در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

جزوه و کتاب ایمونولوژی آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

جزوه و کتاب ایمونولوژی آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

جزوه استخدامی ایمونولوژی علوم آزمایشگاهی
عمومی

جزوه و کتاب ایمونولوژی آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی

دانلود جزوه ایمنولوژی

علم ایمونولوژی ( ایمنی شناسی ) یکی از جذاب ترین و پرکاربردترین و پرطرفدارترین گرایش های علوم پایه پزشکی (بخشی از علوم پزشکی که با علوم طبیعی به ویژه زیست شناسی همراه است) می باشد، که به مطالعه تمامی جوانب سیستم ایمنی بدن در تمام موجودات می پردازد.

امروزه علم ایمنی‌شناسی را در یک جمله: توانایی تشخیص و تمایز خودی از بیگانه تعریف می ‌نمایند. در واقع علم ایمونولوژی با عملکردهای فیزیولوژیکی اعضای سیستم ایمنی بدن (ارگان ها و سلول های سیستم ایمنی بدن و …) در حالت سلامت و بیماری انسان و سوء عملکرد سیستم ایمنی در بیماری های ایمونولوژیکی مثل: خود ایمنی، افزایش حساسیت، نقص ایمنی و رد پیوند سر و کار دارد.

جزوه ای که در این قسمت برای شما عزیزان تدارک دیده شده در بر گیرنده توضیحات گام به گام و آموزش جامع و کامل تمامی مباحث حائز اهمیت منابع مورد نظر بوده و از این نظر یک منبع دقیق و جامع از بخش اطلاعات عمومی آزمون های استخدامی محسوب می شود.


جهت مشاهده و خرید جزوه ایمونولوژی کلیک کنید .


وضعیت بازار کار ایمونولوژی پزشکی

یکی از ابعاد مهم معرفی کارشناسی ارشد رشته ایمونولوژی ، وضعیت اشتغال و بازار کار آن می باشد. دانش آموختگان رشته ایمونولوژی می توانند پس از دوره ارشد و پایان دوره دکترا از میان دو مسیر یکی را برگزینند:

  1. یک: وارد کارهای آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی شده و به عنوان هیأت علمی در دانشگاه ها کرسی استادی را به دست آورند البته هیات علمی شدن منوط به داشتن شرایط رشته های مجاز برای کنکور ارشد ایمنی شناسی می باشد. و یا می توانند در مراکز دانش بنیان دولتی یا خصوصی مثل مؤسسه پاستور، رویان و بن یاخته مشغول به فعالیت شوند و یا حتی خودشان یک مرکز پژوهشی بالینی تأسیس کنند.
  2. دو : وارد دنیای تشخیص و بالین شده و به عنوان تک رشته می توانند آزمایشگاه تشخیص آسم و آلرژی تأسیس کنند و یا با عزیزان دارای مدرک دکترای هماتولوژی و بیوشیمی و باکتری شناسی همراه شده و یک آزمایشگاه تشخیص طبی جنرال تأسیس کنند که مطمئناً این مورد از نظر درآمد مطلوب تر خواهد بود. اما مشکلات کاری خاص خود را هم برای کسب مجوز خواهد داشت!

با توجه به کاربردی بودن ارشد ایمنی شناسی پزشکی می‌توان آینده شغلی و بازار کار مناسبی را برای آن در نظر گرفت به طور کلی فارغ التحصیلان این رشته بیشتر جذب آزمایشگاه‌های تشخیصی میشوند و در مقاطع بالاتر امکان تاسیس آزمایشگاه‌های ایمنولوژی نیز وجود دارد.

که این زمینه فعالیت در بازار کار ارشد ایمنولوژی پزشکی به چهار دسته کلی تقسیم میشود:

  • در زمینه پژوهشی : 1-پژوهش کردن در زمینه واکنش‌های باز ترکیب(نو ترکیب) 2-پژوهش و توسعه در زمینه دارهای باز ترکیب(نو ترکیب) 3-پزوهش و توسعه در زمینه فراورده‌های کاربردی تشخیصی در جهت اکتشافات داروهای جدید 4-توسعه پژوهش های Post genomic
  • در زمینه آموزشی : 1-طراحی و تدوین برنامه‌های آموزشی در زمینه‌های مرتبط با ایمنولوژی 2-آموزش در زمینه‌های مرتبط با ایمنی شناسی 3-طراحی آموزش مطلوب‌ترین روش‌های بهینه جهت آموزش به دانشجویان و انجام نوآوری و خلاقیت‌های لازم در این رابطه
  • در زمینه ی خدماتی : 1-ازمایشگاه‌های تشخیص سرطان 2-ارائه‌ی خدمات تخصصی در مراکز آسم و آلرژی 3-ارائه‌ی مشاوره به محققان مراکز و مراجع مرتبط
  • در زمینه تولیدی : تولید واکسن، سرم و یا تولید داروهای نو

کتاب ایمونولوژی استخدامی

جزوه ایمونولوژی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

دارا بودن منابع مطالعاتی مناسب همچون جزوه ایمونولوژی گروه آموزشی حدیثی ، برای شرکت در آزمون استخدامی یکی از کلیدی‌ترین گام‌ها در مسیر شرکت در آزمون وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی است. آزمون‌های استخدامی درست مانند کنکور ورود به دانشگاه دارای منابع مطالعاتی هستند. اما از آنجایی که سازمان‌های متولی برگزار کننده آزمون‌های استخدامی اقدام به معرفی منابع طرح سوال خود نمی‌کنند.

با به کارگیری جزوه ایمونولوژی گروه حدیثی و بهره مندی از محتوای آن ها و حتی شرکت در دوره های ویژه آزمون استخدامی ، امکان پذیرش و استخدام در سازمان بهداشت و درمان دور از دسترس نخواهد بود.

دلایل افزایش استخدام کارشناسان علوم آزمایشگاهی

در چند سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کووید -19 که نوعی از ویروس آنفولانزا می باشد وزارت بهداشت و درمان علیرقم فداکاری های کادر بهداشت و درمان ، موفق به کترل این ویروس منحوس نگردید. بنابراین با توجه به کمبود پرسنل بهداشتی و درمانی و خستگی مفرط این عزیزان جان بر کف ، با برگزاری آزمون های استخدامی متعدد نسبت به تکمیل پرسنل اقدام نموده است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بر مدیریت و نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی کشور، مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را عهده‌دار است. بطور معمول استخدام و جذب نیرو توسط وزارت بهداشت از طریق برگزاری آزمون استخدام صورت میپذیرد، پذیرفته شدگان آزمون کتبی پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش بصورت پیمانی و قراردادی در این وزارتخانه و سازمان های تابعه مشغول به کار میشوند.

دانلود کتاب ایمنولوژی

یکی از اصلی ترین دغدغه های اساتید و دانشجویان در کشور عزیزمان، تهیه منابع درسی و تحقیقاتی است. این مشکل در واقع به دلیل وجود موانع بسیاری که در مسیر تهیه این منابع وجود دارد خودنمایی می کند. در سال های اخیر به دلیل ایجاد تحریم های ظالمانه و همچنین سیر صعودی قیمت دلار ، یافتن و دانلود منابع به یک مشکل اساسی تبدیل شده است.

یکی از مهمترین منابع اصلی مورد نیاز ، کتاب های مرجع دانشگاهی و یا فیلم های آموزشی بوده که تهیه آن برای اساتید و دانشجویان در مقاطع تحصیلی بالا بسیار حیاتی می باشد که با توجه به شرایط ذکر شده به صورت یک چالش اصلی مطرح می شود.

با توجه به مشکلات موجود در این عرصه ، موسسه حدیثی تصمیم گرفته است منابع الکترونیکی به روز را در چارچوب این سایت جهت دانلود عرضه کند. امید است علاقمندان به تهیه این منابع بتواند به سهولت در یک بستر کاملا امن و قابل اعتماد مبادرت به دانلود یا سفارش موارد مورد نیاز خود کنند.

معرفی کارشناسی ارشد ایمونولوژی

رشته کارشناسی ارشد ایمنی شناسی پزشکی از جمله رشته‌هایی است که زیر نظر وزارت بهداشت صورت می‌گیرد. در واقع علم ایمنی شناسی علم شناخت سیستم ایمنی جانوران و عوامل درونی یا بیرونی آن است یا نوع ويژه‌اي از مقاومت است كه در طول زندگي روزمره فرد بر اثر تماس با مواد خارجي مشخص صورت می‌گیرد.

با توجه به تأثیر این علم بر یافتن روش‌های درمانی انواعی از بیماری‌ها ، لزوم تخصصی شدن این رشته روز به روز بیشتر احساس می‌شود.

در ایران نیز به منظور تأمین نیروی انسانی عالم و متعهد در رشته ایمنی شناسی و انجام خدمات تشخیص آزمایشگاهی بیماری‌ها و دستیابی به راه‌های تحقیق در این علم و نیل به خودکفائی علمی، دوره کارشناسی ارشد ایمنی شناسی در دانشگاه‌های واجد شرایط دایر گردید.

در ارشد ایمنی شناسی پزشکی دانشجویان در زمینه تکنیک‌های مختلف ایمونولوژی که در تشخیص بیماری‌ها بکار می‌رود آموزش کافی می بینند تا بتوانند در تشخیص آزمایشگاهی بیماری‌ها در مراکز پزشکی، آموزشی و پژوهشی خدمت نمایند و با روش‌های عمومی و عملی تحقیق آشنا می گردند تا بتوانند با استفاده از دانش خود در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی همکاری نمایند.

 

درسنامه ایمنولوژی آزمون استخدامی سازمان علوم

یکی از نگرانی هایی که داوطلبان شرکت در آزمون های استخدامی سازمان علوم همواره با آن رو به رو هستند ، برخورداری از منابع مطالعاتی مفید و کارآمد جهت پاسخ دادن به سوالات ایمونولوژی این آزمون ها می باشد.

جزوه ای که در این قسمت برای شما عزیزان تدارک دیده شده در بر گیرنده توضیحات گام به گام و آموزش جامع و کامل تمامی مباحث حائز اهمیت منابع مورد نظر بوده و از این نظر یک منبع دقیق و جامع از بخش اطلاعات عمومی آزمون های استخدامی محسوب می شود.


جهت مشاهده و خرید جزوه ایمونولوژی کلیک کنید .


پکیج آموزشی ایمنولوژی استخدام تامین اجتماعی

ایمنی‌شناسی یا ایمونولوژی یکی از شاخه‌های زیست‌شناسی است که به بررسی انواع واکنش ایمنی جانداران در برابر آنتی ژن‌های بیگانه و روند ایجاد مصونیت در برابر عوامل بیماریزا می‌پردازد.

ایمونولوژی علم شناخت، بررسی و اثبات سیستم‌های دخیل در ایمنی بدن است. سیستم ایمنی بدن سیستمی پیچیده و در نهایت دقت می‌باشد که شامل اعضاء متنوع، با عملکردی متفاوت و مرتبط می باشند که در صورت کوچکترین تداخل و ناهماهنگی در انجام وظایف اعضاء آن، امکان پیدایش اختلالات و ظهور عوارضی وخیم و بعضا” غیر قابل برگشت وجود دارد.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱