در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی بانک خون

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی بانک خون

بانک خون
مقالات آموزشی

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی بانک خون

بانک خون ( Blood bank) مخزنی است که در آن انواع گوناگون گروه‌های خونی اهداشده را پس‌انداز کرده‌اند تا هرگاه بیماری به خون نیاز پیدا کرد، بی‌درنگ از آن بر گیرند.

در بسیاری از بیمارستان‌ها بانک خون وجود دارد. افراد تندرست همواره خون خود را در اختیار این بانک قرار می‌دهند تا پس‌اندازهای مصرف شده دایماً جایگزین شود؛ معمولاً خون را در دمای پایین نگهداری میکنند و برای جلوگیری از انعقاد خون کامل به ان سیترات می افزایند تا یون کلسیم جذب شود.

آزمون استخدامی سازمان انتقال خون در سال 1402 با هدف تامین و استخدام نیرو های متخصص این سازمان زیر نظر سازمان اداری استخدامی کشور برگزار می گردد. تمامی علاقمندان می توانند پس از ثبت نام و برگزاری مراحل گزینش و مصاحبه حضوری در صورت پذیرش در این سازمان استخدام شوند.

تمامی افراد واجد شرایط در رشته های شغلی ارائه شده در سازمان انتقال خون ایران می توانند به منظور پذیرش در این سازمان، در آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی سال ۱۴۰۲ ثبت نام نمایند.

بانک خون علوم آزمایشگاهی

رشته خون شناسی یا هماتولوژی به مطالعه یافته‌های (سلول ها، واحدهای بنیادین ساختاری و کارکردی همه اندامها) خونی، انعقاد خون و فرایند خونسازی می‌پردازد. رشته هماتولوژی در کنکور ارشد وزارت بهداشت دارای ضریب 4 است و خیلی اهمیت دارد.

با توجه به ظرفیت کم پذیرش دانشجو و شرکت کنندگان زیاد در آزمون کارشناسی این رشته، میزان رقابت بین داوطلبان بسیار زیاد بوده و فقط تعداد محدودی از داوطلبان با کسب بالاترین درصد دروس، موفق به ورود در مقطع کارشناسی ارشد هستند.

کارشناس ارشد خون شناسی و بانک خون به دوره ای اطلاق می شود که دارندگان مدرک کارشناسی پس از طی آن و تکمیل مجموعه فعالیت های آموزشی و پژوهشی مصوب مربوط به اخذ مدرک کارشناسی ارشد این رشته نائل می گردند.

در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان هماتولوژی مهارت های لازم جهت تشخیص بیماری های خون و همچنین چگونگی تولید فرآورده های خونی سالم را بدست آورده و بنابراین با گذراندن این دوره جهت کار و همکاری در آزمایشگاه های خون شناسی و بانک خون کشور ، تربیت و آماده می شوند.

نمونه سوالات بانک خون تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی هر ساله از میان افراد متقاضی افرادی را استخدام می کند که برای این موضوع یک سری شرایط اولیه و نهایی تعیین شده است. افراد علاقه مند نیاز است واجد این شرایط باشند و در صورتی که تمامی موارد را بدست آورده باشند، می توانند با مطالعه منابعی که مشخص شده است، برای آزمون اقدام نمایند.

آزمون این سازمان از یک سری منابع عمومی و تخصصی طرح سوال می شود که نیاز است افراد علاقه مند از این موارد نیز اطلاعات کافی را بدست آورده باشند. زیرا در صورت عدم اطلاع از مواد و منابع، افراد نمی توانند امتیاز لازم را بدست آورند و در آزمون پذیرفته نخواهند شد.

سوالات استخدامی بانک خون

  • سوالات تخصصی: انتقال خون و فرآورده ها- بانک خون- بیوشیمی- فیزیولوژی- میکروب- هماتولوژی- ایمونولوژی و سرولوژی است که بدون شک در هیچ منبع استخدامی دیگری مانند آنرا نخواهید یافت.
  • محتویات عمومی: جزوات عمومی- سوالات چهار گزینه ای عمومی با پاسخ تشریحی، سوالات چهار گزینه ای با پاسخ تستی، اصل دفترچه آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی که یک پکیج فوق کامل برای قبولی در آزمون استخدامی پیش رو است.

کتاب تست بانک خون آزمون استخدامی وزارت بهداشت

کتاب بانک خون و طب انتقال خون کتابی است که در رابطه با دستورالعمل‌هایی برای انجام بهترین روش‌های آزمایش اهدا کنندگان، نگهداری اجزای خونی، کسب اطمینان، پیش بینی کردن اثر معکوس احتمالی انتقال خون و موارد دیگر صحبت می‌کند.

در این کتاب مفاهیمی نظیر علوم پایه‌ای ایمونولوژی سرولوژی گروه خونی، اهدا، تهیه و ذخیره سازی خون، آزمایش های قبل از انتقال خون، ملاحظات بالینی و … مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دانلود نمونه سوال بانک خون آزمون استخدامی

نمونه سوالات استخدامی کارشناس انتقال خون شامل جدیدترین نمونه سوالات آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در چند دوره اخیر می باشد . منابع موجود در نمونه سوالات استخدامی کارشناس انتقال خون منابع مورد نیاز آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی بر اساس منابع اعلامی سازمان سنجش می باشد.

وظایف سازمان انتقال خون

همکاری با بیمارستانها در حل مشکلات انتقال خون، تأمین خون سالم و کافی، مشارکت در مراقبت از بیماران، بسیج اهداکنندگان داوطلب و بدون چشم داشت مادی گسترش شبکه پایگاه‌های انتقال خون، ارائه آموزش مداوم برای کارمندان سازمان در کلیه زمینه‌های خدماتی برای دستیابی به کارمندان ماهر و ورزیده، اطلاع‌رسانی عمومی در ارتباط با مزایای اهداء خون و نیاز به اهداء خون، تدوین خط مشی‌های آموزشی و پژوهشی.

بانک خون

آزمون استخدامی بانک خون وزارت علوم​

استخدام وزارت بهداشت این روزها با استقبال زیادی رو به رو شده است که دلایل متعددی دارد، آینده ی شغلی خوب و داشتن مزایای زیاد برای کارمندان میتواند اصلی ترین دلیل این رقابت برای استخدام در این حوزه باشد.

وزارت بهداشت هر ساله برای تامین نیروهای انسانی ، آزمون استخدامی برگزار می کند، اما طبیعی است که همه رشته های تحصیلی مجاز به ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت نباشند و فقط افرادی می توانند در این آزمون ثبت نام کنند که رشته آن ها در لیست رشته های آزمون استخدامی وزارت بهداشت ذکر شده باشد.

فارغ التحصیلان مقاطع مختلف رشته های پزشکی، پیراپزشکی، رشته های علوم پایه و برخی دیگر از رشته های تحصیلی که علاقه مند به اشتغال در ارگان های وابسته به وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی هستند، می توانند با شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت شانس خود را برای استخدام در این سازمان امتحان کنند.

نتیجه گیری از بسته مطالعاتی پکیج سوالات استخدامی کارشناس انتقال خون

بسته مطالعاتی پکیج vip سوالات استخدامی کارشناس انتقال خون (منابع جدید 1402) ، که ماحاصل تلاش چندین ماهه گروه آموزشی حدیثی است با نهایت دقت با پوشش دادن نقاط ضعف سایر بسته های مطالعاتی، در اختیار شما عزیزان قرار گرفته و داوطلبین عزیز با در اختیار گرفتن این بسته مطالعاتی میتوانند قبولی خود را در آزمون پیش رو تضمین نمایند.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱