناسی آزمون استخدامی


رشته علوم آزمایشگاهی مناسب چه کسانی است؟

رشته علوم آزمایشگاهی، یک رشته عمدتا عملی است که در بیشتر موارد جنبه تشخیصی دارد. بنابراین علاقه مندی به کار عملی و نداشتن حساسیت نسبت به کار، در محیطی که بیمار در آن هست، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فارغ التحصیلان این رشته می‌توانند با توجه به گرایش، سابقه کار، علاقه مندی خود در بخش‌های مختلف آزمایشگاه مشغول به کار شوند.حوزه فعالیت این رشته تاثیر زیادی در تشخیص درست بیماری ها توسط پزشک و درمان آن دارد.

دروس پایه ویروس شناسی دروس تخصصی ویروس شناسی
فیزیک عمومی مقدمات علوم آزمایشگاهی باکتری ‌شناسی پزشکی
فیزیک کاربردی شیمی و میکروبیولوژی مواد غذایی خون شناسی
شیمی عمومی زبان تخصصی بانک خون
بیوشیمی عمومی انگل و حشره شناسی پزشکی بیوشیمی بالینی
فیزیولوژی قارچ شناسی پزشکی بافت شناسی
زیست ‌شناسی ویروس شناسی پزشکی آسیب شناسی پزشکی
آناتومی ایمنی و سرم شناسی کارآموزی

کتاب تست ویروس شناسی استخدام تامین اجتماعی

خرید بهترین کتاب تست آزمون استخدامی ویروس شناسی از گروه آموزشی حدیثی به صورت آنلاین قابل انجام است. همچنین در صورت تمایل میتوانید این کتاب را به صورت تلفنی نیز سفارش دهید. شما میتوانید در تمام نقاط کشور ازگروه آموزشی حدیثی کتب مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

ارسال سفارشات طی 2 الی 3 روز کاری انجام شده و به دست شما خواهند رسد. این کتاب به طور کامل و جامع و با پوشش تمامی مطالب و سرفصل ها برای استفاده داوطلبین آزمون استخدامی ویروس شناسی تهیه و نگارش شده است.

بازار کار ویروس شناسی علوم آزمایشگاهی

رشته علوم آزمایشگاهی از نظر کاربرد و بازار کار یکی از رشته‌های خوب در گروه پزشکی است. داوطلبان برای ورود به این بازار کار، باید علاوه بر آشنایی با مهارت‌های تخصصی گرایش خود، با مهارت‌های فردی نیز آشنایی داشته باشند.

در واقع این مهارت‌های فردی است که افراد را از یکدیگر متمایز کرده و سبب موفقیت آنها می‌شود. این مهارت‌ها سبب تعادل بهتر فرد در سازمان ها و محیط های کاری خواهد شد که در آینده شغلی فارغ التحصیلان موثر است.

افرادی که در این رشته تحصیل می کنند، پس از فارغ التحصیلی می توانند در بخش های مختلف یک آزمایشگاه مشغول به کار شوند و باید برای کار در بخش مربوطه روحیه لازم را داشته باشد.

برخی از مهارت های لازم برای رشته علوم آزمایشگاهی :

 1. علاقه به دروسی مانند شیمی و زیست
 2. نداشتن حساسیت به مواد شیمیایی و آزمایشگاهی
 3. علاقه‌مند به کار با لوازم و دستگاه های آزمایشگاه
 4. داشتن صبر و حوصله زیاد
 5. آمادگی روحی و بدنی و سلامت جسمانی

نمونه سوالات ویروس شناسی

دانلود نمونه سوال گزینه ها گنجینه ای کامل از تمامی نمونه سوالات درس ویروس شناسی است. اگر دانشجوی رشته زیست شناسی در  هستید پیشنهاد میکنیم جهت دانلود سوالات رشته زیست شناسی از این سوالات بهره مند شوید. در این بخش جدید ترین نمونه سوالات ویروس شناسی رشته زیست شناسی قرار داده شده است، که برای دانلود نمونه سوالات ویروس شناسی کلیک کنید.

در بازار کار رشته علوم آزمایشگاهی، برای گرایش های متفاوت چه مشاغلی در نظر گرفته شده است؟

خون شناسی : در آزمایشگاه ها و مراکز انتقال خون
بیوشیمی بالینی : اشتغال در آزمایشگاه تشخیص طبی به عنوان محقق و کارشناس یا استاد دانشگاه
ژنتیک شناسی : محقق و کارشناس آزمایشگاه ها و مراکز دولتی یا استاد دانشگاه
قارچ شناسی : کار در مراکز درمانی و بهداشت
باکتری شناسی : فعالیت در مراکز درمانی، آزمایشگاه ها و…
ایمنی شناسی : مراکز مربوط به آسم و آلرژی – شرکت های کیت سازی – انستیتو کانسر (Cancer Institute)
انگل شناسی : کارشناس آزمایشگاه های تشخیص طبی – کارشناس و پژوهشگر آزمایشگاه
میکروب شناسی : کارشناسی سرم و غذا – آزمایشگاه های غذایی، دارویی و بهداشتی

آزمون استخدامی ویروس شناسی سازمان بهداشت و درمان

آزمون استخدامی وزارت بهداشت به منظور جذب نیروی متخصص و متعهد در بخش های مختلف دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز خدمات بهداشتی درمانی هر ساله در بازه زمانی خاصی برگزار می گردد.

اگر داوطلب شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت هستید منابع عمومی و اختصاصی رشته شغلی مورد نظر خود را با دقت مطالعه کنید تا بهترین عملکرد خود را در این آزمون داشته باشید.

مهارت های موردنیاز برای رشته علوم آزمایشگاهی

 • علاقمندی زیادی به دروس زیست شناسی و شیمی داشته باشد.
 • نمونه گیری را به دقت انجام دهد.
 • باید به نام های کامل و اختصاری آزمایش ها مسلط باشد.
 • بتواند آزمایش های مختلف هماتولوژی، میکروبیولوژی، بیوشیمی و سایر آزمایش ها را به دقت انجام دهد.
 • از عهده انجام آزمایش های ایمنولوژی و سایر تست های تخصصی بربیاید.
 • در مورد آزمایش های اورژانس کافی داشته باشد و حین انجام آزمایش از بیمار مراقبت کند.
 • در مورد آزمایش، اطلاعات کافی را به بیمار داده و زمان و شرایط آزمایش را به طور دقیق به او توضیح دهد.
 • سرعت عمل لازم را داشته باشد تا در مواقع اورژانسی نتایج را به دست پزشکان برساند.
 • نتایج آزمایش ها را در قالب گزارش برای تحویل پزشکان آماده کند.

دانلود نمونه سوال ویروس شناسی آزمون استخدامی وزارت علوم​

حداقل ۲ یا ۳ سوال از ویروس شناسی در گروه میکروب آزمون استخدامی معمولا طرح می شود ( البته ممکن است بسته به سلیقه طراح تعداد سوال کم یا زیاد شود ) و بسیاری از داوطلبان زمانی برای مطالعه این درس اختصاص نمی دهند و برای همین است تعداد زیادی موفق نمی شوند .

شما باید بدانید که استخدامی یک رقابت تمام عیار است و زدن سه سوال ویروس شناسی می تواند تعیین کننده در موفقیت شما باشد . جزوه ویروس شناسی گروه آموزشی حدیثی فقط با ۵۰ صفحه یعنی ۲۵ برگ این درس تعیین کننده را برای شما آماده کرده تا به راحتی و با حداقل زمان و حجم بسیار کمی بتوانید به تمام سوالات ویروس شناسی ( پوشش دهی ۱۰۰% ) پاسخ دهید.

اهمیت مطالعه ویروس ها در زیست شناسی

از ویروس‌ها در مطالعات زیست شناسی سلولی و مولکولی بسیار استفاده شده است. این ویروس‌ها مزیت ساده بودن سیستم‌هایی را دارند که می‌توانند برای دستکاری و بررسی عملکرد سلول‌ها مورد استفاده قرار گیرند. از ویروس‌ها در تحقیقات ژنتیک و درک ژن‌ها و تکثیر DNA، رونویسی، تشکیل RNA، ترجمه، تشکیل پروتئین و اصول ایمونولوژی بسیار استفاده شده است.

اهمیت مطالعه ویروس ها در پزشکی

از ویروس‌ها به عنوان وکتور یا ناقل استفاده می‌شود که مواد لازم برای درمان یک بیماری را به سلول‌های مختلف هدف می‌برند. آن‌ها به طور گسترده‌ای در مدیریت بیماری‌های ارثی و مهندسی ژنتیک و همچنین سرطان‌ها مورد مطالعه قرار گرفته اند.

ویروس برای اینکه یک ناقل ویروسی مفید باشد، اصلاح می‌شود تا باعث بیماری نشود و فقط انواع خاصی از سلول‌ها را آلوده می‌کند. به روشی مشابه، در ویروس درمانی از ویروس‌ها برای اصلاح ژنتیکی سلول‌ها و بافت‌های بیمار استفاده می‌شود.

ویروس درمانی نوید را به عنوان یک روش ژن درمانی، به ویژه در درمان سرطان نشان می‌دهد. ژن درمانی عبارت است از قرار دادن ژن‌ها در سلول‌ها و بافت‌های فرد برای درمان بیماری. در مورد یک بیماری ژنتیکی، ژن معیوب با یک ژن فعال جایگزین می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱