در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

نمونه سوالات مبانی کامپیوتر ( icdl ) آزمون استخدامی

نمونه سوالات مبانی کامپیوتر ( icdl ) آزمون استخدامی

icdl
مقالات آموزشی

نمونه سوالات مبانی کامپیوتر ( icdl ) آزمون استخدامی

موسسه حدیثی به عنوان یکی از معتبرترین مراکز آموزشی در زمینه کامپیوتر و ICDL، نمونه سوالات مبانی کامپیوتر (icdl) را برای آزمون استخدامی به صورت رایگان در اختیار داوطلبان قرار می‌دهد. این نمونه سوالات که توسط متخصصان مجرب این موسسه تهیه شده‌اند، می‌توانند راهنمای بسیار مفیدی برای آمادگی داوطلبان در این آزمون باشند.

ICDL یکی از مهم ترین اولویت ها برای استخدام در شرکت های دولتی و خصوصی است، آزمون استخدامی مهارت های هفت گانه کامپیوتر برای افرادی که به دنبال شغل هستند بسیار مهم می باشد.

توانایی جواب دادن به سوالات این حوزه، همواره در مراحل بعدی استخدام اعم از مصاحبه و گزینش نیز بسیار موثر است. در نتیجه کسب درصد بالاتری در این آزمون می تواند در استخدام بسیار تاثیرگذار می گذارد.


جزوه مبانی کامپیوتر و مهارت های هفتگانه ICDL + تست ویژه آزمون استخدامی


نمونه سوالات مبانی کامپیوتر pdf

مجموعه فعال حدیثی تحت نظر اساتید با سابقه خود اقدام به جمع آوری بهترین و جامع ترین نمونه سوالات مبانی کامپیوتر یا ICDL تستی کرده است که مطابق با آزمون ICDL فنی و حرفه ای و آزمون استخدامی می باشد.

کتاب ویژه نمونه سوالات ICDL موسسه حدیثی شامل بیش از 1000 سوال تستی با جواب تشریحی از مبتدی تا حرفه ای می باشد که همگی آن ها همراه با پاسخ می باشند. همچنین تعدادی نمونه سوال icdl عملی در این بسته قرار گرفته که شما می توانید به صورت عملی از آن استفاده نمایید تا هیچ دغدغه ای برای دریافت نمونه سوالات icdl استخدامی pdf نداشته باشید.

نمونه سوالات تستی کامپیوتر با جواب

کتاب درسنامه آزمون‌های استخدامی مهارت‌های هفتگانه ICDL (فناوری اطلاعات) موسسه حدیثی ویژه تمامی رشته‌های شرکت‌کننده در آزمون‌های استخدامی در کلیه دستگاه‌ها می‌باشد.

همه ما می‌دانیم که کامپیوتر، اینترنت و بطور کلی دنیای فناوری اطلاعات (IT) از مباحث جدید در دنیای امروز است. کسی که به کامپیوتر و مباحث پیرامون آن آشنایی داشته باشد، قطعاً در محل کار، یا بطور کلی در زندگی، انسان موفق‌تری خواهد بود. یکی از راه‌هایی که نشان می‌دهد شما تا حد قانع کننده‌ای به کامپیوتر آشنا هستید، داشتن مهارت‌های هفتگانه (ICDL) است. ICDL یک استاندارد بین‌المللی در مهارت‌های کاربردی کامپیوتر و به معنای مهارت کار با کامپیوتر می‌باشد.

واژه ICDL مخفف International Computer Driving License می‌باشد. یادگیری مهارت‌های هفتگانه ICDL بیانگر کفایت در مهارت‌های کامپیوتری است. از این‌رو سازمانی که در نظر دارد نیروی جدید استخدام نماید یا به نیروی انسانی یا کارمندان خود آموزش دهد باید اطمینان حاصل کند که نیروی انسانی توانا در اختیار خواهد داشت.

اهمیت یادگیری و کاربرد علوم مهارت‌های هفتگانه ICDL به‌قدری واضح و حیاتی است که بسیاری از سازمان‌ها و حتی کشورها در طرح‌های آتی و توسعه‌ای خود یکی از استراتژی‌های اصلی خود را به آن اختصاص داده‌اند.


همچنین بخوانید : علوم آزمایشگاهی


چرا باید مبانی کامپیوتر و ICDL را یاد گرفت؟

در پاسخ به این سوال بگذارید من یک سوال دیگر از شما بپرسم. امروزه کدام یک از مشاغل در سطح حرفه ای نیازی به کامپیوتر ندارند. یا چه کسی پیدا می شود که اسم کامپیوتر را نشنیده.

شاید مهم ترین اختراع بشر بعد از لامپ که اینقدر عمومیت پیدا کرده همین کامپیوتر باشد. پس یادگیری نحوه استفاده از این ابزار حتی در مراتب مقدماتی و ابتدایی، حتی در سطح آشنایی که همان مبانی کامپیوتر می باشد کاملا الزامی است نه تنها برای شما بلکه برای تمامی مردم.

البته اگر قصد شما آشنایی می باشد می توانید با کمی جستجو در اینترنت با آموزش های رایگان بسیار زیادی برای آموزش مبانی کامپیوتر اقدام نمایید اما اگر برای دریافت یک موقعیت شغلی به یادگیری مبانی کامپیوتر و مدرک ICDL نیاز دارید می توانید در دوره های حضوری آموزشی ثبت نام نمایید.

معمولا از شما خواسته می شود که مدرک ICDL ارائه دهید. ICDL یا همان مهارت های هفتگانه کامپیوتر که یکی از سرفصل های آن مبانی کامپیوترمیباشد به شما کمک می کند تا علاوه بر کسب موقعیت های شغلی بیشتر با کامیپوتر بیشتر کار کرده و از آن استفاده های راحت تری داشته باشید.

آزمون استخدامی مبانی کامپیوتر وزارت علوم

هر ساله با توجه به اعلام نیاز دانشگاه ها، موسسات و پارک های علم و فناوری تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور برای تکمیل کسری نیروی انسانی موجود در مناصب و شغل های مختلف این مراکز، آزمونی متمرکز از سوی سازمان سنجش تحت عنوان ” آزمون استخدامی وزارت علوم ” برگزار می شود.

با توجه به متغیر بودن نیازهای مراجع ذیربط ممکن است رشته های شغلی ارائه شده استخدامی وزارت علوم و رشته های تحصیلی مورد نیاز دانشگاه ها هر ساله با سال قبل متفاوت باشد.

داوطلبان باید پیش از ثبت نام نخست از پذیرش رشته تحصیلی خود اطمینان حاصل کرده و با بررسی لیست رشته های شغلی ارئه شده گزینه مورد نظر را انتخاب کنند.

۷ مهارت تئوری و عملی آموزش مبانی کامپیوتر

 1. مفاهیم مقدماتی در فناوری اطلاعات (IT): در این مهارت مفهومی کلی از فناوری اطلاعات و کار با نرم افزار و سخت افزار رایانه آموزش داده خواهد شد و همچنین باید با شبکه‌های اطلاعاتی و کاربرد روزانه برنامه‌های کاربردی رایانه آشنا شوید.
 2. آشنایی با مفهوم سیستم عامل (Windows)، استفاده و مدیریت فایل‌ها: در این بخش امکان استفاده از رایانه و سیستم عامل را فرا خواهید گرفت و خواهید توانست تنظیمات اصلی دلخواه خود را در ویندوز انجام دهید. همچنین لازم است کار و مدیریت فایل‌های رایانه‌ای از جمله کپی، حذف و… را بتوانید به راحتی انجام دهید.
 3. آشنایی با مفهوم واژه‌پردازی (مقدمه‌ای بر واژه پردازMicrosoft Office Word): در این مهارت با مفهوم برنامه‌های پردازش متن از جمله (Word) آشنا خواهید شد و همچنین کاربرد روزانه آن (ایجاد، ویرایش، قالب‌بندی، جدول‌بندی، کار با تصاویر و…) را فرا خواهید گرفت.
 4. آشنایی با مفهوم صفحه گسترده‌ها (مقدمه‌ای بر صفحات گسترده Microsoft Office Excel): در این مهارت باید مفهوم برنامه‌های صفحه گسترده از جمله (Excel) را بدانید و همچنین کاربرد روزانه آن‌ ( ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی و…) را فرا گیرید. همچنین لازم است تا بتوانید فرمول‌های مقدماتی ریاضی و کاربردی را ایجاد کنید.
 5. آشنایی با مفهوم بانک اطلاعاتی (مقدمه‌ای بر پایگاه داده Microsoft Office Access): در این مهارت باید مفهوم بانک اطلاعاتی در رایانه را متوجه شده و همچنین بتوانید در حالت مقدماتی جداول پایگاه داده‌ای با پرس‌وجوهای مقدماتی را ایجاد و ویرایش کنید.

در این کتاب سعی شده است تمامی مطالب و مباحث مهارت‌های هفت‌گانه ICDL در قالب فصول جداگانه تدوین شود. با توجه به ارتباط و شباهت نرم‌افزارهای مجموعه آفیس و تطابق برخی از فرایندهای کاری آن، از ذکر موارد تکراری پرهیز شده است.

کدام مباحث مبانی کامپیوتر را باید تسلط داشته باشم؟

پیشنهاد می کنیم با دانلود رایگان سوالات مبانی کامپیوتر از این صفحه، از میزان آسانی یا دشواری سوالات مطلع شوید. سرفصل هایی را که باید تسلط داشته باشید، قطعا از بررسی خود سوالات تا حد زیادی مشخص است. با این وجود احتمالا می دانید که در آزمون های مفاهیم پایه فناوری اطلاعات یا همان مبانی کامپیوتر فنی حرفه ای، به طور کلی سرفصل های زیر را داریم:

 • آشنایی با سخت افزارهای اصلی کامپیوتر
 • آشنایی با انواع نرم افزارها و کاربردهای آن ها
 • مبانی تئوری شبکه های کامپیوتری
 • کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)
 • در زندگی روزمره و کاری
 • امنیت سیستم های کامپیوتری
 • مباحث حقوقی در نرم افزارها

مبانی کامپیوتر

نمونه سوالات icdl با جواب pdf رایگان

شما با دانلود و خرید کتاب تست ICDL علاوه بر دانلود نمونه سوالات icdl درجه ۲ pdf و نمونه سوال تستی icdl درجه ۱ در واقع به تعداد بسیار زیادی از سوالات استخدامی کامپیوتر با پاسخ دست پیدا خواهید کرد.

بسته نمونه سوال مهارت های هفت گانه موسسه حدیثی کاملا ویژه شرکت در آزمون های استخدام و همچنین آزمون فنی و حرفه ای تهیه شده و همگی سوالات آن همراه با پاسخ هستند.

اگر میخواهید در آزمون استخدام آموزش و پرورش شانس قبولی خود را چندین برابر کنید خرید کتاب نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش+pdf حدیثی بهترین گزینه برای شماست. در این کتاب نمونه سوالات مبانی کامپیوتر در اختیار شما قرار داده میشود و میتوانید برای انواع آزمون های استخدامی و دریافت مدرک فنی حرفه ای و جهاد دانشگاهی آماده شوید. سوالات icdl آزمون استخدامی آموزش و پرورش طی سال های متمادی جمع آوری شده است و شما میتوانید با در اختیار داشتن نمونه سوال icdl استخدامی قبولی خود را تضمین کنید.

کتاب نمونه سوالات icdl با جواب را با کمترین هزینه و بصورت جامع همین حالا خریداری کنید. همچنین برای یادگیری بیشتر می توانید فیلم های رایگان آموزش ICDL استفاده نمایید.

خصوصیات مجموعه سوالات تستی اصول مبانی کامپیوتر

 1. پرتکرارترین سوالات آزمون ها
 2. بیش از 200 سوال نکته  دار
 3. پاسخنامه مروری حرفه ای
 4. سوالات تالیفی تکمیل کننده
 5. مناسب آزمون های تحصیلی
 6. مناسب آزمون های استخدامی

چرا باید مجموعه سوالات مبانی کامپیتر را خریداری کنیم؟

 • سوالات مناسب آزمون های استخدامی و تحصیلی
 • مرور نکات امتحانی و مهم بصورت تست
 • آشنایی با نحوه طراحی سوالات
 • آشنایی با مباحث هم بخش مبانی کامپیوتر
 • مرور شب امتحانی با پاسخنامه مروری مناسب
 • افزایش تسلط بر مطالب آزمونی
 • و..

Pdf سوالات کامپیوتر استخدامی

با وجود آنکه آزمون مبانی کامپیوتر فنی حرفه ای، سختی های مربوط به خودش را دارد اما نمونه سوالات مبانی کامپیوتر این امکان را برای متقاضیان این رشته فراهم می آورد تا با مطالعه این مجموعه علاوه بر سنجیدن مهارت های خود برای شرکت در آزمون، میزان قبولی خود را تا حد بسیار بالایی افزایش دهند.

این نمونه سوالات قابل استفاده برای تمامی داوطلبان و هنرجویانی است که قصد شرکت در دوره های آموزشی ادواری و همچنین آزمون مبانی کامپیوتر فنی حرفه ای را دارد می باشد.

منابع استخدامی گروه آموزشی حدیثی اولین منابعی می باشند که ویژه آزمون استخدامی طراحی شده اند که بسیار ساده و روان و قابل فهم ، تمام دروس علوم آزمایشگاهی را از صفر تا صد آموزش می دهند که شما مطالب دقیقاً هم سطح و هم سبک آزمون استخدامی را یاد می گیرید و در کم ترین حجم و زمان ، بیشترین بازدهی را خواهید داشت .

درس خواندن برای شما لذت بخش می شود و به راحتی تمام چالش ها و مشکلاتی که در دروس داشتید ، برطرف می شود. این جزوات برای تمام آزمون های استخدامی علوم آزمایشگاهی ( وزارت بهداشت و درمان ، سازمان تأمین اجتماعی ، سازمان انتقال خون و … ) مناسب می باشند.


جزوه مبانی کامپیوتر و مهارت های هفتگانه ICDL + تست ویژه آزمون استخدامی


دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱