در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

جزوه و کتاب سرولوژی آزمون استخدامی

جزوه و کتاب سرولوژی آزمون استخدامی

کتاب سرولوژی
عمومی

جزوه و کتاب سرولوژی آزمون استخدامی

سرولوژی به معنای مطالعه علمی سرم و دیگر مایعات بدن است. آزمایش‌های سرولوژی که آزمایش‌های آنتی‌بادی نیز نامیده شده‌اند، معمولاً در مواردی استفاده می‌شوند که قصد تشخیص آنتی بادی در سرم وجود داشته باشد؛ آنتی‌بادی‌هایی که معمولاً در پاسخ به عفونت‌ها و بیماری‌های مختلف یا حتی علیه پروتئین‌های خود بدن شخص به وجود می‌آیند.

در آزمایش‌های سرولوژی این پیش فرض وجود دارد که بهتر است به جای جستجو برای پیدا کردن یک آنتی ژن که در بدن باعث ناهنجاری شده است، پاسخ بدن به آنتی ژن را بررسی کنیم.

چه زمانی تست سرولوژی تجویز می شود؟

بیماری که به علت مشاهده علائمی به بیماری مشکوک شده و به پزشک مراجعه می کند و پزشک باتوجه به علائم برای تشخیص دقیق تر این تست را توصیه می کند.و ممکن است تست های دیگر برای تکمیل تشخیص بیماری انجام گیرد.

تست‌های سرولوژیک تست‌هایی هستند که در خون به دنبال آنتی‌بادی می‌گردند. این تست‌ها می‌توانند شامل چندین روش آزمایشگاهی باشند. انواع مختلفی از تست‌های آنتی‌بادی برای تشخیص بیماری‌های مختلف استفاده می‌شوند. به منظور غربالگری کرونا و بررسی احتمال ابتلا به کرونا

جزوه سرولوژی ویزه استخدام در وزارت علوم

جزوه ای که در این قسمت برای شما عزیزان تدارک دیده شده در بر گیرنده توضیحات گام به گام و آموزش جامع و کامل تمامی مباحث حائز اهمیت منابع مورد نظر بوده و از این نظر یک منبع دقیق و جامع از بخش اطلاعات عمومی آزمون های استخدامی محسوب می شود

وظایف بخش سرولوژی

  1. انجام کنترل کیفی روزانه معرف ها و آنتی ژن های سرولوژی
  2. انجام صحیح نمونه های کنترل کیفی خارجی
  3. انجام صحیح مستند سازی های لازم
  4. انجام صحیح و دقیق تست های سرولوژی
  5. انجام روزانه کنترل تست های انعقادی و رسم چارت
  6. سرعت و دقت در انجام وظایف محوله

درسنامه سرولوژی علوم آزمایشگاهی

داوطلبان می توانند با مطالعه دروس و جزوات و سپس پاسخ دادن به نمونه سوالات مذکور، سطح یادگیری و آمادگی خود برای شرکت در آزمون را سنجیده و در صورت ضعیف بودن یا اشتباه در پاسخ دادن به سؤال یا مبحثی مشخص ، اقدام به خواندن دوباره آن کنند و به آن قسمت دقت بیشتری نمایند.

دانلود کتاب سرولوژی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

کامل ترین نمونه سوالات استخدامی سرولوژی در بخش تخصصی شامل تمامی دروس تخصصی که از آزمون های استخدامی سال های قبل گلچین شده است را می توانید در کتاب سرولوژی دریافت و مطالعه خود را تا قبولی در آزمون ادامه دهید.کتاب سرولوژی یک محصول کاملا تضمینی می باشد.

انواع آزمایش‌های سرولوژی

آزمایش ELISA الایزا (ELISA) یکی از آزمایش‌های سرولوژی است که برای تشخیص میزان ترشح آنتی‌بادی‌های خاصی در خون استفاده می‌شود
 تثبیت مکمل آزمایش تثبیت مکمل بیشتر برای تشخیص میکروب‌هایی به کار می‌رود که با روش کشت قابل شناسایی نیستند و در بیماری‌های روماتیسمی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد
VDRL تست VDRL یک آزمایش غربالگری برای تشخیص بیماری سیفلیس است. این آزمایش آنتی‌بادی‌هایی که بدن در صورت وجود بیماری سیفلیس تولید می‌کند را شناسایی می‌کند.
 CRP آزمایش پروتئین واکنشی C یا CRP یکی از آزمایش‌های انجام شده در بخش سرولوژی است که میزان پروتئین C را در خون اندازه‌گیری می‌کند.
 WIDAL آزمایش WIDAL یکی دیگر از تست‌های سرولوژی است که مخصوصا برای تشخیص بیماری حصبه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
آزمایش رایت این آزمایش یکی دیگر از آزمایش‌های سرولوژی است که به پزشک در تشخیص بیماری تب مالت کمک می‌کند. آنتی‌بادی‌های این بیماری معمولا در اواخر هفته دوم بیماری که بیمار در شرایط حاد است در خون آزاد می‌شوند و میزان آنها در هفته سوم تا ششم بیماری به اوج خود می‌رسد.

روش شناسایی در آزمایش‌های سرولوژی

سیستم ایمنی بدن در مواجهه با عوامل بیگانه‌ی میکروبی و غیرمیکروبی به روش‌های مختلفی از بدن حمایت می‌کند. یکی از اجزای مهم سیستم ایمنی، لنفوسیت‌های B هستند که به‌محض برخورد با عامل بیگانه، شروع به ترشح یک مولکول پروتئینی به نام آنتی‌بادی (Antibody) می‌کنند که به موازات برخورد با عامل محرک تولید، به آن عامل متصل می‌شود. تست‌های آزمایشگاهی با استفاده از تکنیک‌های مختلف، قادر به شناسایی مولکول‌های آنتی‌بادی در مایعات بیولوژیک بدن هستند که به‌طور غیرمستقیم، نشانگر وجود عامل تحریک‌کننده‌ی تولید آن در بدن بیمار است.

سرولوژی

دانلود جزوه سرولوژی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

در این وبسایت در راستای دسترسی آسان شما به منابع آزمون استخدامی تلاش کرده ایم تا با جمع‌آوری و ارائه و معرفی یک‌ جزوه کمک آموزشی و مروری کاملا کاربردی و سوالات دوره های گذشته آزمون ها مسیر را برای موفقیت شما آسان تر کرده و بتوانیم شانس قبولی شما در این آزمون را به میزان‌ قابل توجهی بالا ببریم.

پکیج آموزشی سرولوژی آزمون استخدامی

با توجه به مفهومی شدن آزمون‌های استخدامی در دوره‌های اخیر، تنها با بررسی سوالات دوره‌های قبلی نمی‌توان به اهداف مورد نظر دست یافت. بنابراین خواندن دروس عمومی که دارای بازه زمانی مناسب‌تری نسبت به سوالات تخصصی هر رشته می‌باشد، دارای اهمیت بالایی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱