در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

سوالات آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

سوالات آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

سوالات آزمون استخدامی
مقالات آموزشی

سوالات آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی یکی از آزمون‌های مهم برای ورود به این رشته پرطرفدار است. یکی از منابع مهم برای آمادگی در این آزمون، حل تست‌های سال‌های گذشته و نمونه سوالات مشابه است.

موسسه حدیثی یکی از موسسات معتبر در زمینه ارائه منابع و جزوات آموزشی برای آزمون‌های استخدامی است. این موسسه، کتاب‌ها و جزوات متعددی را برای آمادگی داوطلبان در آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی منتشر کرده است.

مطالعه عمیق و منظم مهم‌ترین کلید موفقیت در تست‌های تخصصی آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی است. با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از منابع مناسب می‌توانید شانس موفقیت خود را در این آزمون افزایش دهید.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت

یکی دیگر از موارد بسیار مهمی که در رابطه با قبولی در آزمون های استخدامی وزارت بهداشت در سال های گذشته باید به آن توجه کنید دانلود بهترین منابع آزمون استخدامی کشور سال های قبل است.

زیرا با دانلود بهترین منابع آزمون استخدامی کشور می توانید مؤفق تر عمل کنید و با بودجه بندی سؤالات هر یک از فصول منابع، سؤال های مهم و همین طور درجه راحتی یا سختی آن ها نیز آشنایی لازم را پیدا کنید.

زمانی که شما کتاب نمونه سوالات آزمون استخدامی وزارت بهداشت را تهیه کردید و آن را به دقت مطالعه نمودید دیگر نباید استرس داشته باشید زیرا به سادگی میتوانید در این آزمون قبول شوید. در واقع داشتن اعتماد بنفس بالا میتواند مسیر قبولی در این آزمون را برای شما اسان کند.

در صورت نداشتن اعتماد بنفس و عدم امید به آینده به هیچ وجه نمی توانید انتظار قبولی را داشته باشید. عزت نفس بالا چیزی است که به شما در داشتن تمرکز و همین طور بالا رفتن کیفیت یادگیری کمک شایان توجهی می کند.

تعداد سوالات آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

تعداد سوالات آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی در سال‌های مختلف و با توجه به سهمیه‌ها و نیازهای دستگاه‌های مختلف متقاضی، متغیر است.

با این حال، به طور کلی، این آزمون شامل دو بخش اصلی تخصصی و عمومی است که در ادامه به بررسی جزئیات هر بخش می‌پردازیم:

بخش تخصصی:

 • تعداد سوالات: بین 70 تا 100 سوال
 • نوع سوالات: چند گزینه‌ای
 • محتوای سوالات: از مباحث مختلف علوم آزمایشگاهی مانند زیست‌شناسی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، ایمونولوژی، هماتولوژی، سرولوژی، پارازیتولوژی، آزمایشگاه و …

بخش عمومی

 • تعداد سوالات: بین 20 تا 30 سوال
 • نوع سوالات: چند گزینه‌ای
 • محتوای سوالات: اطلاعات عمومی، ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی، آشنایی با کامپیوتر و …

کتاب استخدامی علوم آزمایشگاهی

کتاب،حاضر از مجموعه کتاب‌های کامل و جامع در خصوص آزمون های استخدامی علوم آزمایشگاهی است که تمام موضوعات مرتبط با آزمون های استخدامی و سرفصل های عمومی و خصوصی معرفی شده در این خصوص را از سوی سازمان های دولتی و استخدامی در بر دارد. این کتاب علاوه بر سوالات و تست های سنوات گذشته آزمون های استخدامی همراه با پاسخنامه تشریحی نیز پرداخته و شما داوطلبان عزیز آزمون های دستگاه های اجرایی کل کشور را از مراجعه به سایر منابع استخدامی بی نیاز می کند.

لذا به افرادی که تمایل به مطالعه یک کتاب با حجم مناسب با دارا بودن سوالات مهم در کنار پاسخ های تشریحی مناسب می گردند خرید آنلاین کتاب جامع استخدامی علوم آزمایشگاهی گروه آموزشی حدیثی را پیشنهاد می کنیم.

توصیه می شود برای درک بهتر در خصوص مطالب کتاب ویژگی های آن را نیز مطالعه نمایید. در این بخش خصوصیات مهم کتاب را در خصوص مطالعه آن به صورت یک لیست آورده ایم.

ویژگی های کتاب استخدام علوم آزمایشگاه

 1. مطابق با آخرین تغییرات آزمون های استخدامی کشور
 2. استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کل کشور
 3. قابل استفاده در کلیه ­ی مقاطع تحصیلی می ­باشد
 4. ارائه شرح و خلاصه درس
 5. معرفی نکات برتر
 6. تحلیل منابع و آزمون ها
 7. ارائه نکات مهم هر مبحث + معرفی نکات طلایی ویژه شب آزمون

فهرست مباحث استخدامی علوم آزمایشگاهی

 • ایمونولوژی
 • پاتولوژی
 • بیوشیمی
 • ژنتیک
 • زیست شناسی سلولی و مولکولی
 • هماتولوژی؛ قارچ شناسی
 • ویروس شناسی
 • باکتری شناسی
 • انگل شناسی

رشته علوم آزمایشگاهی

استخدام کارشناسان علوم آزمایشگاهی و خبر های مرتبط

افزایش استخدام کارشناسان علوم آزمایشگاهی گواهی بر نقش محوری آنها در هدایت نوآوری و پیشرفت در صنایع مختلف است. با پیشرفت فناوری و ظهور مرزهای جدید تحقیق، تقاضا برای این متخصصان بسیار ماهر فقط در حال افزایش است. این روند نه تنها بر اهمیت مشارکت آنها تأکید می کند، بلکه فرصت های هیجان انگیزی را که برای کسانی که در این زمینه پویا سرمایه گذاری می کنند، برجسته می کند.

با توجه به صحبت های معاونت محترم توسعه وزارت بهداشت در خصوص افزایش آزمون های استخدامی، ما بر آن شدیم تا با گردآوری بهترین پکیج vip سوالات آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت (منابع جدید 1402) شما را تا رسیدن قطعی به موفقیت در این آزمون یاری نماییم.

گروه تولید محتوای سایت گروه آموزشی حدیثی ، جزوات و سوالات ویژه ای برای شما تدارک دیده است. با مطالعه این منبع معتبر، دیگر نیاز خواندن منابع دیگر برای شما نازنینان مرتفع گشته و سربلند از این آزمون عبور خواهید کرد.

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

وزارت بهداشت معمولاً برای مشاغل مختلف علوم آزمایشگاهی آزمون استخدامی برگزار می کند. زمینه های واجد شرایط برای شرکت در این آزمون ها ممکن است شامل موارد زیر باشد، اما محدود به موارد زیر نیست:

 1. علوم آزمایشگاهی بالینی
 2. فناوری آزمایشگاه پزشکی
 3. علوم آزمایشگاهی زیست پزشکی
 4. بیوشیمی بالینی
 5. میکروبیولوژی پزشکی و ایمنی
 6. هماتولوژی
 7. هیستوتکنولوژی
 8. سیتوتکنولوژی
 9. آسيب شناسي
 10. ایمونوهماتولوژی
 11. ژنتیک پزشکی
 12. زیست شناسی مولکولی
 13. تحقیقات بالینی
 14. علوم دارویی
 15. بیوتکنولوژی
 16. بهداشت و ایمنی محیط
 17. تجزیه و تحلیل غذا و دارو (مربوط به تکنیک های آزمایشگاهی)
 18. پزشکی قانونی

متقاضیان می توانند با در نظر داشتن شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، در مهلت تعیین شده از سوی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. شرایط و مقررات لازم جهت شرکت در آزمون مذکور، در دفترچه راهنمای ثبت نام آن قید شده است.

دروس تخصصی آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

برای منابع تخصصی اگر بخواهیم رفرنس ها را برای شما نام ببریم میتوان برای زیست سلولی و مولکولی، ایمونولوژی، هماتولوژی و باکتری شناسی، ویروس شناسی، انگل شناسی، قارچ شناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی و ژنتیک است. قطعاً اگر به دنبال منابع اعلام شده از سوی وزارت بهداشت باشید برای درس سلولی و مولکولی باید دو جلد کتاب زیست سلولی مولکولی را مطالعه کنید، همچنین برای درس فیزیولوژی کتاب فیزیولوژی گایتون به‌ عنوان رفرنس به شما پیشنهاد می‌شود. کتاب بیوشیمی لنینجر برای درس بیوشیمی و کتاب ژنتیک امری نیز برای درس ژنتیک می توان نام برد.


دروس استخدامی علوم آزمایشگاهی


تمام این کتاب ها با حجم بسیار زیاد و غالبا بسیار سنگین میباشند و برای آزمون استخدامی استفاده از آنها منطقی نیست و میتوان جایگزین آن از کتاب های صفر تا صد ما و نمونه سوالات استخدامی سالهای گذشته استفاده کرد که با این کار به دو هدف میرسد که یکی آشنا شدن با فرم طراحی سوالات و دیگری مطالعه منابعی که از قبل از آنها برای امتحانات ترم خود استفاده کردید.

مواد تخصصی آزمون استخدامی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

عنوان شغلی مواد آزمون
پرستار مادران و نوزادان ـ کودکان، روان پرستاری، بهداشت جامعه، بخش های ویژه، مدیریت، داخلی جراحی
پزشک عمومی بیماری های داخلی، عفونی، روانپزشکی، جراحی عمومی و زنان و زایمان، بیماری های کودکان، آمار حیاتی و اصول اپیدمیولوژی، اپیدمیولوژی و کنترل بیماری های واگیر و غیر واگیر
داروساز داروشناسی و سم شناسی، فارماسیوتیکس، فارماکوگنوزی، دارو درمانی بیماری ها
فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی فارماکولوژی و داروهای موجود در اورژانس، آمبولانس و داروهای تجویزی از راه ورید، اورژانس های ترومایی و برخورد با عوارض ناشی از آن
کاردان اتاق عمل تکنیک و اصول کار در اتاق عمل، تکنولوژی جراحی در موارد تخصصی و فوق تخصصی، بیماری های داخلی و جراحی، بیهوشی و احیای قلبی ـ ریوی
کاردان بهداشت خانواده اصول و کلیات خدمات بهداشتی1، اصول و کلیات خدمات بهداشتی 2
کاردان پیشگیری و مبارزه با بیماری ها اصول و کلیات خدمات بهداشتی ، اصول تغذیه و بهداشت مواد غذایی، ایمن سازی اپیدمیولوژی و کنترل بیماری های واگیر و غیر واگیر
کارشناس اتاق عمل تکنیک و اصول کار در اتاق عمل، تکنولوژی جراحی در موارد تخصصی و فوق تخصصی، بیماری های داخلی و جراحی،  بیهوشی و احیای قلبی ـ ریوی، مدیریت در اتاق عمل (قبل، حین عمل و بعد از عمل)
کارشناس آزمایشگاه تشخیص طبی بیوشیمی و بیوشیمی بالینی، خون شناسی و بانک خون، میکروبیولوژی (باکتری، انگل، قارچ و ویروس)، ایمونولوژی و سرولوژی، کنترل کیفی، نمونه برداری و ایمنی در آزمایشگاه
کارشناس آزمایشگاه غذا، دارو و بهداشتی شیمی و بیوشیمی، میکروبیولوژی اختصاصی (باکتری، انگل، قارچ و ویروس)، کلینیکال پاتولوژی، مدیریت و کنترل کیفی غذا، دارو و فراورده های بیولوژی، نمونه برداری و ایمنی در آزمایشگاه
کارشناس امور آموزشی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی، روش تحقیق و آمار، تئوری های مدیریت (اصول مدیریت، رفتار سازمانی، منابع انسانی)، نیازسنجی و ارزشیابی آموزشی

دروس عمومی آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت

در آزمون استخدامی سوالات به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می شوند که داوطلبین محترم همواره به دنبال منابع تخصصی هستند که یک اشتباه بسیار بزرگ را مرتکب می گردند و باید حتما دروس عمومی را با جدیت مطالعه نمایند، اما این نگرانی ندارد زیرا ما در اینجا به شما توضیحات کاملی ارائه خواهیم کرد.


دروس عمومی استخدامی علوم آزمایشگاهی


منابع عمومی این آزمون شامل درس‌هایی مثل معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، هوش و توانمندی‌های ذهنی، ریاضیات و آمار، فناوری اطلاعات، زبان و ادبیات فارسی و اطلاعات سیاسی و اجتماعی می باشد که دارای ضریب با ارزش وزنی ۴۰ درصد می باشد، برای قبولی در آزمون استخدامی بسیار مهم می باشد و این نکته ای است که غالب داوطلبین محترم آزمون استخدامی چه در رشته علوم آزمایشگاهی و چه سایر رشته های وزارت بهداشت در آزمون از آن غافل می شوند که نکته بسیار مهم برای موفقیت شماست.

مواد عمومی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

مواد عمومی آزمون استخدامی وزارت بهداشت
مواد آزمون مباحث
معارف اسلامی احادیث، شرک، نبوت، امامت، توبه، عدالت، خانواده، عفاف، بندگی و اخلاص، مرگ و دوزخ، معاد، توحید، ترجمه و تفسیر آیات، احکام
زبان انگلیسی عمومی معنی لغات، گرامر، درک مطلب
هوش و توانمندی های ذهنی استدلال و درک مطلب، حل مسائل کیفی و جبری، حل مسئله توسط اجسام تجسمی
ریاضی و آمار مقدماتی احتمال، شاخص ها، آمار، دنباله و تصاعد، انتگرال، حل مسائل جبری و کسری، معادله خط، نامعادله ها، مساحت ها، لگاریتم، حد و پیوستگی، توابع، ریشه یابی معادلات، مجموعه ها، رگرسیون
فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)  اینترنت، ویندوز، کلیدهای ترکیبی و میانبر، شبکه، ایمیل، powerpoint، excel، word، access
زبان و ادبیات فارسی قرابت معنایی، ساختار فعل، قواعد و دستور زبان، آرایه ها، معنی واژگان، مفهوم جمله، قالب های شعری، ساختار جمله، املا
اطلاعات سیاسی، اجتماعی و قانونی جنگ ایران و عراق، مسائل ورزشی، انقلاب، تاریخ اسلام و معاصر، وصیت نامه امام، سند چشم انداز 1404، تشکیلات کشور، قانون اساسی، تاریخ و ادبیات، توافقات هسته ای، جغرافیا

چند مثال برای آزمون استخدامی

دانلود رایگان سوالات آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی یکی از آزمون‌های مهم برای ورود به این رشته پرطرفدار است. یکی از منابع مهم برای آمادگی در این آزمون، حل تست‌های سال‌های گذشته و نمونه سوالات مشابه است.

گروه آموزشی حدیثی یکی از موسسات معتبر در زمینه ارائه منابع و جزوات آموزشی برای آزمون‌های استخدامی است. این موسسه، نمونه سوالات آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی را به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد.

علاوه بر نمونه سوالات رایگان، گروه آموزشی حدیثی منابع و جزوات آموزشی مفیدی نیز برای آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی ارائه می‌کند که می‌توانید آنها را به صورت خریداری تهیه کنید.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱