در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی بیوشیمی

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی بیوشیمی

کتاب بیوشیمی
مقالات آموزشی

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی بیوشیمی

کتاب تست بیوشیمی کتابی است که نمونه آن را زیاد در بازار دیده‌اید، بنابراین حق دارید بدانید در میان انبوه این کتاب‌ها، بهترین کتاب تست بیوشیمی کدام است؟

کتاب تست و نمونه سوالات استخدامی بیوشیمی گروه آموزشی حدیثی با ارائه مطالب به صورت منظم و طبقه بندی شده، منبعی ارزشمند برای داوطلبان این آزمون به شمار می رود. این کتاب به داوطلبان آزمون علوم آزمایشگاهی کمک می کند تا با تمرکز بر روی مباحث مهم و مرور سریع مطالب، آمادگی لازم را برای کسب موفقیت در آزمون استخدامی بیوشیمی کسب کنند.

درس بیوشیمی برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون‌های ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم بسیار حائز اهمیت می‌باشد چرا که با انتخاب درست علاوه بر آشنا شدن با سوالات کنکور سال های قبل، داوطلب می‌تواند یک مرور کلی بر مباحثی که تاکنون مطالعه کرده داشته باشد.

کتاب تست بیوشیمی آزمون استخدامی وزارت علوم

کتاب تست بیوشیمی​ یا زیست‌ شیمی مطالعه فرایندهای شیمیایی در جانداران زیستی است. بیوشیمی با ساختار و عملکرد اجزای سلولی مثل پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، لیپیدها، اسیدهای‌ نوکلئیک و گونه‌های دیگر بیومولکول‌ها سر و کار دارد.

دانش بیوشیمی که در آن از روش‌های شیمی‌دانان برای درک و شناخت فرایندهای زیستی که درون موجودات‌ زنده روی می‌دهد، استفاده می‌شود، دارای اهمیت روزافزونی است.


کتاب تست بیوشیمی و هورمون آزمون استخدامی


نمونه سوالات جامع بیوشیمی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

موسسه حدیثی بعنوان بزرگترین مرجع ارائه نمونه سوالات استخدامی و جزوات کمک آموزشی همواره در تلاش است تا با ارائه کامل ترین و بهینه ترین مجموعه سوالات استخدامی خریداران خود را شگفت زده نماید.

در همین راستا مجموعه سوالات استخدامی نمونه سوالات بیوشیمی آزمون استخدامی تامین اجتماعی را برای شما به ارمغان آورده ایم که امیدواریم با دانلود و استفاده این بسته حرفه ای و کامل به راحتی از پس آزمون کتبی سازمان تامین اجتماعی فائق آمده و استخدام شوید.


درسنامه و جزوه بیوشیمی و هورمون ویژه آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی


بانک جامع سوالات بیوشیمی

کتاب بانک جامع سوالات بیوشیمی شامل سوالات آزمون‌های ارشد و دکتری بیوشیمی بالینی، مجموعه زیست شناسی و… می‌باشد که به‌صورت موضوعی و بر اساس جلد اول کتاب تدوین شده است.

این مجموعه همراه با کتاب مروری جامع بر بیوشیمی برای داوطلبان گرایش‌های مختلف زیست شناسی و رشته‌های بیوشیمی بالینی، علوم آزمایشگاهی و… بسیار مفید خواهد بود.

درباره بیوشیمی

بیوشیمی (Biochemistry) علمی است که به مطالعه واکنش‌های شیمیایی می‌پردازد که درون ارگانیسم‌های انجام می‌گیرند.

این علم عناصر مختلف را از دو علم بیولوژی و شیمی با هم ترکیب می‌کند. در اوایل قرن بیستم میلادی دانش مذکور به عنوان یک علم جداگانه به رسمیت شناخته شد.

متخصصان بیوشیمی یا بیوشیمیست‌ها بر روی مولکول‌های بزرگی مانند پروتئين‌ها، لیپید‌ها و کربوهیدرات‌ها که در واکنش‌های متابولیسمی ارگانیسم‌های مختلف اهمیت دارند و بر فعالیت‌های سلولی موثر هستند، مطالعه می‌کنند.

بهترین کتاب تست بیوشیمی برای آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

در ادامه به معرفی بهترین کتاب های رفرنس بیوشیمی پرداخته شده است.

کتاب تست بیوشیمی لنینجر

کتاب بیوشیمی لنینجر یک مرجع معتبر بوده که با چارچوبی قابل فهم نوشته شده است. بیوشیمی لنینجر یکی از مهم‌ترین کتاب‌ها در زمینه بیوشیمی برای رشته‌های پزشکی و علوم پایه است که توسط دیوید نلسون (David Nelson) و مایکل کاکس (Michael Cox) در 2961 صفحه نوشته شده و توسط انتشارات مک میلان به چاپ رسیده که تاکنون 7 بار ویرایش شده است. این کتاب فصل‌های مختلفی دارد که مباحث متفاوتی را پوشش داده اند.

کتاب تست بیوشیمی استرایر

به مدت چهار دهه، این کتاب درسی فوق العاده نقش مهمی در نحوه آموزش بیوشیمی ایفا کرد و با پوشش آخرین تکنیک‌ها و پیشرفت‌های تحقیقاتی و تأکید بر اهمیت فیزیولوژیکی و پزشکی، نوشتاری فوق العاده واضح و گرافیکی نوآورانه ارائه داده است. این کتاب در ابتدا توسط لوبرت استرایر نوشته شد و توسط W. H. Freeman در 1975 منتشر شد. کتاب بیوشیمی استرایر معمولاً به عنوان یک کتاب درسی کارشناسی یا مرجع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب به ویژه برای اساتید و دانشجویان علوم زیستی کاملا شناخته شده است.

از ویژگی‌های برجسته این کتاب بیان شیوا و تصاویر واضح آن است که به فهم عمیق مطالب کمک شایانی می‌کند و همچنین منبع مهمی برای آزمون‌های ورودی کارشناسی ارشد و دکترای بیوشیمی است. این کتاب دارای فصل‌های مختلفی بوده و مطالب متنوعی از جمله بررسی ترکیب و ساختار پروتئین‌ها تا بررسی تکامل و بیوانفورماتیک و مسیرهای انتقال پیام و چرخه‌های مختلف زیستی را پوشش می‌دهد.

کتاب تست بیوشیمی هارپر

چاپ اول، تحت عنوان بیوشیمی هارپر، در سال 1939 تحت نویسندگی تنها دکتر هارولد هارپر در دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در سان فرانسیسکو منتشر شد. این کتاب که در حال حاضر با عنوان بیوشیمی مصور هارپر شناخته می‌شود، همانطور که در ابتدا قصد داشت، یک بررسی مختصر از جنبه‌های بیوشیمی را که بیشترین ارتباط را با مطالعات بالینی دارد، ارائه می‌دهد.

بیوشیمی مصور هارپر همچنان بر ارتباط نزدیک بیوشیمی با درک بیماری‌ها، آسیب شناسی آن‌ها و مباحث بالینی تأکید می‌کند. امروزه مطالب بیشتر فصل‌های این کتاب به روز شده و جدیدترین و مرتبط ترین اطلاعات را در اختیار خواننده قرار می‌دهد. کتاب بیوشیمی مصور هارپر برای اساتید و دانشجویان علوم پزشکی و علوم زیستی، کتابی کاملا شناخته شده است. از خصوصیات بارز این کتاب، بیان شیوا و در عین حال کامل و خلاصه مطالب است.

کتاب تست بیوشیمی دولین

نویسنده کتاب بیوشیمی دولین Thomas M. Devlin ، پروفسور بازنشسته دانشکده پزشکی دانشگاه Drexel است و در این کتاب یک بحث واضح و دقیق از بیوشیمی سلول‌های یوکاریوتی، به ویژه سلول‌های پستانداران ارائه می‌دهد و رویدادهای بیوشیمیایی را در سطح سلولی با فرایندهای فیزیولوژیکی بعدی در کل حیوان مرتبط می‌کند و نمونه‌هایی از فرآیندهای بیوشیمیایی غیر طبیعی در بیماری‌های انسانی را ذکر می‌کند.

این کتاب شامل سوالات چند گزینه‌ای در پایان هر فصل برای آزمایش دانش موضوع است. کتاب بیوشیمی دولین شامل یک ضمیمه مختصر است که مفاهیم مهم شیمی آلی را مرور می‌کند و شامل واژه نامه اصطلاحات مهم است. این کتاب همچنین شامل تصاویر دقیق و رنگی است که مفاهیم مرتبط را به طور واضح بیان می‌کند. این کتاب به ۵ بخش اصلی ساختار ماکرو مولکول‌ها، انتقال اطلاعات، عملکرد پروتئین‌ها، مسیرهای متابولیک و کنترل آن‌ها و فرایندهای فیزیولوژیکی تقسیم می‌شود که هر کدام شامل فصول مختلفی هستند.

کتاب ETC بیوشیمی

ETC بیوشیمی بالینی مجموعه‌ای بسیار قوی و موثر که شامل بیش از یک دهه از سوالات طبقه بندی شده ارشد و دکتری بیوشیمی بالینی با پاسخنامه کاملا تشریحی و کاربردی می‌باشد.

کتاب iqb بیوشیمی

iqb بیوشیمی مجموعه سوالات بیوشیمی به همراه پاسخنامه‌ تشریحی و جامع می‌باشد که از منابع معتبر و معرفی شده از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تهیه شده است. مانند سری کتاب های آی کیو بی شامل تمامی سوالات کنکورهای برگزار شده به ‌صورت طبقه‌ بندی شده و بر اساس سرفصل می‌باشد.

در کتاب تست IQB بیوشیمی کلیه فصول کتاب بطور میکرو طبقه‌بندی شده درآمده است، به‌طوری که بعضی از فصول، خود به 5 تا 10 مبحث تبدیل شدند. در این کتاب کلیه سوالات جدید آورده شده در آزمون‌ها، با پاسخ تشریحی کامل گنجانده شده است.

 1. سعی شد در حد امکان تمام ایرادات املایی، نگارشی و تایپی برطرف شود.
 2. کلیه فصول کتاب به‌طور میکروطبقه‌بندی شده درآمد، به‌طوری که بعضی از فصول، خود به 5 تا 10 مبحث تبدیل شدند.
 3. از زمان آخرین چاپ کتاب، کلیه سوالات جدید آورده شده در آزمون‌ها، با پاسخ تشریحی کامل داخل کتاب گنجانده شد.
 4. سوالات تکراری و بی‌استفاده از کلیه فصول کتاب پاک‌سازی شد.
 5. پاسخ‌های حاوی اطلاعات اضافی اصلاح شد، به‌طوری که به اصل موضوع آسیبی نرسد.
 6. پاسخ سوالاتی که نیاز به توضیح بیش‌تر داشت، مورد ویرایش قرار گرفت.
 7. تمامی اشکال و جداول کتاب مورد بازبینی قرار گرفت و سعی کردیم از اشکال با کیفیت‌تری بهره بگیریم.

آزمون استخدامی بیوشیمی سازمان بهداشت

دارا بودن منابع مطالعاتی مناسب برای شرکت در آزمون استخدامی یکی از کلیدی‌ترین گام‌ها در مسیر شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی است.

آزمون‌های استخدامی درست مانند کنکور ورود به دانشگاه دارای منابع مطالعاتی هستند. اگر شما هم متقاضی شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی هستید، می‌توانید منابع مطالعاتی آزمون استخدامی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی را از سایت گروه آموزشی حدیثی دانلود کنید.

جزوه بیوشیمی

دانلود رایگان کتاب تست بیوشیمی

موسسه حدیثی یکی از شناخته‌شده‌ترین موسسات آموزشی در زمینه علوم آزمایشگاهی و کنکورهای مربوطه است. کتاب تست بیوشیمی این موسسه از جمله منابع پرمتقاضا برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و کاردانی به کارشناسی رشته‌های مختلف علوم آزمایشگاهی و همچنین آزمون‌های استخدامی وزارت بهداشت به شمار می‌رود.

در نهایت، توصیه می شود برای موفقیت در آزمون های استخدامی و کارشناسی ارشد، علاوه بر مطالعه منابع مختلف، به طور مستمر تست زنی انجام دهید و در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.

بیوشیمی علوم آزمایشگاهی

درس بیوشیمی یک مبحث و درس مشترک میان رشته‌های علوم پزشکی می‌باشد و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. علم بیوشیمی با برخی از شاخه‌های علم بیولوژی که در حوزه مطالعات مولکولی قرار دارند، ارتباط نزدیکی دارد، به طوری که بین بیوشیمی و رشته‌های ژنتیک مولکولی، داروسازی، زیست شناسی مولکولی، شیمی بیولوژی همپوشانی‌های فراوانی مشاهده می‌شود.

تکنیک های بیوشیمیایی

ژنتیک

مولکولی

تخلیص پروتئین

بیوشیمی

تعیین ساختار برهم کنش بین مولکولهای زیستی
تعیین توالی DNA

واکنش زنجیره ای پلیمراز

Northern blotting

Southern blotting

پروتئین های همجوشی

ریزآرایه DNA

بیوانفورماتیک

فلوسیتومتری

وسترن بلات

کروماتوگرافی

الایزا

کریستالوگرافی اشعه ایکس

NMR

میکروسکوپ الکترونی

پویایی مولکولی

طیف سنجی جرمی

برچسب گذاری ایزوتوپی

رسوب گذاری همزمان

روش تغییر تحرک الکتروفورتیک

کاربرد بیوشیمی

 • این علم برای شناخت فرایندهای بیولوژیکی که در سلول‌های ارگانیسم‌های مختلف انجام می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • مطالعات ویژگی‌های مولکول‌های بیولوژیکی برای اهداف مختلف زیستی و پزشکی به عنوان مثال، یک بیوشیمیت، ممکن است در مورد مولکول‌های کراتین مو و ویژگی‌های آن مطالعه کند و از این مطالعه برای تولید شامپوهایی با کراتین بالا برای بهبود سلامت موها استفاده کند.
 • بیوشیمیست‌ها می‌توانند برای مولکول‌های زیستی مختلف جایگزینی شناسایی کنند. به عنوان مثال، بیوشیمیست‌ها در تولید شیرین کننده‌های مصنوعی کمک می‌کنند
 • بیوشیمیست‌ها می‌توانند به سلول‌ها برای تولید محصولات جدید کمک کنند، ژن تراپی در حوزه بیوشیمی جای می‌گیرد.

شاخه های بیوشیمی

بیوشیمی علم گسترده‌ای است از این رو آن را به شاخه‌های مختلفی طبقه‌بندی کرده‌اند.

بیوشیمی متابولیسمی

این بخش از بیوشیمی به مطالعه روند واکنش‌های متابولیسمی بدن انسان مانند متابولیسم قندها می‌پردازد.

بیوشیمی بالینی

شامل کاربرد بیوشیمی در زمینه پزشکی و تشخیص، مطالعه و درمان بیماری است.

بیوشیمی ساختاری

این شاخه از بیوشیمی به بررسی ساختمان ماکرومولکول‌ها و سایر مولکول‌های درون سلول مانند پروتئین‌ها، آنزیم‌ها و اسیدهای نوکلئیک می‌پردازد.

خرید کتاب بیوشیمی استخدامی گروه آموزشی حدیثی

کتاب تست بیوشیمی استخدامی گروه آموزشی حدیثی به عنوان یکی از منابع جامع و کاربردی برای آمادگی در آزمون های استخدامی و کارشناسی ارشد، به داوطلبان کمک می کند تا با تسلط بر مباحث درسی و نکات کلیدی، شانس موفقیت خود را در این آزمون ها افزایش دهند.

امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد. برای مطالعه بیشتر در مورد کتاب تست بیوشیمی حدیثی و نحوه خرید آن می توانید به وب سایت گروه آموزشی حدیثی مراجعه کنید.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱