در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

پکیج آموزشی و جزوه آزمون استخدامی انگل شناسی

پکیج آموزشی و جزوه آزمون استخدامی انگل شناسی

انگل شناسی
مقالات آموزشی

پکیج آموزشی و جزوه آزمون استخدامی انگل شناسی

پکیج آموزشی و جزوه آزمون استخدامی انگل شناسی گروه آموزشی حدیثی شامل مطالب جامع و کاربردی در زمینه انگل شناسی است. این پکیج شامل تشریح مفاهیم اساسی تا مطالب پیشرفته و کاربردی می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا استخدامی علوم آزمایشگاهی را با موفقیت پشت سر بگذارید.

انگل شناسی علمی است که به مطالعه شکل خارجی و داخلی و سیر تکامل و طرز سرایت انگل به انسان و حیوان می پردازد.انگل یا پارازیت، به موجودی گفته می‌شود که بطور موقت و یا دائم در سطح خارجی یا داخل بدن موجود زنده دیگری زندگی کرده و از این زندگی فایده می‌برد.

پکیج آموزشی انگل شناسی ویژه استخدام وزارت بهداشت

انگل‌ شناسی مطالعه انگل و میزبان و روابط بین آن‌ها است. انگل‌شناسی یکی از شاخه‌های زیست‌شناسی به حساب می‌آید و علاوه بر مطالعه ارگانیسم و محیط پیرامونش، نحوه زندگی انگل‌ها را به عنوان یک روش زندگی، مورد بررسی قرار می‌دهد.

این موضوع این مفهوم را می‌رساند که شاخه‌های دیگری همانند زیست‌شناسی سلولی، بیوانفورماتیک، بیوشیمی، بیولوژی مولکولی، ایمونولوژی، ژنتیک، تکامل و محیط زیست، در بخش‌هایی با انگل‌ شناسی هم‌پوشانی دارند و تکنیک‌هایی را در اختیار این شاخه قرار می‌دهند.

پکیج آموزش و کتاب انگل شناسی به آموزش مسائل مختلف در این حوزه می‌پردازد. امید است کاربران علوم آزمایشگاهی پس از گذراندن این دوره، بتوانند بخش اعظمی از نیازهای خود را برآورد نمایند.

دانلود جزوه انگل شناسی استخدامی تامین اجتماعی

حدود ۵ یا ۶ سوال از این درس در آزمون استخدامی سوال مطرح می شود که اکثر سوالات سطحی و ساده ای هستند و چون داوطلب از حجم زیاد منابع برای این درس ها فراری هستند ؛ حداقل ۵ سوال راحت استخدامی را از دست می دهند در حالی که شما می توانید تنها با ۸۲ صفحه یعنی ۴۱ برگ به راحتی به سوالات این درس ها پاسخ دهید ۸۰% سوالات استخدامی تکراری و از بخش های خاص درس ها طرح می شود که شما در این ۴۱ برگ تمام این مطالب را با طبقه بندی روان ، یاد می گیرید .​

آزمایشات قابل انجام در بخش انگل شناسی

 • Smear for Leishman Body
 • Smear for malaria
 • Stool OP
 • Occult Blood
 • IFOB
 • Scotch tape test
 • Stool pH

درسنامه پکیج آموزش و کتاب انگل شناسی

این پکیج آموزش انگل شناسی یکی از کتاب های مجموعه درسنامه جدید در زمینه علوم پایه رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و دارو سازی بوده با بهترین کیفیت ممکن از نظر صحافی و گرافیک به چاپ رسیده.خیلی از مواقع ، دغدغه اصلی دانشجو ها و متقاضیان آزمون استخدامی ، اینه که منبعی که استفاده میکنن، مطمعن باشه و در صورتی که به درستی مطالعه بشه، کسب نمره دلخواهشونو تضمین کنه!

در خصوص این موضوع باید بگم که این پکیج ، این اطمینان رو به شما میده که در صورت مطالعه درست درسنامه، نمره قابل قبولی برای آزمون استخدامی کسب خواهید کرد.البته این واقعیت انکار ناپذیره و باید پذیرفت اگر به دنبال کسب رتبه برتر توی آزمون استخدامی هستید، فقط با خوندن کتاب های خلاصه نمیتونید به این نتیجه برسید و برای رتبه شدن، نیازه که تسلط کامل بر روی مطالب داشته باشید.

یکی از ویژگی های بسیار عالی این کتاب ، اینه که برای هر دو گروه از دانشجو ها با سطح پایه متوسط و قوی نوشته شده. پس نگران این موضوع نباشید، حتی اگر پایه نسبتا ضعیفی دارید، برای قبولی توی آزمون استخدامی، کتاب های  گروه آموزشی حدیثی کافیه!

یکی از مهم ترین ویژگ های کتاب های گروه آموزشی حدیثی اینه که برخلاف سایر منابع درسنامه موجود، پاسخ تشریحی کامل داده نشده بلکه از نمودارهای دسته بندی شده همراه با توضیحات استفاده شده که بازدهی خیلی بهتری داره. استفاده از نمودار ها و شکل ها باعث میشه که مطالب به صورت دسته بندی شده توی ذهن بمونه!

انواع انگل

 1. انگل خارجی ( مثل كنه و شپش ) و انگل داخلی ( مثل ژيارديا )
 2. انگل اختياری ( قادر به زندگی آزاد و انگلی اند مثل استرونژيلوئيدس استركولاريس ) و انگل اجباری ( حتما نياز به
 3. ميزبان دارد مثل آسكاريس لومبريكوئيدس )
 4. انگل موقتی يا متناوب ( نوعی انگل اختيای است مثل پشه و شپش ) و انگل دائمی ( نوعی انگل اجباری است و فقط برای توليد مثل از بدن ميزبان خارج می شود مثل آميب و اكثر كرم ها )
 5. انگل تصادفی يا اتفاقی : انگلی كه در ميزبانی متفاوت با ميزبان اصلی خود زندگی می كند . مثل ديوكتوفيمارناله ( نماتود كليه سگ در انسان )

کتاب انگل شناسی

دانلود پکیج آموزش انگل شناسی

در وهله اول برای پزشکان و دانشجویان پزشکی نگاشته شده است اما برای تکنولوژیست های پزشکی و هر فرد دیگری که با انگل شناسی پزشکی سر و کار دارد می تواند به عنوان رفرنسی معتبر جهت دریافت اطلاعات کامل در زمینه های سیر تکاملی، اپیدمیولوژی، ایمونولوژی، تشخیص و درمان بیماری های انگلی انسان و … مورد استفاده قرار گیرد.

جزوه انگل‌شناسی علوم آزمایشگاهی

انگل به موجودی گفته می‌شود که حداقل یک بخش از دوره زندگی خود را در داخل یا روی بدن موجود زنده دیگری زندگی کرده و از این زندگی بهره می‌برد و یا تغذیه می‌کند.

گیاه یا جانوری که دچار انگل می‌شود میزبان نام دارد،برخی از انگل‌ها در طی زندگی خود به بیش از یک میزبان نیاز دارند.
بسیاری از انگل‌ها از میزبان خود نه تنها غذا می‌گیرند، بلکه به عنوان پناهگاه نیز از آن استفاده می‌کنند. کرم کدو همه عمر خود را در بدن جانوری به سر می‌برد و از آن غذا می‌گیرد.

حدود ۷۰٪ انگل‌ها از نظر بزرگی جزو میکروارگانیسم‌ها هستند، در حالیکه طول برخی از انگل‌ها بیش از ۳۰ متر است.انگل‌ شناسی علمی است که به وسیله آن شکل خارجی و داخلی و سیر تکامل و طرز سرایت انگل به انسان و حیوان مورد مطالعه قرار می‌گیرد. زندگی انگلی عبارتست از یکی از اشکال هم‌زیستی فیزیولوژیکی بین دو حیوان از دو جنس مختلف که یکی از آن‌ها (انگل) معمولاً کوچک‌تر و ضعیف‌تر بوده و در سطح یا داخل بدن جنس قوی‌تر (میزبان) زندگی و تغذیه می‌کند و در بدن او ایجاد اختلال می‌نماید. این هم‌زیستی ممکن است دایم یا موقت باشد.
پيشرفت های روز افزون علم پزشکی، کاهش اثرات زيان بار بيماری ها را بدنبال داشته است. اما بيماری های انگلی و خسارات وارده ناشی از آن ها در جهان از اهميت ويژه ای برخوردار می باشند.

شما مینوانید با کلیک بر روی دکمه دانلود جزوه انگل شناسی را دانلود کنید و مطلب را به طور کامل بخوانید.


دانلود جزوه انگل شناسی


 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱