در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

جزوه و درسنامه آزمون استخدامی بیوشیمی

جزوه و درسنامه آزمون استخدامی بیوشیمی

جزوه بیوشیمی
مقالات آموزشی

جزوه و درسنامه آزمون استخدامی بیوشیمی

جهت آمادگی برای آزمون های استخدامی بهترین منابع مطالعاتی استفاده از جزوه بیوشیمی، سوالات تالیفی و نکات کلیدی جمع آوری شده از دوره های قبلی استخدامی های مرتبط با رشته شما می باشد.با مطالعه این مجموعه گام بلندی برای قبولی در ازمون استخدامی رشته خود بر خواهید داشت.

آزمون‌های استخدامی درست مانند کنکور ورود به دانشگاه دارای منابع مطالعاتی هستند. اگر شما هم متقاضی شرکت در آزمون استخدامی هستید، می‌توانید منابع مطالعاتی آزمون استخدامی را از سایت گروه آموزشی حدیثی دانلود کنید.دارا بودن منابع مطالعاتی مناسب برای شرکت در آزمون استخدامی یکی از کلیدی‌ترین گام‌ها در مسیر شرکت در آزمون های استخدامی است.

معرفی جزوه بیوشیمی برای آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

جزوات خلاصه و جمع‌بندی درس بیوشیمی توسط مجموعه حدیثی صرفا جمع‌آوری شده‌ اند و همکاران در طول مراحل جمع‌آوری، بررسی و انتشار تمام سعی خود را بر انتخاب برترین جزوات خلاصه و جمع‌بندی درس بیوشیمی کرده‌اند.

پیشنهاد ما استفاده از جزوه بیوشیمی موسسه حدیثی است. این جزوه با ذکر نکات ناب و همچنین ارائه ی تکنیک های تالیفی موجب می شود که نتایج فوق العاده ای کسب کنید. جزوه بیوشیمی موسسه حدیثی از جمله جزواتی می باشد که با ارائه ی موضوعات به شیوه ی خلاقانه باعث تثبیت مفاهیم در ذهن شما می شود.

یکی از معضلاتی که همیشه دانشجویان با آن درگیر بوده اند آشفتگی در عناوین رفرنس ها می باشد. ترکیب مفاهیم و موضوعات باعث سردرگمی دانشجو شده و در نتیجه عدم مطالعه ی مطلوب حاصل می شود. جزوه بیوشیمی موسسه حدیثی با تیتر بندی صحیح و اصولی عنوان ها و همچنین تشریح مطالب به صورت ترکیبی به این دغدغه ی دانشجویان پایان داده است.

برای درک هر چه بهتر مطالب درس، در این جزوه مطالب پایه پیش تر از بیان مطالب جدید تشریح داده شده است. علاوه بر آن مطالب تکمیلی و مکمل هم به این جزوه ضمیمه شده است تا با مطالعه ی این جزوه در مبحث بیوشیمی به کمال برسید.

بیوشیمی چیست ؟

بیوشیمی (Biochemistry) علمی است که به مطالعه واکنش‌های شیمیایی می‌پردازد که درون ارگانیسم‌های انجام می‌گیرند.این علم عناصر مختلف را از دو علم بیولوژی و شیمی با هم ترکیب می‌کند. در اوایل قرن بیستم میلادی دانش مذکور به عنوان یک علم جداگانه به رسمیت شناخته شد.

متخصصان بیوشیمی یا بیوشیمیست‌ها بر روی مولکول‌های بزرگی مانند پروتئين‌ها، لیپید‌ها و کربوهیدرات‌ها که در واکنش‌های متابولیسمی ارگانیسم‌های مختلف اهمیت دارند و بر فعالیت‌های سلولی موثر هستند، مطالعه می‌کنند.

جزوه بیوشیمی ویژه آزمون استخدام تامین اجتماعی

موسسه حدیثی بعنوان بزرگترین مرجع ارائه نمونه سوالات استخدامی و جزوات کمک آموزشی همواره در تلاش است تا با ارائه کامل ترین و بهینه ترین مجموعه سوالات استخدامی خریداران خود را شگفت زده نماید.

در همین راستا مجموعه سوالات استخدامی نمونه سوالات بیوشیمی آزمون استخدامی تامین اجتماعی را برای شما به ارمغان آورده ایم که امیدواریم با دانلود و استفاده این بسته حرفه ای و کامل به راحتی از پس آزمون کتبی سازمان تامین اجتماعی فائق آمده و استخدام شوید.

درسنامه بیوشیمی وزارت بهداشت

برای  بیوشیمی نیز نمودارنامه بیوشیمی از بهترین درسنامه‌هایی است که می‌توانید آن را به جای کتاب مطالعه نمایید. این کتاب‌ها دارای حجم کم هستند و نوع نگارش در آن‌ها به‌صورت خلاصه‌نویسی است.

بطوکلی کتاب‌های نمودارنامه کتاب‌هایی سراسر نکته هستند که به‌ویژه برای آزمون‌هایی مانند آزمون‌های استخدامی بسیار به درد می‌خورند.

کاربرد بیوشیمی

 1. این علم برای شناخت فرایندهای بیولوژیکی که در سلول‌های ارگانیسم‌های مختلف انجام می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. مطالعات ویژگی‌های مولکول‌های بیولوژیکی برای اهداف مختلف زیستی و پزشکی به عنوان مثال، یک بیوشیمیت، ممکن است در مورد مولکول‌های کراتین مو و ویژگی‌های آن مطالعه کند و از این مطالعه برای تولید شامپوهایی با کراتین بالا برای بهبود سلامت موها استفاده کند.
 3. بیوشیمیست‌ها می‌توانند برای مولکول‌های زیستی مختلف جایگزینی شناسایی کنند. به عنوان مثال، بیوشیمیست‌ها در تولید شیرین کننده‌های مصنوعی کمک می‌کنند
 4. بیوشیمیست‌ها می‌توانند به سلول‌ها برای تولید محصولات جدید کمک کنند، ژن تراپی در حوزه بیوشیمی جای می‌گیرد.

پکیج آموزشی بیوشیمی آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

درس بیوشیمی، معمولا جزو دروسی است که دانشجویان به سختی با آن ارتباط برقرار می‌کنند یا حتی تصمیم می‌گیرند از آن فرار کرده و آن را حذف کنند، اما پیشنهاد می‌کنیم اگر با جزوه و کتاب نمی‌توانید این درس را راحت یادبگیرید، فیلم آموزش بیوشیمی را امتحان کنید و از یادگرفتن این درس لذت ببرید!

مزیت فیلم های آموزشی نسبت به کلاس حضوری

 • اجباری برای حضور در کلاس، مطابق برنامه ی از پیش اعلام شده ندارید. زمانبندی درس خواندن را مطابق برنامه ی خودتان تنظیم میکنید.
 • اگر به خوبی به یک مبحث مسلط نشدید، میتوانید بخش مربوطه را بارها و بارها مشاهده کنید.
 • معمولا زمان زیادی از کلاس های حضوری و حتی آنلاین به مباحث جانبی و حاشیه ای پرداخته میشود درحالی که همان مباحث در فیلم آفلاین، در زمان کمتری بیان میشود، درواقع بازدهی زمانی در فیلم آفلاین بالاتر است.
 • شما برای مشاهده ی فیلم آموزشی، محدودیت مکانی ندارید و در هر جایی میتوانید آموزش ببینید.

دانلود جزوه بیوشیمی آزمون استخدامی

بیوشیمی یا زیست‌ شیمی مطالعه فرایندهای شیمیایی در جانداران زیستی است. بیوشیمی با ساختار و عملکرد اجزای سلولی مثل پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، لیپیدها، اسیدهای‌ نوکلئیک و گونه‌های دیگر بیومولکول‌ها سر و کار دارد.

علم بیوشیمی با برخی از شاخه‌های علم بیولوژی که در حوزه مطالعات مولکولی قرار دارند، ارتباط نزدیکی دارد، به طوری که بین بیوشیمی و رشته‌های زیر همپوشانی‌های فراوانی مشاهده می‌شود: ژنتیک مولکولی، داروسازی، زیست شناسی مولکولی، شیمی بیولوژی.

کتاب بیوشیمی برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون‌های ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم بسیار حائز اهمیت می‌باشد.دانش بیوشیمی که در آن از روش‌های شیمی‌دانان برای درک و شناخت فرایندهای زیستی که درون موجودات‌ زنده روی می‌دهد، استفاده می‌شود، دارای اهمیت روزافزونی است.


کتاب تست بیوشیمی و هورمون آزمون استخدامی


شاخه های بیوشیمی

بیوشیمی علم گسترده‌ای است از این رو آن را به شاخه‌های مختلفی طبقه‌بندی کرده‌اند.

بیوشیمی متابولیسمی

این بخش از بیوشیمی به مطالعه روند واکنش‌های متابولیسمی بدن انسان مانند متابولیسم قندها می‌پردازد.

بیوشیمی بالینی

شامل کاربرد بیوشیمی در زمینه پزشکی و تشخیص، مطالعه و درمان بیماری است.

بیوشیمی ساختاری

این شاخه از بیوشیمی به بررسی ساختمان ماکرومولکول‌ها و سایر مولکول‌های درون سلول مانند پروتئین‌ها، آنزیم‌ها و اسیدهای نوکلئیک می‌پردازد.

آزمون استخدامی بیوشیمی سازمان بهداشت

بخش قابل توجهی از استرس و اضطرابی که داوطلبان آزمون وزارت بهداشت تجربه می‌کنند، ناشی از ترس حاصل از ناشناخته‌های آزمون است. بنابراین توصیه می‌شود که پیش از شرکت در آزمون نسبت به تهیه مجموعه نمونه سوالات جامع آزمون استخدامی بیوشیمی وزارت بهداشت اقدام نمایید، تا علاوه بر تسلط بیشتر بر مطالب، آشنایی بیشتری با فضای آزمون پیدا کرده و استرس و تنش کمتری را تجربه کنید.

رشته‌های مرتبط با بیوشیمی

علم بیوشیمی با برخی از شاخه‌های علم بیولوژی که در حوزه مطالعات مولکولی قرار دارند، ارتباط نزدیکی دارد، به طوری که بین بیوشیمی و رشته‌های زیر هم‌پوشانی‌های فراوانی مشاهده می‌شود:

 • ژنتیک مولکولی
 • داروسازی
 • زیست شناسی مولکولی
 • شیمی بیولوژی

بیوشیمی علوم آزمایشگاهی

درس بیوشیمی یک مبحث و درس مشترک میان رشته‌های علوم پزشکی می‌باشد و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. علم بیوشیمی با برخی از شاخه‌های علم بیولوژی که در حوزه مطالعات مولکولی قرار دارند ارتباط نزدیکی دارد.

به طوری که بین بیوشیمی و رشته‌های ژنتیک مولکولی، داروسازی، زیست شناسی مولکولی، شیمی بیولوژی همپوشانی‌های فراوانی مشاهده می‌شود.


درسنامه و جزوه بیوشیمی و هورمون ویژه آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی


 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱