در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب و جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی

کتاب و جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی

هورمون شناسی
مقالات آموزشی

کتاب و جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی

کتاب و جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی : ​انتشارات گروه آموزشی حدیثی یکی از منابع شناخته شده برای آمادگی داوطلبان آزمون های استخدامی علوم آزمایشگاهی است. این انتشارات مجموعه ای از کتاب ها و جزوات را در زمینه های مختلف علوم آزمایشگاهی، از جمله هورمون شناسی، ارائه می دهد که به طور خاص برای آمادگی آزمون های استخدامی طراحی شده اند.

کتاب هورمون شناسی این گروه آموزشی، منبعی جامع و کامل برای مطالعه این درس است. این کتاب شامل مباحث تئوری هورمون شناسی، به همراه نکات کلیدی و تست های طبقه بندی شده می باشد.

جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی نیز به طور خلاصه و فشرده، مباحث مهم این درس را ارائه می دهد و منبع مناسبی برای مرور سریع مطالب و جمع بندی نهایی قبل از آزمون است.

دانلود کتاب هورمون شناسی آزمون استخدامی

امروزه، آزمون های استخدامی یکی از مسیرهای اصلی برای ورود به شغل های مختلف، به خصوص در حوزه علوم پزشکی و آزمایشگاهی هستند. هورمون شناسی، به عنوان یکی از دروس مهم در رشته علوم آزمایشگاهی، از جمله مباحثی است که در این آزمون ها مورد سنجش قرار می گیرد.

دسترسی به منابع مناسب برای مطالعه و آمادگی برای این آزمون ها، از اهمیت بالایی برخوردار است. کتاب های هورمون شناسی می توانند به عنوان منابعی ارزشمند در این زمینه مورد استفاده قرار گیرند.

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی هم مانند آزمون استخدامی هر ارگان دیگری، شامل سوالات عمومی و تخصصی است. بدیهی است که سوالات عمومی بین تمام عناوین شغلی، مشترک بوده اما سوالات تخصصی کتاب هورمون شناسی مختص خود است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مزایای دانلود کتاب هورمون شناسی آزمون استخدامی:

  • دسترسی آسان و سریع: با دانلود این کتاب، به راحتی می توانید در هر زمان و مکانی به آن دسترسی داشته باشید و از مطالب آن استفاده کنید.
  • صرفه جویی در هزینه: خرید کتاب های چاپی می تواند هزینه بر باشد. با دانلود کتاب الکترونیکی، می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.
  • حفاظت از محیط زیست: با دانلود کتاب، از مصرف کاغذ و جوهر برای چاپ کتاب خودداری می کنید و به حفظ محیط زیست کمک می کنید.
  • قابلیت جستجو: کتاب های الکترونیکی قابلیت جستجو دارند که به شما کمک می کند تا به سرعت مطالب مورد نظر خود را پیدا کنید.
  • قابلیت هایپرلینک: برخی از کتاب های الکترونیکی دارای هایپرلینک هستند که به شما امکان می دهد به منابع و اطلاعات دیگر به طور مستقیم دسترسی پیدا کنید.

جزوه هورمون شناسی آزمون استخدامی بهداشت و درمان

جزوه هورمون شناسی به گونه ای تدوین و طراحی شده که در بر گیرنده تمام مطالب مهم و نکات کلیدی و پر تکرار طی سال های گذشته بوده و هیچ مطلب مهمی را از قلم نینداخته است.

به همین دلیل می توان گفت که هر آن چه که داوطلبان برای موفقیت در پاسخگویی به بخش سوالات هورمون شناسی آزمون های استخدامی به آن نیاز داشته باشند در این مجموعه به طور تمام و کمال گنجانده شده است و با تهیه آن دیگر نیاز به تهیه و مطالعه منابع دیگر را نخواهند داشت.

جزوه ای که در این قسمت برای شما عزیزان تدارک دیده شده در بر گیرنده توضیحات گام به گام و آموزش جامع و کامل تمامی مباحث حائز اهمیت منابع مورد نظر بوده و از این نظر یک منبع دقیق و جامع از بخش اطلاعات عمومی آزمون های استخدامی محسوب می شود


کتاب تست بیوشیمی و هورمون آزمون استخدامی


درسنامه هورمون شناسی تامین اجتماعی

هدف از درسنامه هورمون شناسی این است که دانشجو: بتواند مفهوم هورمون را دانسته و اختلالات وبیماریهای مربوط به هر تک تک انواع هورمونها را بداند و راههای تشخیص آنها را به خوبی آشنا گردد و همچنین روشهای تشخیص آزمایشگاهی را به خوبی درک کرده و درصدد درمان بیماری کمک کننده باشد و راههای پیشگیری از بیماری را بشناسد. در این درسنامه به ارائه درس هورمون ها پرداخته شده است.

جزوه هورمون شناسی

هورمون شناسی

در بدن انسان دو نوع کلی هورمون وجود دارد هورمون‌های استروئیدی مانند هورمون‌های جنسی و هورمون‌های آمینواسیدی. گیرنده‌های هورمون‌های آمینو اسیدی در روی سلول‌های هدف قرار دارند و گیرنده‌های هورمون‌های استروئیدی در درون سیتوپلاسم و یا روی هسته سلول های هدف قرار دارند.
انسولین، گلوکاگون، هورمون رشد، هورمون‌های تیروئید، کورتیزول و همچنین هورمون‌های جنسی مانند تستوسترون،استروژنوپروژسترون از معروف‌ ترین هورمون‌های بدن هستند.

دسته بندی هورمون ها

  1. هورمون‌های پپتیدی: مانند هورمون‌های زنانه FSH , LH و هورمون انسولین
  2. هورمون‌های استروئیدی: مانند استروژن و تستسترون، که در ساختار مولکولی آنها کلسترول وجود دارد.
  3. هورمون‌های آمینه: شامل هورمون‌های تیروئیدی و کتکول‌آمین‌ها هستند؛ دوپامین، آدرنالین و نورآدرنالین.

از جمله مهم‌ترین غدد بدن، تیروئید است که وظیفه ترشح هورمون‌های T3، T4 و TSH را بر عهده دارد که در سوخت و ساز چربی‌ها و قند نقش مهمی دارند.


همچنین بخوانید : علوم آزمایشگاهی


دانلود جزوه هورمون شناسی

دارا بودن منابع مطالعاتی مناسب برای شرکت در آزمون استخدامی یکی از کلیدی‌ترین گام‌ها در مسیر شرکت در آزمون استخدامی وزارت علوم است.

آزمون‌های استخدامی درست مانند کنکور ورود به دانشگاه دارای منابع مطالعاتی هستند از آنجایی که هدف تمام کارجویان متقاضی شرکت در آزمون‌های استخدامی، کسب موفقیت و قبولی در آزمون‌های استخدامی است.

مطالعه و حل اصل تست های چهار گزینه ای سوالات آزمون استخدامی را می‌توان یکی از روش‌های موثر و کارآمد در این مسیر دانست.

پکیج آموزشی هورمون شناسی استخدامی وزارت علوم

هورمون شناسی از جمله آزمایش‌هایی هستند که به پزشک در تشخیص اختلالات مربوط به هورمون‌های بدن کمک می‌کنند. سیستم غدد درون ریز از هورمون‌ها و غدد متفاوتی تشکیل شده است.

نقش مدیریتی این سیستم در تنظیم سطح هورمون‌های بدن در زمان‌ها و شرایط مختلف هم برای بقا و هم برای سلامتی فرد مهم است. سطح هورمون‌های بدن انسان در سنین مختلف فرق می‌کند و آزمایش‌ها نشان داده‌اند که با افزایش سن میزان هورمون‌های بدن کاهش می‌یابد.

موسسه حدیثی بعنوان بزرگترین مرجع ارائه نمونه سوالات استخدامی و جزوات کمک آموزشی همواره در تلاش است تا با ارائه کامل ترین و بهینه ترین مجموعه سوالات استخدامی خریداران خود را شگفت زده نماید.


درسنامه و جزوه بیوشیمی و هورمون ویژه آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی


دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱