در اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/hadisigroup

ضرایب و دروس ارشد علوم آزمایشگاهی 1

ضرایب و دروس ارشد علوم آزمایشگاهی 1

دروس ارشد علوم آزمایشگاهی 1
عمومی

ضرایب و دروس ارشد علوم آزمایشگاهی 1

دروس و ضرایب دروس ارشد علوم آزمایشگاهی 1

دروس ارشد علوم آزمایشگاهی 1 برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت، اولین مرحله از اطلاعات مورد نیاز است. در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت سال 1401، سازمان سنجش پزشکی برای هر رشته، دروس و ضرایب آن دروس را اعلام کرده است.

اگر جزء رشته ها و مدارک مجاز برای شرکت در ارشد علوم آزمایشگاهی 1 هستید، باید دروس زیر را برای کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی 1 بخوانید. ضرایب دروس با همدیگر متفاوت است و باید براساس اهمیت دروس، نوع برنامه ریزی خود را مشخص کنید و دروس و منابع را اولویت بندی کنید.

درس و ضریب دروس ارشد بیوشیمی بالینی

در مجموع، داوطلبان ارشد علوم آزمایشگاهی 1 باید در 6 درس امتحان دهند که ضریب آنها به شرح زیر است. ضرایب دروس مختلف در گرایش های مختلف این مجموعه ممکن است متفاوت باشد.

دروس و ضرایب دروس ارشد بیوشیمی بالینی
عنوان درس ضریب
بیوشیمی عمومی 6
زیست شناسی سلولی مولکولی 2
شیمی آلی و عمومی 2
زبان عمومی 3

معرفی مختصر هر یک از دروس ارشد علوم آزمایشگاهی 1

  • بیوشیمی عمومی به بررسی ترکیبات شیمیایی موجود در موجودات زنده و واکنش های بین آنها می پردازد. این درس یکی از مهم ترین دروس در رشته علوم آزمایشگاهی است.
  • زیست شناسی سلولی و مولکولی به بررسی ساختار و عملکرد سلول های زنده می پردازد. این درس نیز از اهمیت بالایی در رشته علوم آزمایشگاهی برخوردار است.
  • ژنتیک به بررسی وراثت و تغییرات ژنتیکی می پردازد. این درس برای گرایش های ژنتیک بالینی، ژنتیک مولکولی و ژنتیک پزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
  • میکروب شناسی به بررسی میکروب ها، از جمله باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و انگل ها می پردازد. این درس برای گرایش های میکروب شناسی بالینی، میکروب شناسی پزشکی و میکروب شناسی صنعتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
  • زبان عمومی به بررسی مهارت های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن به زبان انگلیسی می پردازد. این درس در تمام گرایش های علوم آزمایشگاهی دارای ضریب 3 است.
  • برای موفقیت در کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی 1، لازم است داوطلبان به خوبی بر این دروس مسلط باشند. مطالعه منابع معتبر و حل تست های تالیفی و کنکوری می تواند در این زمینه به داوطلبان کمک کند.

دروس و ضرایب دروس ارشد بیوتکنولوژی پزشکی

دروس و ضرایب دروس ارشد بیوتکنولوژی پزشکی
عنوان درس ضریب
بیوشیمی عمومی 1
زیست شناسی سلولی مولکولی 4
میکروب شناسی 1
زبان عمومی 3

منابع آزمون ارشد علوم آزمایشگاهی یک

متقاضیان آزمون ارشد علوم آزمایشگاهی یک که بدنبال دریافت منابع آزمون ارشد وزارت بهداشت هستند، توجه داشته باشند رفرنس های معرفی شده وزارت بهداشت برای ارشد رشته علوم آزمایشگاهی به شرح زیر می باشد. در ادامه جدول منابع ارشد علوم آزمایشگاهی یک را در اختیار شما قرار خواهیم داد. با توجه به پرمتقاضی بودن علوم آزمایشگاهی یک و گرایش های بیوشیمی بالینی و ارشد ژنتیک انسانی و ارشد زیست فناوری پزشکی اغلب داوطلبان بدنبال اطلاع ازبهترین منابع اعلام شده برای این دروس می باشند.

پیشنهاد اولیه مشاوران گروه آموزشی حدیثی برای داوطلبانی که قصد انتخاب این رشته را دارند صحبت با مشاور برای شناسایی میزان توانمندیتان می باشد چرا که پذیرش در دانشگاه های برتر نیازمند کسب رتبه برتر بوده که با زدن درصد بین 60 تا 70 میسر می شود. پس انتخاب بهترین منابع ارشد علوم آزمایشگاهی 1 برای مطالعه، شرکت در آزمون های آزمایشی و در صورت نیاز شرکت در کلاس های حضوری باعث کسب درصد بهتر در این دروس برای قبولی خواهد شد.

درس و ضرایب دروس ارشد ژنتیک پزشکی

دروس و ضرایب دروس ارشد ژنتیک پزشکی
عنوان درس ضریب
بیوشیمی عمومی 1
زیست شناسی سلولی مولکولی 2
ژنتیک 5
زبان عمومی 3

سوالات کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی

سوالات کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی به دو دسته کلی مفهومی و محاسباتی تقسیم می شوند. سوال های مفهومی به بررسی مفاهیم و اصول علمی می پردازند، در حالی که سوالات محاسباتی به حل مسائل علمی با استفاده از فرمول ها و روابط ریاضی می پردازند.

سوال های کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی معمولاً دارای سطح دشواری متوسط تا دشوار هستند. داوطلبان باید برای پاسخگویی به این سوالات، علاوه بر تسلط بر مفاهیم و اصول علمی، مهارت حل مسئله و تست زنی را نیز داشته باشند.

برای موفقیت در کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی، لازم است داوطلبان با ویژگی های سوالات این آزمون آشنا باشند و برای پاسخگویی به آنها آماده شوند. مطالعه منابع معتبر و حل تست های تالیفی و کنکوری می تواند در این زمینه به داوطلبان کمک کند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیدواژه ها

آزمون ارشد آزمون استخدامی سرم شناسی آزمون لیسانس به پزشکی ایمنی شناسی بانک خون بیوشیمی جزوه آزمون استخدامی هورمون شناسی جزوه ایمنی شناسی جزوه بیوشیمی جزوه ویروس شناسی دانشجویان علوم پزشکی دانلود جروه هماتولوژی دانلود کتاب هماتولوژی درسنامه هماتولوژی آزمون استخدامی درسنامه ویروس شناسی دکتر محمدمهدی صدوقی سرم شناسی سرولوژی علوم آزمایشگاهی سهمیه بومی آزمون علوم آزمایشگاهی لیسانس به دکتری منابع آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمئنه سوالات سرم شناسی نمونه سوالا آزمون استخدامی ایمنی شناسی نمونه سوالات آزمون استخدامی بانک خون نمونه سوالات ایمنی شناسی نمونه سوالات باکتری شناسی نمونه سوالات سرم شناسی نمونه سوالات هماتولوژی آزمون استخدامی وزارت علوم نمونه سوالات هورمون شناسی نمونه سوال بیوشیمی هماتولوژِی هماتولوژی علوم آزمایشگاهی هورمون شناسی وزارت بهداشت ویروس شناسی کتاب تست بانک خون کتاب تست باکتری شناسی کتاب تست بیوشیمی کتاب تست سرم شناسی کتاب تست هورمون شناسی کتاب تست ویروس شناسی کتاب ویروس شناسی کتای تست ایمنی شناسی کنکور ۱۴۰۱