در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

جزوه و پکیج آموزشی آزمون استخدامی ایمنی شناسی

جزوه و پکیج آموزشی آزمون استخدامی ایمنی شناسی

ایمنی شناسی
مقالات آموزشی

جزوه و پکیج آموزشی آزمون استخدامی ایمنی شناسی

جزوه ایمنی شناسی

جزوه ایمنی شناسی کامل ترین جزوه می باشد که در دو قسمت مجزا به همراه سوالات تستی با پاسخ نامه برای استفاده به عنوان جزوه کارشناسی یا منبع کارشناسی ارشد به کار می رود . گروه آموزشی حدیثی این مجموعه بسیار عالی را برای شما دوستان عزیز تهیه نموده تا استفاه کنید.

ایمنی‌شناسی یا ایمونولوژی ( Immunology ) یکی از شاخه‌های زیست‌پزشکی است که به بررسی انواع واکنش ایمنی جانداران در برابر آنتی‌ ژن‌های بیگانه و روند ایجاد مصونیت در برابر عوامل بیماری‌ زا می‌پردازد.

این علم هم به جنبه‌های فیزیولوژیک پاسخ دفاعی بدن به عوامل بیگانه، و هم به جنبه‌های پاتولوژیک سیستم ایمنی مانند بیماریهای خودایمنی ، حساسیت، نقص ایمنی ، واکسیناسیون و پیوند اعضاء می‌پردازد.

تحصیل در رشته ایمنی شناسی پزشکی

رشته ایمنی شناسی پزشکی یکی از زیر شاخه‌های علوم زیستی است. در اغلب کشورها این رشته از مقطع کارشناسی پذیرش می‌شود اما در ایران رشته ایمنی شناسی پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد به بالا در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. ایمونولوژی پزشکی یکی از رشته‌هایی است که توسط دانشگاه‌های مربوط به وزارت بهداشت و خدمات درمانی ارائه می‌شود.

دانشجویان و فارغ التحصیلان برخی از رشته‌های زیست شناسی مانند زیست شناسی سلولی و مولکولی (تمام گرایش‌ها)، میکروبیولوژی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی، فیزیولوژی، زیست شناسی جانوری و علوم آزمایشگاهی می‌توانند در آزمون کارشناسی ارشد رشته ایمنی شناسی پزشکی شرکت کنند.

درسنامه ایمنی شناسی

درسنامه ایمونولوژی برای دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی نوشته شده، با حجمی مناسب و «غیر ترسناک» فراهم گردیده است .

یکی دیگر از ویژگی‌های کتاب حاضر آن است که تلاش شده است که با آوردن مثال‌هایی ملموس و خودمانی که دانشجو در زندگی عادی خود، آنها را درک کرده است و مشابه سازی شرایط با آنچه در سیستم ایمنی بدن می‌گذرد، مطالب به ظاهر دشوار و پیچیده‌ی ایمونولوژی را به «زبانی خودمانی» برای ایشان، ساده و قابل فهم سازیم.

درسنامه ایمنی شناسی

دانلود کتاب ایمنی شناسی آزمون استخدامی تامین اجتماعی

کتاب صفر تا صد ایمنی شناسی درسنامه جامع ایمونولوژی پزشکی ویژه آزمون استخدامی تامین اجتماعی است که بر اساس آخرین تغییرات سرفصل های سازمان سنجش  گردآوری شده است.

ضرورت وجود یک کتاب جامع و در عین حال مختصر و مفید در زمینه ایمنی شناسی و با توجه به گستردگی منابع ایمنی شناسی و تغییر سبک سوالات این درس باعث شد تا کتابی تالیف و گردآوری شود که علاوه بر پوشش کامل سرفصل های دروس ایمنی شناسی، حجم کمی برای مطالعه داشته باشد.


دانلود کتاب ایمنی شناسی


دانلود جزوه ایمنی شناسی آزمون استخدامی وزارت علوم

کتاب های استخدامی علوم آزمایشگاهی لزوماً شامل کتاب‌هایی نیستند که از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شوند. این کتاب‌ها اغلب کتاب‌های رفرنس هستند که حجم بسیار زیادی نیز دارند؛ همچنین منابع استخدامی علوم آزمایشگاهی به دو دسته منابع عمومی و منابع تخصصی تقسیم می‌شوند.

منابع عمومی این آزمون شامل درس‌هایی مثل معارف اسلامی، زبان انگلیسی عمومی، هوش و توانمندی‌های ذهنی، ریاضیات و آمار، فناوری اطلاعات، زبان و ادبیات فارسی و اطلاعات سیاسی اجتماعی و قانونی است.

منابع تخصصی آن نیز شامل زیست سلولی و مولکولی، ایمونولوژی، هماتولوژی و باکتری شناسی، ویروس شناسی، انگل شناسی، قارچ شناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی و ژنتیک است.

قطعاً اگر به دنبال منابع اعلام شده از سوی وزارت بهداشت باشید برای درس سلولی و مولکولی باید دو جلد کتاب زیست سلولی مولکولی لودیش را مطالعه کنید، همچنین برای درس فیزیولوژی کتاب فیزیولوژی گایتون به‌عنوان رفرنس به شما پیشنهاد می‌شود. کتاب بیوشیمی لنینجر برای درس بیوشیمی و کتاب ژنتیک امری نیز برای درس ژنتیک.

تمام این کتاب‌ها کتاب‌های رفرنس و با حجم زیاد هستند، بنابراین قطعاً قصد ندارید که این کتاب‌ها را برای آزمون استخدامی بخوانید؛ حتی اگر قصد انجام این کار را داشته باشید قطعاً وقت انجام این کار را ندارید. کتاب آزمون استخدامی علوم آزمایشگاهی باید کتابی باشد که بتواند در عین کوتاه کردن مطالب آن را کامل و جامع به داوطلب منتقل کند.

بازار کار ایمونولوژیست

  1.  شاغل در خدمات بهداشتی و درمانی، پزشکان متخصصی هستند که در بررسی بیماری‌‌ها (آسیب شناسی) یا مطالعه آلرژی تخصص دارند. آن‌‌‌ها همچنین می‌توانند محققی متخصص در آزمایشگاه بالینی باشند.
  2.  شاغل در صنعت داروسازی و بیوتکنولوژی به توسعه محصولات جدید پزشکی و درمانی کمک می‌کنند. آن‌‌‌ها به طور کلی برای تولید محصولات جدید یا بهبود محصولات موجود با دانشمندان دیگر همکاری می‌کنند.
  3. ایمونولوژیست‌‌هایی که در دانشگاه‌‌ها به کار گرفته می‌شوند، تقریباً در هر بخش از دپارتمان علوم زیستی در انجام تحقیقات برای افزایش درک ما از سیستم ایمنی بدن مشغول به کار هستند.
  4. ایمونولوژیست‌‌های شاغل در علوم دامپزشکی، به عنوان ایمونولوژیست‌‌های دامپزشکی به شمار می‌آیند که روش‌‌های بهتری را برای بهبود مراقبت از حیوانات با پیشگیری از بیماری و با ایجاد درمان برای آن دسته از حیوانات که دچار عفونت و بیماری‌های سیستم ایمنی شده‌اند، ارائه می‌دهند.

ایمنی شناسی

علم ایمنی شناسی بعنوان یک رشته علمی مجزا و مستقل از سایر علوم پایه شناخته شده است و در اکثر دانشگاههای معتبر دنیا دوره های آموزشی که منتهی به دانشنامه های علمی در سطح کارشناسی ارشد و بالاتر می شود دایر گردیده است.

هيچ موجود زنده ای بدون داشتن يک سيستم ايمنی مناسب و كارآمد نمی تواند به زندگي در محيط خود ادامه دهد.محيطی كه ما زندگی مي كنيم استريل نيست و انباشته از ميكروبهای مختلف، آلرژنها، سم ها، مواد سرطان زا و غيره می باشد.

پکیج آموزشی ایمنی شناسی آزمون استخدامی سازمان بهداشت​

ایمنی‌شناسی یا ایمونولوژی یکی از شاخه‌های زیست‌شناسی است که به بررسی انواع واکنش ایمنی جانداران در برابر آنتی ژن‌های بیگانه و روند ایجاد مصونیت در برابر عوامل بیماری زا می‌پردازد.

ایمونولوژی علم شناخت، بررسی و اثبات سیستم‌های دخیل در ایمنی بدن است. سیستم ایمنی بدن سیستمی پیچیده و در نهایت دقت می‌باشد که شامل اعضاء متنوع، با عملکردی متفاوت و مرتبط می باشند که در صورت کوچکترین تداخل و ناهماهنگی در انجام وظایف اعضاء آن، امکان پیدایش اختلالات و ظهور عوارضی وخیم و غیر قابل برگشت وجود دارد.


دانلود کتاب ایمنی شناسی


دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱