در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

نمونه سوالات و کتاب تست آزمون استخدامی هورمون شناسی

نمونه سوالات و کتاب تست آزمون استخدامی هورمون شناسی

iuytrew
مقالات آموزشی

نمونه سوالات و کتاب تست آزمون استخدامی هورمون شناسی

هورمون شناسی از جمله آزمایش‌هایی هستند که به پزشک در تشخیص اختلالات مربوط به هورمون‌های بدن کمک می‌کنند. سیستم غدد درون ریز از هورمون‌ها و غدد متفاوتی تشکیل شده است.
این سیستم به هماهنگی کلیه عملکردهای بدن شما کمک می‌کند.نقش مدیریتی این سیستم در تنظیم سطح هورمون‌های بدن در زمان‌ها و شرایط مختلف هم برای بقا و هم برای سلامتی فرد مهم است.
سطح هورمون‌های بدن انسان در سنین مختلف فرق می‌کند و آزمایش‌ها نشان داده‌اند که با افزایش سن میزان هورمون‌های بدن کاهش می‌یابد.

دانلود نمونه سوال هورمون شناسی آزمون استخدامی

موسسه حدیثی بعنوان بزرگترین مرجع ارائه نمونه سوالات استخدامی و جزوات کمک آموزشی همواره در تلاش است تا با ارائه کامل ترین و بهینه ترین مجموعه سوالات استخدامی خریداران خود را شگفت زده نماید.

در همین راستا مجموعه سوالات استخدامی نمونه سوالات هورمون شناسی آزمون استخدامی را برای شما به ارمغان آورده ایم که امیدواریم با دانلود و استفاده این بسته حرفه ای و کامل به راحتی از پس آزمون کتبی فائق آمده و استخدام شوید.

آزمون استخدامی هورمون شناسی بهداشت و درمان

دانلود سوالات آزمون هورمون شناسی برای داوطلبین شرکت کننده در آزمون های استخدامی، بی شک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید برای آمادگی در این آزمون انجام دهند.

چراکه داوطلب با مشاهده این سوالات با طرز سوالات طراحان سال‌های گذشته آشنا می‌شود و همچنین به مهارت تست زنی دست پیدا می‌کند و در جلسه کنکور این یک امتیاز مثبت در مقابل سایر شرکت کنندگان می‌باشد.

در واقع یکی از بهترین منابع کنکور ، سوالات کنکورهای سال های گذشته می باشند البته نه به این معنی که از کلیه منابع درسی و کتاب های کمک آموزشی چشم پوشی شود بلکه به عنوان یک منبع مکمل در کنار سایر فاکتورها می تواند نتیجه شگفت انگیزی برای داوطلبان داشته باشد.

دسته بندی هورمون ها
  1. هورمون‌های پپتیدی: مانند هورمون‌های زنانه FSH , LH و هورمون انسولین
  2. هورمون‌های استروئیدی: مانند استروژن و تستسترون، که در ساختار مولکولی آنها کلسترول وجود دارد.
  3. هورمون‌های آمینه: شامل هورمون‌های تیروئیدی و کتکول‌آمین‌ها هستند؛ دوپامین، آدرنالین و نورآدرنالین.

از جمله مهم‌ترین غدد بدن، تیروئید است که وظیفه ترشح هورمون‌های T3، T4 و TSH را بر عهده دارد که در سوخت و ساز چربی‌ها و قند نقش مهمی دارند.

در بدن انسان دو نوع کلی هورمون وجود دارد

هورمون‌های استروئیدی مانند هورمون‌های جنسی و هورمون‌های آمینواسیدی. گیرنده‌های هورمون‌های آمینو اسیدی در روی سلول‌های هدف قرار دارند و گیرنده‌های هورمون‌های استروئیدی در درون سیتوپلاسم و یا روی هسته سلول های هدف قرار دارند.
انسولین، گلوکاگون، هورمون رشد، هورمون‌های تیروئید، کورتیزول و همچنین هورمون‌های جنسی مانند تستوسترون،استروژنوپروژسترون از معروف‌ ترین هورمون‌های بدن هستند.

هورمون‌ها و اهمیت سنجش آنها در بدن

هورمون‌ها که ساختار مولکولیِ آنها پروتئین‌ها هستند در غدد درون‌ریز بدن انسان ساخته شده و به داخل جریان خون می‌ریزند و اثرات مهمی بر کارکرد اعضای مختلف بدن دارند.
بر روی سلول‌های هدف، گیرنده یا Receptor برای این ماده وجود دارد و با نشستن هورمون روی آن، فعالیت‌های سلول تغییر می‌یابد. مقدار هورمون‌ها توسط ارتباطات پیچیده اعضای دستگاه درون‌ریز با هم، و با دستگاه عصبی تنظیم می‌شود.
مقدار هورمون‌ها در خون معمولا بسیار پایین است و برای اندازه‌گیری هورمون‌ها باید از ابزارهای بسیار حساسی کمک گرفت تا بتوان مقدار عادی و غیر عادی را از هم تشخیص داد.
در همه‌ی روش‌های اندازه‌گیری هورمون‌ها، پادتن‌ها (آنتی‌بادی‌ها) نقش بنیادی دارند. پادتن‌ها مولکول‌های پروتئینی هستند که دستگاه ایمنی در برابر مولکول‌های بیگانه تولید و ترشح می‌کند. هر نوع پادتن فقط به یک نوع مولکول خارجی متصل می‌شود.
کتاب هورمون شناسی

کتاب تست هورمون شناسی آزمون استخدامی

انتخاب کتاب تست هورمون شناسی برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون‌های استخدامی بسیار حائز اهمیت می‌باشد چرا که با انتخاب درست یک کتاب تست علاوه بر آشنا شدن با سوالات آزمون سال های قبل، داوطلب می‌تواند یک مرور کلی بر مباحثی که تاکنون مطالعه کرده داشته باشد.

رشته هورمون شناسی یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین گرایش های علوم پایه پزشکی می‌باشد که به مطالعه تمامی جوانب سیستم ایمنی بدن در تمام موجودات می‌پردازد. در هر حال این شاخه بزرگ و عمده پزشکی آنچنان ارتباط و همبستگی پر اهمیتی با دیگر رشته‌ها و شاخه‌های پزشکی دارد که به یقین هیچ یک از متخصصین پزشکی نمی‌توانند از این دانش فراگیر بی‌نیاز باشند.


درسنامه و جزوه بیوشیمی و هورمون ویژه آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی


نمونه سوالات هورمون شناسی استخدامی وزارت علوم

دارا بودن منابع مطالعاتی مناسب برای شرکت در آزمون استخدامی یکی از کلیدی‌ترین گام‌ها در مسیر شرکت در آزمون استخدامی وزارت علوم است.

آزمون‌های استخدامی درست مانند کنکور ورود به دانشگاه دارای منابع مطالعاتی هستند از آنجایی که هدف تمام کارجویان متقاضی شرکت در آزمون‌های استخدامی، کسب موفقیت و قبولی در آزمون‌های استخدامی است.

مطالعه و حل اصل تست های چهار گزینه ای سوالات آزمون استخدامی وزارت علوم و دانشگاه های علوم پزشکی را می‌توان یکی از روش‌های موثر و کارآمد در این مسیر دانست.

هورمون شناسی علوم آزمایشگاهی

هورمون ها مواد شیمیایی هستند که در پاسخ به یک محرک خاص از غدد ساخته شده و به درون خون ترشح می‌شوند، پیام را در سرتاسر بدن حمل می‌کنند و آن را به تمامی سلول‌های هدف می‌ رسانند.
گیرنده هورمون که روی سلول‌های هدف قرار دارد، به سلول مورد نظر متصل شده و باعث تغییر اعمال آن سلول می‌شوند. به بیان دیگر، هورمون‌ها اثر کنترلی روی سلول‌های بدن دارند. برخی هورمون‌ها اعمال موضعی (مربوط به محل خاصی در بدن) و برخی اعمال عمومی دارند.​

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱