در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

کتاب تست و نمونه سوالات ایمونولوژی آزمون استخدامی

کتاب تست و نمونه سوالات ایمونولوژی آزمون استخدامی

ایمونولوژی
عمومی

کتاب تست و نمونه سوالات ایمونولوژی آزمون استخدامی

کتاب تست ایمونولوژی : آزمون استخدامی فرصتی برای ورود به دنیای پزشکی و کمک به انسان‌هاست. یکی از دروس مهم در این آزمون، ایمونولوژی است. تسلط بر این درس که به بررسی سیستم ایمنی بدن می‌پردازد، برای موفقیت در آزمون استخدامی ضروری است.

ایمونولوژی ( Immunology) شاخه‌ای از علوم زیست پزشکی است که به بررسی انواع واکنش ایمنی جانداران در برابر آنتی‌ژن‌های بیگانه و روند ایجاد مصونیت در برابر عوامل بیماری‌زا می‌پردازد.

این علم هم به جنبه‌های فیزیولوژیک پاسخ دفاعی بدن به عوامل بیگانه، و هم به جنبه‌های پاتولوژیک سیستم ایمنی، مانند بیماریهای خودایمنی، حساسیت، نقص ایمنی، واکسیناسیون، پیوند اعضاء و تحقیقات و درمان در زمینه سرطان می‌پردازد.

کتاب تست و نمونه سوالات ایمونولوژی آزمون استخدامی، ابزاری قدرتمند برای آمادگی داوطلبان در این درس است. این کتاب‌ها با ارائه مجموعه‌ای جامع از سوالات تستی و تشریحی، به شما کمک می‌کنند تا مفاهیم کلیدی ایمونولوژی را به طور کامل درک کرده و مهارت‌های حل سوال خود را ارتقا دهید.


جهت مشاهده و خرید جزوه ایمونولوژی کلیک کنید .


کتاب تست ایمونولوژی آزمون استخدامی

انتخاب کتاب تست ایمونولوژی برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون‌های ارشد بسیار حائز اهمیت می‌باشد چرا که با انتخاب درست یک کتاب تست علاوه بر آشنا شدن با سوالات کنکور سال های قبل، داوطلب می‌تواند یک مرور کلی بر مباحثی که تاکنون مطالعه کرده داشته باشد.

رشته ایمونولوژی یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین گرایش های علوم پایه پزشکی می‌باشد که به مطالعه تمامی جوانب سیستم ایمنی بدن در تمام موجودات می‌پردازد. در هر حال این شاخه بزرگ و عمده پزشکی آنچنان ارتباط و همبستگی پر اهمیتی با دیگر رشته‌ها و شاخه‌های پزشکی دارد که به یقین هیچ یک از متخصصین پزشکی نمی‌توانند از این دانش فراگیر بی‌نیاز باشند.

دانشجویان و فارغ التحصیلان برخی از رشته‌های زیست شناسی مانند زیست شناسی سلولی و مولکولی (تمام گرایش‌ها)، میکروبیولوژی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی، فیزیولوژی، زیست شناسی جانوری و علوم آزمایشگاهی می‌توانند در آزمون کارشناسی ارشد رشته ایمونولوژی پزشکی شرکت کنند به همین علت است که آمادگی در این درس بسیار مهم و حیاتی می‌باشد.

دانلود کتاب ایمونولوژی استخدامی

آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی یکی از آزمون‌های مهم برای ورود به این رشته پرطرفدار است. یکی از دروس مهم در این آزمون، درس ایمونولوژی است. برای موفقیت در این درس، داشتن منابع مناسب و حل تست‌های زیاد ضروری است.

گروه آموزشی حدیثی یکی از موسسات معتبر در زمینه ارائه منابع و جزوات آموزشی برای آزمون‌های استخدامی است. این موسسه، کتاب تست ایمونولوژی را برای متقاضیان آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی گروه آموزشی حدیثی ارائه کرده است.

نمونه سوالات ایمنولوژی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

منابع آزمون استخدامی تامین اجتماعی در دو دسته عمومی و تخصصی جای می‌گیرند. دروس عمومی که در آزمون استخدامی مورد پرسش قرار می‌گیرند با دروس عمومی که در آزمون استخدامی رشته پرستاری و مامایی مورد پرسش قرار می‌گیرند یکی است. برای مثال از جمله این درس‌های می‌توان به ادبیات فارسی و معارف اسلامی، ریاضیات عمومی، آزمون قانون اساسی و … است.

این سوالات حدود 30 درصد از سوالات کنکور را تشکیل می‌دهد و بسیاری از داوطلبان می‌خواهند که این درصد بالایی را از سوالات عمومی این آزمون کسب کنند. راه این کار تست زدن بیشتر است. کتاب‌هایی تحت عنوان اطلاعات عمومی وجود دارند که تنها سوالات این بخش از آزمون استخدامی را پوشش می‌دهند.

دروس تخصصی این آزمون شامل اصول بیمه، موسسات بیمه غیر دولتی، تأسیس و فعالیت موسسات بیمه در مناطق آزاد تجاری صنعتی، نمات خصوصی سازی، درمان، تامین اجتماعی، سرمایه گذاری، فروش و بیمه اعتبار اشاره کرد.

بازار کار ایمونولوژیست ؟

بسیاری از ایمونولوژیست‌‌ها در دانشگاه‌‌ها تدریس و تحقیق می‌کنند. برخی دیگر در مراکز تحقیقات پزشکی کار می‌کنند، جایی که معمولاً در تحقیقات آزمایشگاهی شرکت می‌کنند. برخی در شرکت‌‌های داروسازی و بیوتکنولوژی مشغول به کار هستند و در آنجا به پیشرفت محصولات و دارو‌‌های جدید پزشکی کمک می‌کنند.

بسیاری از دکترهای ایمنی شناسی پزشکی هستند که در مطب پزشکی کار می‌کنند و بیماران مبتلا به بیماری‌‌های خود ایمنی را معالجه می‌کنند.

ایمونولوژیست‌‌های دامپزشکی عفونت‌‌ها، بیماری‌‌ها و شرایط ایمنی در حیوانات را درمان و از آن جلوگیری می‌کنند. ایمونولوژیست‌‌ها به طور معمول مانند پزشکان در طول تحقیق و درمان اختلالات ایمنی به صورت تمام وقت کار می‌کنند.

کتاب تست ایمونولوژی

انواع بیماری های مربوط به سیستم ایمنی

بسیاری از بیماری‌‌ها هنگامی ‌ایجاد می‌شوند که سیستم ایمنی بدن به درستی کار نمی‌کند. ایمونولوژیست‌‌های تحقیقاتی سعی می‌کنند درک کنند که چگونه و چرا سیستم ایمنی بدن عملکرد ناصحیحی دارد و باعث بیماری می‌شود. چنین بیماری‌‌‌هایی را می‌توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

 • نقص ایمنی : هنگامی ‌رخ می‌دهد که بخش‌‌هایی از سیستم ایمنی بدن قادر به پاسخگویی مناسب به یک ماده یا ارگانیسم مضر خارجی نیستند.
 • خود ایمنی : هنگامی بروز می‌یابد که سیستم ایمنی بدن به همان بافتی (بافت خودی) حمله کند که باید از آن محافظت می‌کند. این نوع بیماری به دلیل عدم موفقیت سیستم ایمنی بدن در تشخیص بافت‌‌‌های خودی اتفاق می‌افتد.
 • حساسیت : هنگامی ‌رخ می‌دهد که سیستم ایمنی بدن به طور نامناسب (گاهی اوقات خیلی شدید) به ترکیبات بی‌ضرر پاسخ دهد.

ایمونولوژی علوم آزمایشگاهی

آزمایشات جهت یادگیری گروههای مختلف پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی , علوم آزمایشگاهی و ارشد ایمونولوژی انجام می‏گیرد و دانشجویان پس از پایان دوره, با روشهای تشخیص آزمایشگاهی ایمونولوژی، سرولوژی و تفسیر آنها در بیماریهای مختلف آشنا می شوند.

 1. مقدمات، خونگیری، تهیه سرم، تهیه پلاسما و ایجاد رقتهای متوالی از سرم
 2. تست های سرولوژی تشخیص بروسلوز
 3. تست ویدال (Widal)
 4. تست های آگلوتیناسیون پاسیو( CRP, RF, Gravindex)
 5. آزمون ASO
 6. تستهای تشخیص سیفلیس (VDRL, RPR)
 7. انواع تستهای رسوبی (SRID, DID)
 8. فلوسایتومتری
 9. کمی لومینسانس
 10. نفلومتری
 11. کشت سلول
 12. الایزا
 13. الکتروفورز

دانلود نمونه سوال ایمونولوژی بهداشت و درمان

دانلود سوالات آزمون ایمونولوژی برای داوطلبین شرکت کننده در کنکور ایمونولوژی، بی شک یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید برای آمادگی در این آزمون انجام دهند. چراکه داوطلب با مشاهده این سوالات با طرز سوالات طراحان سال‌های گذشته آشنا می‌شود و همچنین به مهارت تست زنی دست پیدا می‌کند و در جلسه کنکور این یک امتیاز مثبت در مقابل سایر شرکت کنندگان می‌باشد.

در واقع یکی از بهترین منابع کنکور ، سوالات کنکورهای سال های گذشته می باشند البته نه به این معنی که از کلیه منابع درسی و کتاب های کمک آموزشی چشم پوشی شود بلکه به عنوان یک منبع مکمل در کنار سایر فاکتورها می تواند نتیجه شگفت انگیزی برای داوطلبان  داشته باشد.

آزمون استخدامی ایمنولوژی وزارت علوم​

دارا بودن منابع مطالعاتی مناسب برای شرکت در آزمون استخدامی یکی از کلیدی‌ترین گام‌ها در مسیر شرکت در آزمون استخدامی وزارت علوم است.

آزمون‌های استخدامی درست مانند کنکور ورود به دانشگاه دارای منابع مطالعاتی هستند.از آنجایی که هدف تمام کارجویان متقاضی شرکت در آزمون‌های استخدامی، کسب موفقیت و قبولی در آزمون‌های استخدامی است؛ مطالعه و حل اصل تست های چهار گزینه ای سوالات آزمون استخدامی وزارت علوم و دانشگاه های علوم پزشکی را می‌توان یکی از روش‌های موثر و کارآمد در این مسیر دانست


جهت مشاهده و خرید کتاب تست ایمونولوژی کلیک کنید .


خرید کتاب تست ایمونولوژی همراه با نمونه سوالات آزمون استخدامی

کتاب تست ایمونولوژی گروه آموزشی حدیثی یکی از منابع مفید و کارآمد برای آمادگی در آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی است. استفاده از این کتاب به داوطلبان کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس بیشتر در آزمون حاضر شوند و شانس موفقیت خود را افزایش دهند.

داوطلبان می‌توانند کتاب تست ایمونولوژی گروه آموزشی حدیثی را از طریق سایت این موسسه یا فروشگاه‌های کتاب تهیه کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱